1.Dünya Savaşı ile ilgili bir soru soracağım.

Konu 'Sosyal Bilgiler 8. Sınıf' bölümünde afacanmeto tarafından paylaşıldı.

1. afacanmeto

afacanmeto Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Merhaba.Sorum şu:

1.Dünya Savaşı'nda İngiltere ve Fransa neden Osmanlı Devleti'nin tarafsız kalmasını istemiştir?

Teşekkürler.
  2. babygirl->seda

babygirl->seda Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    44
    İtilaf Devletleri (İngiltere, Fransa, Rusya )
    yeni cephelerin açılmasını istemediklerinden Osmanlı Devleti'nin savaş sırasında tarafsız kalması için kapitülasyonları kaldırmayı, ekonomik yardım yapmayı ve Osmanlı Devleti'nin İngiltere'ye sipariş ettiği gemileri göndermeyi teklif etmişlerdir.
    afacanmeto bunu beğendi.
  3. afacanmeto

afacanmeto Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

İtilaf Devletleri (İngiltere, Fransa, Rusya )
    yeni cephelerin açılmasını istemediklerinden Osmanlı Devleti'nin savaş sırasında tarafsız kalması için kapitülasyonları kaldırmayı, ekonomik yardım yapmayı ve Osmanlı Devleti'nin İngiltere'ye sipariş ettiği gemileri göndermeyi teklif etmişlerdir.
    Genişletmek için tıkla...

Sağol cevabın için.Ama sen ne yaptıklarını söylemişsin.Benim sorduğum ise ne için tarafsız kalmasını istediği :)
    babygirl->seda bunu beğendi.
  • babygirl->seda

babygirl->seda Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    44
    Cevabını cümle içinde altı çizili verdim aslında :)
    1.Dünya Savaşı'nda İngiltere ve Fransa'nın Osmanlı Devleti'nin tarafsız kalmasını istemelerinin nedeni; yeni cephelerin açılmasını istemediklerindendir.Buna ilave olarak

Osmanlı Devleti Birinci Dünya Savaşı Başlamadan önce İngiltere, Rusya'nın yanında savaşa katılmak istemişti.Ancak bu devletler Osmanlı toprakları üzerinde sömürgeci emellere sahip oldukları için Osmanlı Devletnin tarafsız kalmasını istediler.
    afacanmeto bunu beğendi.
  • afacanmeto

afacanmeto Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Cevabını cümle içinde altı çizili verdim aslında :)
    1.Dünya Savaşı'nda İngiltere ve Fransa'nın Osmanlı Devleti'nin tarafsız kalmasını istemelerinin nedeni; yeni cephelerin açılmasını istemediklerindendir.Buna ilave olarak

Osmanlı Devleti Birinci Dünya Savaşı Başlamadan önce İngiltere, Rusya'nın yanında savaşa katılmak istemişti.Ancak bu devletler Osmanlı toprakları üzerinde sömürgeci emellere sahip oldukları için Osmanlı Devletnin tarafsız kalmasını istediler.
    Genişletmek için tıkla...

Haa şimdi anladım.Sağol :)
  • Sayfayı Paylaş