10. Sınıf Dil ve Anlatım Sorumluluk Sınavına giricem Elimde sorular war Çözebilicek birisi varmı :(

Konu 'Dil ve Anlatım 10. Sınıf' bölümünde Logen tarafından paylaşıldı.

1. Logen

Logen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

1) '' Günün yorumcusu ilginç sözler söylüyor. '', Cümlesindeki isimleri bulup, ekini-kökünü ayırınız.
    2) '' Soğuk gecelerde mısır patlatıp yerdik.'', Cümlesindeki sıfatı bulup sıfatın çeşidini belirtiniz.
    3) '' Yaşlılar genellikle cep saati kullanırlar.'', Cümlesindeki isimi bulup çeşidini belirtiniz.
    4) '' Hedefe adım adım yaklaşıyoruz.'', Cümlesindeki zarfı bulup çeşidini belirtiniz.
    5) '' Bu okuldaki öğrenciler kendilerine verilen görevleri yerine getiriyorlar.'', Cümlesindeki zamiri bulup çeşidini belirtiniz. (Bu sorunun sonları Hatırladığım kadarı ile böyleydi.)
    6) '' Yalnız seni dinler, yalnız senin sözünü tutar.'', Cümlesindeki sıfatları bulunuz.
    7) Ağağıdaki cümlelerde yüklemlerin isim soylumu, fiil soylumu olduklarını yanına belirtiniz.
    - O gün arkadaşlarla hiç uyumadan sabahladık. (Burdan aşşası çıkmamış)

------------------------------------------------------------------------

Dil ve anlatım ve Seçmeli Dil ve anlatım > 2 dersede aynı hoca girdiği için 2 zayıf geldi Hoca ile aramız kötü
  2. Fnd.Mmsgl

Fnd.Mmsgl Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım zaten böyle bir konu açmıştın ve bir arkadaşımız cevap vermişti.. :ugh:

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

3. Logen

Logen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tüm soruları çözemedi :(
  4. Dreamer*

Dreamer* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.971
    Ödül Puanları:
    0
    Konunuzda ne kadar cevaplanmadık soru olsa da baska konu acmayınız.

Bilen ve ilgilenen varsa bakar zaten
  5. yabancıı

yabancıı Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bence kendin git eline bir kitap al sıfatlar isimler zamirler zarflara çalış artık öğren ya:D çünkü bunlar çalışınca saniyelik sorular kolay gelsin hemde sınavda başka sorular çıkarsa bu konularla ilgili şırank yaparsın::Dkolay gelsin.kimseye yalvarmadan şu soruyu çözmedi bu soruyu çözmedi diyene kadar kendin yap .

Sayfayı Paylaş