10. Sınıf Tarih Dersine Nasıl Çalışmalıyım? YARDIM!

Konu 'Tarih - İnkılap Tarihi 10. Sınıf' bölümünde ucaninek13 tarafından paylaşıldı.

1. ucaninek13

ucaninek13 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar tarih dersinde biraz zorlanıyorum.Yazılıda 50 puan alabildim. Allaha şükür tüm derslerden başarılıyım. Fakat Tarih dersine gelince bir türlü yüksek not alamıyorum. Arkadaşlar sizden isteğim: Tarih dersine nasıl çalışmam hakkında bana yardım eder misiniz. Lütfen. 2. yazılımızda bayramdan 3-4 hafta sonra. Şimdiden en ince ayrıntısına kadar öğrenmem lazım. 2. yazılıdan 100 alırsam öğretmenim kesinlikle sözlüme 100 verir. Bu da benim için çok önemli. Bu arada 10. sınıf Fen bölümünde okuyorum. Soruyu tekrarlıyorum:

Tarih dersini nasıl öğrenebilirim? Nasıl çalışmalıyım?
  2. ~~Özge~~

~~Özge~~ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.697
    Ödül Puanları:
    36
    Ezber yap.. ben öyle çalışıyorum..
    ucaninek13 bunu beğendi.
  3. elma kurdu

elma kurdu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ezber yapma aslaa ezberleyeceğin tek şey var o da savaş barış tarihleri ilk önce kitaptaki ya da deftere aldığın notlarını kendine çalışma kağıdı yaparak özetlerini çıkarmalısın az çok artık hocanın nerden sorduğunu biliyorsundur yazarak çalış ve onları anlayanba kadar tekrar tekrar oku anlamadıklarını yine yaz ve oku bence bu işine yarayacaktır inş başarılı olursun o dersindende:)
    ucaninek13 bunu beğendi.
  4. ucaninek13

ucaninek13 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    elma kurdu abi ben senin dediğin gibi yapıyorum fakat yine de yüksek not alamıyorum.

~~Özge~~Moderatörüm sana da teşekkür ederim.

Daha farklı çalışma metodu olanlar varsa lütfen yardım edin.
  5. elma kurdu

elma kurdu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    :)ayyy abini yesinler ben kızım :))) ama ezber yapma sakın çünkü utunursun ezberde en olumlu yöntem bu olurdu geriye tek şey kalıyor okumak ama mutlaka bunu yapmalısın ve bir sınava sakın çalışırken yapamayacağım diyerek başlama kafanda boş olsun hiç bişey düşünme sadece okuduklarını anlamaya çalış ve birşeylerle bağdaştırıp kodlama yap.
    ucaninek13 bunu beğendi.
  6. ucaninek13

ucaninek13 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Ne gibi kodlama yapayım?
  7. elma kurdu

elma kurdu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    mesela 1.meşrutiyet konusunda olduğunu varsayalım ona çalıştığını düşün okurken kelimlerini beynine kodla şöyleki tarihi ezberliyorsan o tarihin günüyle ilgili yaşadığın mutlaka bir olay vardır ör 23 temmuz birşey düşün 23 temmuzla ilgili ve aklına girsin yazılıdada bu düşüncen aklına gelecek tarihi hatırlamış olacaksın olaylarlada aynı şekilde kendi yaşadıklarından pay biçerek örneklendirerek bağdaştır kodlama yap ama sadece olayları tarih ve ülkeleri ezberlemen konusunda bişey diyemiyorum osmanlıyı senin devletinmiş gibi düşünerek başlayabilirsin mesela daha zevkli hale geleceğiden eminim
    ucaninek13 bunu beğendi.
  8. arzu_asi

arzu_asi Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    aynı olay benimde başımda 10 tane sayısal sorusu getirsinler 1 tane tarihten getirmesinler..ben yazılı zamanı olduğunda ilk önce işlediğimiz konulardan sorular çıkarıp cevaplarını yazıyorum sonra tek tek ezberliyorum yazılıda kolaylık oluyor..sende dene bakalım ne olacak ;)
    ucaninek13 bunu beğendi.
  9. mutluprenses

mutluprenses Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Arkadaşlar tarih dersinde biraz zorlanıyorum.Yazılıda 50 puan alabildim. Allaha şükür tüm derslerden başarılıyım. Fakat Tarih dersine gelince bir türlü yüksek not alamıyorum. Arkadaşlar sizden isteğim: Tarih dersine nasıl çalışmam hakkında bana yardım eder misiniz. Lütfen. 2. yazılımızda bayramdan 3-4 hafta sonra. Şimdiden en ince ayrıntısına kadar öğrenmem lazım. 2. yazılıdan 100 alırsam öğretmenim kesinlikle sözlüme 100 verir. Bu da benim için çok önemli. Bu arada 10. sınıf Fen bölümünde okuyorum. Soruyu tekrarlıyorum:

Tarih dersini nasıl öğrenebilirim? Nasıl çalışmalıyım?
    Genişletmek için tıkla...
    Bende 10.sınıf Fen bölümünde okuyorum.. Daha yazılı olmadık ama geçen sene ben sadece tarihleri ezberlerdim..Bir de sınavdan bir saat önce tarihlere bak derim..artı olarak da bir de her gün o kitap 5-6 kere oku..
    ucaninek13 bunu beğendi.
  • ...Allen*...

...Allen*... Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bence ezber yanlış bir yöntem..Tarih daha doğrusu sözel dersler çok tekrar ister.Çabuk unutuluyor çünkü.Her neyse bence günü birlik tekrar yap.Eğer sıkılıyorsan küçük kağıtlara konuları böl.;)
  • Sayfayı Paylaş