100 puanlik uzmanlık sorusu!!! (mutlaka okuyun)

Konu 'Coğrafya 11. Sınıf' bölümünde x_xcasusx_x tarafından paylaşıldı.

1. x_xcasusx_x

x_xcasusx_x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Arkadaşlar Geçen Gün Okulda Coğrafya Hocamız Kendi Değimiyle 100 Puanlık Uzmanlık SOrusu Sordu. Soru Şu:

SAYFA 91 ETKİNLİK

Etkinlikte 7 Tane Türkiye Haritası Ve Bu Haritanın Üzerinde Ülkemizde Yetiştirilen Tarım Ürünlerinin Yoğunlukla Hangi Bölgelerde Olduğunu Gösteren Noktalar Var.

4. HARİTA

4. Haritaya Baktığımızda ÜZÜM ve TURUNÇGİLlerin Yetiştirildiği Bölgeler Gösteriliyor. Bu arada DİKKAT Etmemiz Gereken Nokta DOGU KARADENİZ!!!!!

Görüldüğü gibi DOGU KARADENİZ bölgesinde de turunçgillere ait 5 tane nokta bulunuyor. Akdeniz ikliminde yetişen bir tarım ürününün karadeniz bölgesinde yetişmesinin nedeni o bölgenin etrafında bulunan KAFKAS DAĞLARI'nın rüzgarı kesmesi ve fazla olan fön rüzgarlarının havayı ısıtmasıdır.

Bize öğretmen bunun önemli olduğunu söyledi ve bunu söyleyen kişiye sözlü olarak 100 verdi. Zararınız olmaz aklınızın bi köşesinde bulunsun.

Bu arada yardımcı olabildiysem ne mutlu.
  2. jajaboboja

jajaboboja Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bişey anlamadım
  3. LeveL3

LeveL3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ve buNa coqrafyada miKrokLima deniyoo akLınızda buLnsn..;)
  4. jajaboboja

jajaboboja Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçen derste bunlara mikroklima deniyor dedim ögretmen dahil hepsi üstüme güldü...
  5. Hekim18

Hekim18 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

geçen derste bunlara mikroklima deniyor dedim ögretmen dahil hepsi üstüme güldü...
    Genişletmek için tıkla...
    o, onların hatası ben de mikroklima bölgesi olarak biliyorum ve öyle.
  • nirvana79

nirvana79 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evet doğru geçen sene hocamız öss tarzı ders işlediği için sormuştu o da 100 demişti ama kimse bilememişti bu sene ki hocamzda osrdu bilene 100 dedi ama ben cümleyi toplarken arkadaşın biri söyledi 100 o aldı içime oturmuştu aklımdan bi daha asla çıkmaz gerçi ben yine 100 ümü aldım :D
  • Sayfayı Paylaş