101 dalmaçyalı ingilizceye çevirisi

Konu 'İngilizce Ders Notları' bölümünde eliyo tarafından paylaşıldı.

 1. eliyo

  eliyo Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2010
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Arkadaşlar şu kitabın özetini hocamız istedi çok önemli lütfen lütfen lüütfen yardım edin ingilizce çevirisini yapabilirmisiniz ...:confused:
  TÜRKÇESİ

  Bundan epey bir süre önce, Londra'da genç bir çift Dalmaçyalı köpek yaşıyordu. Rastlantıya bakın. İkisinin de adı Pongoy'du. Ama evlendikten sonra dişi Pongo'nun adına bir Hanım eklenmiş, yalnızca Hanım diye çağrılır olmuştur. Doğrusunu söylemek gerekirse bu genç evli Pongo'lar çok şanslıydılar; çünkü sahipleri, Bay ve Bayan Dearly, son derece kibar, yumuşak başlı ve gerçekten akıllı uslu insanlardı. Pongo'ların da dillerinden anlıyorlardı üstelik. «Bizi dışarı çıkarın!», «İçeri girmek istiyoruz!» ya da «Karnımız açlıktan zil çalıyor!» anl***** gelen havlamalarını bir çırpıda anlıyor, üzgün bakışlarının ya da sevinçle kuyruk sallamalarının ne demeye geldiğini çıkarabiliyorlardı. Onlar da birçokları gibi insanların köpeklere sahip olduğunu sanıyor, aslında köpeklerin insanlara sahip olduğunu bir türlü kavrayamıyorlardı. Pongo'yla Hanım, gözde sahiplerinin böyle düşüncesini eğlenceli ve biraz da dokunaklı bularak onların diledikleri gibi düşünmelerine aldırmıyorlardı. Pongo adında iki Dalmaçyalının yaşadıkları aileyi, Vil adlı bir kadın ziyarete gelir. Bu kadın kürk düşkünü birisidir. Dalmaçyalıların yavrularını çalar ve bu yavruların kürklerinden faydalanmak için onları uzak bir çiftlikte saklamaya başlar.Yavruların çalındığını anlayan anne ve baba Dalmaçyalılar, onları bulmak üzere yola düşerler; bu sırada başlarına çok ilgniç olaylar gelir. Yavrularının saklandıkları yeri bulduklarında, burada başka Dalmaçyalıların da olduğunu görürler. onların kurtarmaları gereken, yavruları ile birlikte doksan dokuz minik Dalmaçyalı vardır.
 2. emrahşahin

  emrahşahin Üye

  Katılım:
  1 Aralık 2011
  Mesajlar:
  12
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  There is quite a while ago, I lived in London a couple of Dalmatian dog young. See coincidence. The name was Pongoy. But after the marriage of a lady's name, attached to the female Pongo, he has been called only Lady. Quite frankly, if you need to say much of this young married Pongo, a mule; because owners, Mr and Mrs Dearly, extremely polite, soft-headed, and were people really smart uslu. Pongo anlıyorlardı in addition of the languages. «Us out we want to get in!», «!» or «Karnımız» ring flashes starve! anl ***** understands that a snap from havlamalarını, sorry to say what sallamalarının bakışlarının or çıkarabiliyorlardı that the tail with joy. They also have people like many dogs, dogs that somehow people think she is in fact kavrayamıyorlardı. Pongo the idea with the Lady, and a little moving eyes owners such as finding their fun, as well as on their aldırmıyorlardı. Pongo is a family in which two women to visit the Dalmaçyalının, Vil. This is one of the women's fur-savvy. To take advantage of this Cubs player Dalmaçyalıların, and kürklerinden to store them away on a farm pups.Juveniles have been stolen that set out to find them, Dalmaçyalılar MOM and Dad a well-defined; This comes very early in the ilgniç events. Also, here is another place which has once they Dalmaçyalıların. should their recoveries, there are ninety-nine tiny Dalmatians with offspring.

  işine yarar işallah :D

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

  bu site işine yarar

Sayfayı Paylaş