11.ci sınıf coğrafya kitabı sayfa 26 daki etkinlik

Konu 'Coğrafya 11. Sınıf' bölümünde dilber gizem tarafından paylaşıldı.

1. dilber gizem

dilber gizem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

yardım ederseniz mutlu olurum:eek:
  2. özgür_kız

özgür_kız Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    36
    bu soruda senin nerede yaşadığına ,yaşadığın bölgede akarsu olup olmadığına varsa akış hızının nasıl olduğuna bağlı.Eğer akarsu varsa ve akış hızı güçlüyse ayrıca belirli bir yükseklik varsa buraya hidroelektrik santral kurulur..
  3. dilber gizem

dilber gizem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yaşadığım çevrede akarsu olmadığı için nası yapacağımın farkında değildim yetiştirmem gerekiyordu ödevi cevabınız için çok saolun işime çok yaradı
  4. elcin06

elcin06 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    36
    ETKİNLİK sayfa 16

Aşağıdaki tabloda su döngüsünün doğal sistemler üzerindeki yararları verilmiştir. Buradan hareketle tabloda boş bırakılan yerleri örnekteki gibi doldurunuz.
    Su döngüsünün yararları:
    Toprak için:Kayaçların fiziksel parçalanma ve kimyasal ayrışması için su gereklidir.
    Bitkiler için:Fotosentez için gereklidir.Topraktaki besin maddelerinin bitki kökleriyle alınması ve yaprağa taşınmasını sağlar.
    Hayvanlar için:İçilebilir su kaynaklarının devamını sağlar ve suda yaşayan canlılar için sağlıklı yaşam ortamının devamını sağlar.
    Suyun devamlılığı için:Temiz ve içilebilir su kaynaklarının oluşumu ve devamlılığını sağlar.
    Biyoçeşitlilik için:Türler için yaşam ortamı oluşturur,Tür çeşitliliğinin devamını sağlar
    Ekosistem ve Madde Döngüsü:Ekosistemleri varlığını sürdürebilmesini,Oksijen döngüsü,Karbon döngüsü,Azot döngüsünün devamını sağlar,Su döngüsü olmazsa dünya ekosistemi ve diğer ekosistemlerin varlığından da söz edemeyiz.
  5. özgür_kız

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    36

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

yaşadığım çevrede akarsu olmadığı için nası yapacağımın farkında değildim yetiştirmem gerekiyordu ödevi cevabınız için çok saolun işime çok yaradı
    Genişletmek için tıkla...
    canım eğer yaşadığın bölgede akarsu yoksa hidroelektrik santrali kurulamaz.Yani sen bu soruya hocam bizim yaşadığımız böldede akarsu olmadığı için biz buraya hidroelektrik santral kuramayız diye cevap vereceksin;)
  • side

side Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bi bakarmısınız

yah ben edebiyat etkinliklerini yazabilirmisiz 50 den sonrasını şimdiden teşekkürler:D:)
  • özgür_kız

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    36
    burası coğrafya bölümü;)
  • Sayfayı Paylaş