11. sınıf dil ve anlatım kitabı sayfa:28,29,36,37

Konu 'Dil ve Anlatım 11. Sınıf' bölümünde maths tarafından paylaşıldı.

1. maths

maths Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar sayfa:28,29,36,37 yi yapan varsa yazabilirmi yarın yazılım var :confused::confused:
  2. maths

maths Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    çok yardımcı oldunuz teşekkürler
  3. öğrenci9

öğrenci9 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    evet çok yardımcı olduk çünkü 1. sayfa dışında başka sayfalara bakmıyorsunuz sonrada kızıyorsunuz
  4. öğrenci9

öğrenci9 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    sayfa 28de ki tablonun cevabı
    ürün reklamında
    gönderici firma,ileti ürünleri reklam yapma, alıcı tüketiciler yani biz,kanal burda reklamı nasıl yaptığına bağlı aslında ,kod ürünleri satma
    yeni öğretim programları uygulanmaya başladıda=gönderici eğitim dergisin yazarı,ileti bilgi verme,alıcı bizler(öğrenciler ve öğretmenler),kanal dergi,kod bilgi

sayfa 31 anlama yorumlama cevapları

1-şiirle ilgili farklı yorumların olmasının sebebi öznel bir konu olmasıdır.Çünkü yorumlar kişiden kişiye değişir herkesin düşüncesi ayrıdır.
    2-Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir.
    3-sanatsal metinler gerçek anlamları dışında kullanılmıştır.(yani mecaz anlamda kullanılmıştır)
    4-selçuktan sökeye metninde betimlemelerin sıkça kullanılmasının sebebi metni daha iyi anlamamız içindir.Çünkü betimleme varlıkları en belirgin özellikleriyle tanıtma, göz önünde canlandırma işidir. Başka bir deyişle, varlıkların, sözcüklerle resmini yapmaktır.
    5-evet fahriye abla metninde öykülemeden söz edebiliriz.çünkü yazar önceden fahriye ablayla yaşadığı olayları anlatıyor.
    6-Bilimsel sözcüklerdir.öğreticimetinlerd e kullanılır.
    7-bilmiyorum
    8-1.metin=nesnel anlatım
    2.metin=öznel
    3.metin=nesnel
    4.metin=öznel
    5.metin=nesnel
    6=öznel
    7=öznel
    9-öznel anlatım=söyleyenin yorumunu içeren anlatımdır
    nesnel anlatım ise herkesçe doğru kabul edilen bir anlatımdır
    NOT=hiçbir yerden alıntı yapmadım bütün soruları kendim cevapladım .inşallah işinize yarar

sayfa 39 hazırlık çalışmaları

1-telefon,radyo,televizyon,bilgi sayar...
    2-Eski tarihlerde kullanılan haberleşme ve iletişim araçları sırasıyla şunlardır:
    1) Dumanla haberleşme

2) Ağaçlara vurarak haberleşme

3) Güvercin eğiterek haberleşme

4) Ulakla haberleşme

5) Telgrafla haberleşme

6) Çevirmeli telefonla haberleşmeİnsanlar sosyal bir varlık olduğu için eski tarihlerden beri haberleşmek istemişlerdir. Bu amaçla bazı iletişim yöntem ve araçları icat etmişlerdir. Örneğin; Kızılderililer ateş yakıp üzerinde örtü sallayarak dumanda şekiller oluşturarak haberleşmişlerdir. Bu şekilde çok basit yöntemlerle başlayan haberleşme ve iletişim daha da gelişmiştir. Ortaya çıkan yeni gelişmelerin başında “Güvercinleri Eğiterek” haberleşme gelmiştir. Sonraları atlarla mektup gönderme yani “Ulaklık” yöntemi çıkmıştır. Uzun yıllar sonra döneminin en gelişmiş haberleşme aracı olan “Telgraf” icat edilmiştir. Özellikle bu yıllardan sonra teknolojinin hızla gelişmesi sonucu birçok yeni icat ortaya çıkmıştır. Bunlardan birisi olan “Telefon” icat edilmiştir. Sonrasında bu telefon geliştirilerek günümüze kadar ulaşmıştır.

Teknolojinin ürünlerinden olan “Radyo” ve “Televizyon”un icadıyla iletişimde yeni bir döneme girilmiştir. Bunların, bütün dünyaya yayılması sonucu haberleşme çok hızlı hale gelmiştir. “Bilgisayar”ın icadıyla haberleşmede zirveye yaklaşılmıştır. Çünkü yeni yazılımlar ve en sonunda bilgisayar üzerinden kullanılan “İnternet”in icadıyla artık canlı ve görüntülü olarak haberleşmek mümkün olmuştur. “Kıtalararası İnternet Ağları”nın kurulması ile birlikte, küçük bir hareket sonucu aynı anda tüm dünya ile görüşülebilir hale gelinmiştir. Hatta “Sanal Ortamda Sohbet Odaları” kurulmuş ve insanlar çok rahat iletişim kurabilir ve görüşebilir olmuştur.
    3-mektupun iletişimdeki en büyük önemi haberleşmeyi sağlamasıdır.
    4-Başka bir yerde bulunan kişiye yada kuruma bir bilgi iletmek amacıyla mektup yazılır.(siz nedenleri isterseniz artırabilirsiniz)
    5-
    Mektuplar, dört grupta sınıflanmaktadır:
    (1) Özel Mektuplar
    (2) Edebî Mektuplar
    (3) Resmî ve İş Mektupları
    (4) Açık Mektuplar
    __ROCK__ bunu beğendi.
  5. öğrenci9

öğrenci9 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    __ROCK__ bunu beğendi.
  6. BLockeD

BLockeD Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca kılavuz yayınları cevaplarını yazmak yasaktır böyle soru sormamaya özen gösterebilirsin!!
  7. __ROCK__

__ROCK__ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saol qüzel paylasım tesekkür ederim :D

Sayfayı Paylaş