11.Ünİte 112.sayfa Çevİrİsİ

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde ccenita tarafından paylaşıldı.

1. ccenita

ccenita Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

:shy: I have always been interested in flying.When I was a little child,I jumped off the walls and I tried to fly.
    After I grew up,I wanted to be a pilot,but I couldn't achieve my goal.I became a policeman.Then,I started parachute jumping courses.
    I loved parachute jumping and sky-diving.First,it was a hobby for me,but now I use it in my job,too.It is a part of my job.We sometimes have difficult missions and it is not possible to drive.Then,my friends and I jump out of a plane with our parachutesand complete the mission.People think that it is dangerous,but I think it isn't dangerous.If you follow the necessary steps and the security rules,it is safe.This activity needs special clothes and special equipment,of course.
    I love sky-diving because everything looks very good while I am flying.I can see beautiful white clouds,blue sky and green fields.
    The view is amazing.The world is fantastic and I feel very happy.
    There is a parachute jumping and a sky-diving show next month.Forty people from four planes are going to do sky-diving.I'll take part in this show and I am sure it'll be a good show.

ÇEVİRİRMİSİNİZ LÜTFEN ÇOK ACİL ÇEVİRİRSENİZ ÇOK YARDIMCI OLURSUNUZ...:)
  2. kül kedisi

kül kedisi Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    112 türkçe

Ben her zaman, uçmaya ilgilendim. Benim, biraz çocuk olduğum zaman, ben, duvarlardan atladım, ve ben, uçmayı denedim.
    Ben, büyüttükten sonra, ben, bir pilot olmayı istedim, ama ben, benim amacımı başaramadım. Ben, bir polis oldum. Sonra, ben, paraşüt atlama kurslarına başladım.
    Ben, paraşüt atlaması ve gökyüzü-dalmayı sevdim. İlk olarak, benim için bir hobiydi, ama ben şimdi, benim işimde onu kullanırım, ayrıca. Benim işimin bir parçasıdır. Bizim bazen, zor misyonlarımız var, ve sürmek için mümkün değildir. Sonra, benim arkadaşlarım ve ben, atlarız, bizim parachutesandımızla bir uçaktan dışarı, misyonu tamamlarız. İnsanlar, tehlikeli olduğunu düşünür, ama ben, tehlikeli olmadığını düşünürüm. Eğer sen, zorunlu adımlar ve güvenlik kurallarını izlersen, emindir. Bu faaliyet, özel giysiler ve özel malzemeye ihtiyaç duyar, tabii.
    Ben, gökyüzü-dalan severim çünkü her şey, çok iyi bakar, ben, uçarken. Ben, güzel beyaz bulutlar, mavi gökyüzü ve yeşil alanları görebilirim.
    Görüş, şaşırtıyor. Dünya, fantastiktir, ve ben, çok mutlu hissederim.
    Atlıyor olan bir paraşüt vardır, ve gelecek ay gökyüzü-dalan bir gösteri. Dört uçaktan kırk insan, gökyüzü-dalan yapacak. Ben, bu gösteride yer alacağım, ve ben, onun, iyi bir gösteri olacak olduğu eminim.

teşekkür butonuna basman yeterli :)
    Büşra Türkmen, seda*, marcos ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. asferqoe13

asferqoe13 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolsın kardeşş...
  4. reguid

reguid Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Ben her zaman, uçmaya ilgilendim. Benim, biraz çocuk olduğum zaman, ben, duvarlardan atladım, ve ben, uçmayı denedim.
    Ben, büyüttükten sonra, ben, bir pilot olmayı istedim, ama ben, benim amacımı başaramadım. Ben, bir polis oldum. Sonra, ben, paraşüt atlama kurslarına başladım.
    Ben, paraşüt atlaması ve gökyüzü-dalmayı sevdim. İlk olarak, benim için bir hobiydi, ama ben şimdi, benim işimde onu kullanırım, ayrıca. Benim işimin bir parçasıdır. Bizim bazen, zor misyonlarımız var, ve sürmek için mümkün değildir. Sonra, benim arkadaşlarım ve ben, atlarız, bizim parachutesandımızla bir uçaktan dışarı, misyonu tamamlarız. İnsanlar, tehlikeli olduğunu düşünür, ama ben, tehlikeli olmadığını düşünürüm. Eğer sen, zorunlu adımlar ve güvenlik kurallarını izlersen, emindir. Bu faaliyet, özel giysiler ve özel malzemeye ihtiyaç duyar, tabii.
    Ben, gökyüzü-dalan severim çünkü her şey, çok iyi bakar, ben, uçarken. Ben, güzel beyaz bulutlar, mavi gökyüzü ve yeşil alanları görebilirim.
    Atlıyor olan bir paraşüt vardır, ve gelecek ay gökyüzü-dalan bir gösteri. Dört uçaktan kırk insan, gökyüzü-dalan yapacak. Ben, bu gösteride yer alacağım, ve ben, onun, iyi bir gösteri olacak olduğu eminim.

teşekkür edersen sevinrim :):)
  5. okul1886

okul1886 Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    çevirisi:

teşekkür butonuna basman yeterli
  6. ahpim

ahpim Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    B1 BÖLÜMÜ
    orada cümle yazmışlar ve boşluk bırakmışlar o boşluğa
    1.)''GEORGE PARENTS ARE HAPPY!!
    2)IT İS A RESPECTABLE AND WELL PAİD JOB
    3)SHE's GOOD AT DRAWİNG
    4)IT İS A SECURE JOB.

B2 BÖLÜMÜNDE TABLO VAR DEDİKLERİMİ YAZIN
    GEORGE =GOAL YAZAN YERE COMPUTER ENGİNEER
    REASON BÖLÜMÜNE HE's GOOD COMPUTER
    MEANS BÖLÜMÜNE:CRAZY ABOUT WORKİNG STUDY COMPUTER SİNCE AND COLLEGE
    OUTCOME:HE'S GOİNG TO COMPUTER ENGİNEER HE WİLL GET MARRİED.

JENNİFER BÖLÜMÜNE
    GOAL:FASHİON DESİGNER
    REASON:SHE GOOD AT DRAWİNG AND İNTERESTED İN FASHİON
    MEANS:SHE MUST NOW TECTİLE SHE's GOİNG TO HİGH SCHOOL
    OUTCOME:SHE'S FASHİIN DESİGNER.SHE WOULD LİKE SHE's FASHİON SALON.

C1 BÖLÜMÜ: SIRAYLA ŞUNLARI YAZIN
    F
    E
    G
    C
    H
    B
    D
    E

SAYFA 113 B2 BÖLÜMÜNDEKİ BOŞLUKLARA YAZIN
    1)SET YOUR GOAL
    2)BE REALİSTİC
    3)WRİTE YOUR GOAL DOWN
    4)BREAK YOUR GOAL
    5)DON'T GİVE UP
    6)FACOUS ON YOUR GOAL

SAYFA 114 C1 BÖLÜMÜ SORULARIN CEVAPLARI
    1)B
    2)A
    3)B
    4)B
    5)A
    6)B

SAYFA 115 BALONCUKLAR
    ARKADAŞLAR ZATEN 1.BALONCUKTA TAMAMLAMIŞ SIRAYLA BALONCUKLARDAKİ OKLARI TAKİP EDEREK ŞUNLARI YAZIN

I WİLL GO TO REPUTABLE HİGH SCHOOL
    I WİLL PASS THE UNİVERSTY EXAM
    I WİLL STUDY COMPUTER SCİENCES AT THE UNİVERSTY
    I WİLL BECOME A COMPUTER ENGİNNER
    I WİLL GET A JOB AT GO İNTERNATİONAL COMĞUTER COMPANY
    I WİLL EARNS LOTS OF MONEY.

SAYFA 117 C1 DEKİ SORULARIN CEVAPLARI
    1)SHE İS FROM BRİTAİN
    2)İN 1998 AS A HOBBY
    3)SHE PRACTİSED HARD FOR MANY YEARS
    4)SHE WON A BRON MESAL
    5)SHE WANTS TO WİN TE GOLD MEDAL