11.ünitenin çeviriLerini yapan varmııı?

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde ccenita tarafından paylaşıldı.

1. ccenita

ccenita Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

11.ünitenin çeviriLerini yapan varsa verebiLir mi Lütfenn..?? :)
  2. muro1038

muro1038 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    44
    Metinleri yazarsanız çevirebiliriz...
  3. ccenita

ccenita Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Charles : I have just read an article about a girl with Down's Syndrome.It says : ''She has had hard days,but she has been really succesfull.''What is Down's Syndrome,dad ?

Father : It is a kind of illness.If a person has Down's Syndrome,DS for short,there are some problems in his or her mental and physical body.His or her physical body and mental body cant develop in a normal way.

Charles : What do you mean ?

Father : I mean these people are slow in doing some physical activities.They are slow in learning,too.They are not clever enough to leran easily.

Charles : I think their lives are difficult.

Father : Yes,you are right.Life is difficult for both the children and their parents,but if they are hopeful,they can achieve a lot of things and reach their goals.People with DS can have very good lives.

Charles : Yes,I agree with you.Patricia is a good example for them.I like her story.She has been more active than most of us.She has a lot of interests and hobbies.

Father : It is very good for her. I think she has some personal goals.She must try harder than everybody to achieve them.

Charles : Yes,dad.Her family,her teachers and her friends should **** her all her life..

ÇevirebiLirsen Çoook memnun oLuruum...Çok yardım edersinn..Şimdiden sağoL..:)
  4. ccenita

ccenita Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Mark : Why do you always go to the library after school ?

Pam : Because there are a lot of interesting books in the library.

Mark : Why do you read those books ?

Pam : I read them in order to ger knowledge for my future job.

Mark : What would you like to be ?

Pam : I'd like to be a scientist.It is my goal.

Mark : It is interesting.Why do you want to be a scientist?

Pam : I'd like to find something new and **** people.

Mark : I see.Scientists are very clever. Are you clever enough to be a scientist ?

Pam : I think so , but I must work very hard.There are a lot of things to learn.

Bunuda çevirirsen çok sevinirim..:)
  5. muro1038

muro1038 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    44
    Charles: Henüz down Sendromu hakkında bir makale okudum. Şöyle diyordu: "O kötü günler yaşadı, ama gerçekten başarılı oldu." "Down Sendromu nedir, baba?"

Baba: Bu bir tür hastalık. Eğer bir kişide down sendromu varsa, kısaca DS, Bedeninde zihinsel ve fiziksel problemler vardır. Kişinin bedeni zihinsel ve fiziksel bakımdan normal bir şekilde gelişemez.

Charles: Ne demek istiyorsun ?

Baba: Demek istediğim bu insanlar fiziksel aktivitelerde yavaşlardır. Öğrenmede de yavaştırlar. Onlar bir şeyi kolayca öğrenmek için pek zeki değildirler.

Charles: Sanırım onların hayatları zor olmalıdır.

Baba: Evet, doğru söylüyorsun. Hayat hem onlar hemde velileri için zor, ama eğer ümitlilerse, çok şeye ulaşabilir ve hedeflerine ulaşabilirler. DS'si olan insalar aslında iyi bir hayata sahip olabilirler.

Charles: Evet, sana katılıyorum. Patricia onlar için iyi bir örnek. Onun hikayesini seviyorum. O çoğumuzdan daha aktif oldu. Onun bir çok ilgi alanları ve hobileri var.

Baba: Bu onun için çok güzel. Onun bazı kişisel hedefleri olduğunu düşünüyorum. Onun hedeflerine ulaşabilmesi için herkesten daha çok denemelidir.

Charles: Evet, baba. Onun ailesi, öğretmenleri ve arkadaşları onun hayatı için ???????? yapmalıdırlar.

Sansürlendiği için, soru işareti koydum. Kelimenin aralarına boşluk bırakırsanız çevirebilirim.
    seda*, marcos, ebrulina ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. ali çetinöz

ali çetinöz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Charles : I have just read an article about a girl with Down's Syndrome.It says : ''She has had hard days,but she has been really succesfull.''What is Down's Syndrome,dad ?

Father : It is a kind of illness.If a person has Down's Syndrome,DS for short,there are some problems in his or her mental and physical body.His or her physical body and mental body cant develop in a normal way.

Father : I mean these people are slow in doing some physical activities.They are slow in learning,too.They are not clever enough to leran easily.

Father : Yes,you are right.Life is difficult for both the children and their parents,but if they are hopeful,they can achieve a lot of things and reach their goals.People with DS can have very good lives.

Charles : Yes,I agree with you.Patricia is a good example for them.I like her story.She has been more active than most of us.She has a lot of interests and hobbies.

Father : It is very good for her. I think she has some personal goals.She must try harder than everybody to achieve them.

Charles : Yes,dad.Her family,her teachers and her friends should **** her all her life..
    Charles: Henüz down Sendromu hakkında bir makale okudum. Şöyle diyordu: "O kötü günler yaşadı, ama gerçekten başarılı oldu." "Down Sendromu nedir, baba?"

Baba: Bu bir tür hastalık. Eğer bir kişide down sendromu varsa, kısaca DS, Bedeninde zihinsel ve fiziksel problemler vardır. Kişinin bedeni zihinsel ve fiziksel bakımdan normal bir şekilde gelişemez.

Baba: Demek istediğim bu insanlar fiziksel aktivitelerde yavaşlardır. Öğrenmede de yavaştırlar. Onlar bir şeyi kolayca öğrenmek için pek zeki değildirler.

Baba: Evet, doğru söylüyorsun. Hayat hem onlar hemde velileri için zor, ama eğer ümitlilerse, çok şeye ulaşabilir ve hedeflerine ulaşabilirler. DS'si olan insalar aslında iyi bir hayata sahip olabilirler.

Charles: Evet, sana katılıyorum. Patricia onlar için iyi bir örnek. Onun hikayesini seviyorum. O çoğumuzdan daha aktif oldu. Onun bir çok ilgi alanları ve hobileri var.

Baba: Bu onun için çok güzel. Onun bazı kişisel hedefleri olduğunu düşünüyorum. Onun hedeflerine ulaşabilmesi için herkesten daha çok denemelidir.

Charles: Evet, baba. Onun ailesi, öğretmenleri ve arkadaşları onun hayatı için ???????? yapmalıdırlar.

Sansürlendiği için, soru işareti koydum. Kelimenin aralarına boşluk bırakırsanız çevirebilirim.
    nanatam ve _mezarcı_ bunu beğendi.
  7. kül kedisi

kül kedisi Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    112 türkçe

Ben her zaman, uçmaya ilgilendim. Benim, biraz çocuk olduğum zaman, ben, duvarlardan atladım, ve ben, uçmayı denedim.
    Ben, büyüttükten sonra, ben, bir pilot olmayı istedim, ama ben, benim amacımı başaramadım. Ben, bir polis oldum. Sonra, ben, paraşüt atlama kurslarına başladım.
    Ben, paraşüt atlaması ve gökyüzü-dalmayı sevdim. İlk olarak, benim için bir hobiydi, ama ben şimdi, benim işimde onu kullanırım, ayrıca. Benim işimin bir parçasıdır. Bizim bazen, zor misyonlarımız var, ve sürmek için mümkün değildir. Sonra, benim arkadaşlarım ve ben, atlarız, bizim parachutesandımızla bir uçaktan dışarı, misyonu tamamlarız. İnsanlar, tehlikeli olduğunu düşünür, ama ben, tehlikeli olmadığını düşünürüm. Eğer sen, zorunlu adımlar ve güvenlik kurallarını izlersen, emindir. Bu faaliyet, özel giysiler ve özel malzemeye ihtiyaç duyar, tabii.
    Ben, gökyüzü-dalan severim çünkü her şey, çok iyi bakar, ben, uçarken. Ben, güzel beyaz bulutlar, mavi gökyüzü ve yeşil alanları görebilirim.
    Görüş, şaşırtıyor. Dünya, fantastiktir, ve ben, çok mutlu hissederim.
    Atlıyor olan bir paraşüt vardır, ve gelecek ay gökyüzü-dalan bir gösteri. Dört uçaktan kırk insan, gökyüzü-dalan yapacak. Ben, bu gösteride yer alacağım, ve ben, onun, iyi bir gösteri olacak olduğu eminim.

teşekkür butonuna basman yeterli
    husna_gundağ, marcos, coban79 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. ebrulina

ebrulina Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    çalışma kitabından da yazar mısınız bnde buradan yapıyorum bazı ödevleri bulmakta çok zorlanıyorum ama burrada tüm ödevler var hayat daha kolaylaşt b**ece
  9. ebrulina

ebrulina Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    İngİlİzce ders kİtabi sayfa 108

:cool:

(ALINTIDIR EMEĞE SAYGII)
    coban79 bunu beğendi.
  10. muro1038

muro1038 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    44
    Mark: Neden okuldan sonra hep kütüphaneye gidersin?
    Pam: Çünkü kütüphanede birçok ilginç kitaplar var.
    Mark: Neden bu kitapları okuyorsun?
    Pam: Gelecekteki işim için bilgi edinmek amacıyla okuyorum.
    Mark: Ne olmak istiyorsun?
    Pam: Bilim adamı olmak istiyorum. Hedefim bu.
    Mark: İlginç. Neden bilim adamı olmak istiyorsun?
    Pam: Birkaç yeni şeyler bulmak ve ???? insanlar için.
    Mark: Görüyorum. Bilim adamları çok zekiler. Sen bilim adamı olmak için yeteri kadar zeki misin?
    Pam: Evet, sanırım ama çok çalışmalıyım. Öğrenecek daha çok şey var.
    marcos ve coban79 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş