12) 16 Ağustos - Kendi Röportajım (=

Konu 'Röportaj' bölümünde ◊ΘGöKKuŞΘ◊ tarafından paylaşıldı.

1. ◊ΘGöKKuŞΘ◊

◊ΘGöKKuŞΘ◊ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    16

.

Kendimide biran önce aradan çıkartmak istedim. (= Kısaca kendimden bahsettim.

01-) Etutodasi.biz ile ne zaman tanıştın ve hayalinizdeki Etutodasindan bize bahsedermisin?
    Etütodasiyla 2007 nin soğuk , fırtınalı günlerinde tanışdım. Edebiyat ile ilgili bir kaç araştırmam vardı. Onları araştırırken birden buraya rastladım ve iyiki rastlamışım. Hayalimdeki Etütodasida her eğitim çağındaki Türk gençinin buradan faydalanması ve ileride iyi dallarda meslek sahibi olması.

02-) Sizce kurallar doğrultusunda Etutodasinda yani paylaşım platformumuzda bulunmanın amacı nedir ?
    Nasıl bir aile düzenini belirli kriterler koyarak belirliyorsa , Etütodasi ailesi içinde verilmiş olan kurallar hoşgörüyü,düzeni ve saygıyı beraberinde getiriyor. Kurallarda , amacını bu şekilde içeriyor.

03-) Eğer burada yetkili bir kişi olsaydınız forumun gelişmesi için ne gibi katkılarda bulunabilirdiniz veya yetkiliyseniz şuan amacınız veya planlarınız neler ?
    Tabiki bulunduğum yetki sınırları içinde haklarım neyse onları kullanacağım. Buradaki amacım her bir kişinin nasıl verimli ders anlayabilir veya buradan nasıl faydalanabilir ? Burası için ne gibi imkanlarım olabilir ? Bu sorulara cevap aramak.

04-) Sizce üyeler arasında iletişim , üyelerin yardımlaşması neye ve hangi koşullara bağlıdır ?
    Hoşgörüye bağladır. Devleti ele alırsak belirli organları var. Maliye olsun veya çeşitli şeyler. Hepsi bir nizam içinde ilerlemekde. Neden peki ? Eğer insanları hoşnut tutarsa devlete bağlılıkları artacakdır. Her yaptıklarını yerli yerinde yapıcakdır. Bu sanırım yeterli bir görüştür.

05-) Etutodasi.biz'de yaşadığın unutamadığın bir anın var mı? Varsa anlatır mısın?
    Var hemde iyisiyle kötüsüyle. Mesela moderatör olmamım hikayesinde gelişen olaylar , burası sayesinde aldığım sözlü notları , kazandığım arkadaşlıklar ve çeşitli hayat tecrübeleri.

06-) Bir forum için Türkçe'yi doğru kullanmak , kurallarına ve ilkelerine bağlı kalması sizce neyi getirir ?
    Herşeyden önce gelişmesini ve ilerlemesini getirir. Her ne kadar adından söz ettirirse, diğer forumlardan ayrıcalığı olur. Buda gelişmesinde katkıda bulunur.

07-) Kendinizden 2 paragraflık bir metin ile bahsederek hayatınızda etkilendiğiniz olaylardan birkaçınız yazınız.
    30.04.1992 İstanbul doğumluyum. Aslende Karabük'ün Safranbolu ilçesindenim. Hayatım küçükken genellikle sessiz ve sakin bir şekilde geçti. Kısaca çekimserdim. İnsanlarla konuşmakdan,muhabbet etmekden her ne sebepdense sıkılırdım. Sonraları ilkokulda çok sevdiğim dedemle , annannemi kaybettim. Belki en etkilendiğim , kendimi en hırpaladığım dönemlerdi onlar. Yaşamın süresince gerek sanalda , gerek gerçekde kimsenin bana karşı kırılmasını veya benim ona karşı bilerek kırılmasını istemedim. Gelip geçici dünya derim geçerim. Ama gerçekden damarıma basılırsada sonuna kadar konuşmam. Bana göre , kendi içimde aykırı gelir.

Fiziksel özelliklerim de kısaca 1.72 boy , kahverengi göz , siyah-dalgalı saçlarım var. Hobilerimde şiir,yazı yazmak , bilgisayarda durmak gibi şeylerle ön sıralarda..

0:cool: Sizce hayatta tutunabilmek için ne gibi koşullar gerekir ?
    Hayatta tutunabilmek için yapamam, edememlerden uzak durmak gerek. Can Yücel'in şiirinde bahsi geçtiği gibi yaşayamam demiyeceksin. Olumlu yönlere bakıcaksın.

09-) Okul derslerinizde başarılı olmak için izlediğiniz yolu ve etutodasinin sizlere ne gibi desteklerde bulunduğunuzu yazınız.
    Okul döneminde , okuldan sonra vakit bulduğum sürece derslere bakarım . Kendimce notlar alırım. Aldığım puanlar ise genellik le orta seviyede olur. Kötü gelirsede ya 2. yazılıda yada 2. dönemde düzeltirim mutlaka. Tatil döneminde fazla ders çalışmam. Etutodasi ise gerek mizah gerek dersler açısından her yönde destek oluyor.

10-) İnternete hangi sıklıklarla girersiniz ve internette dolaştığınız süreçte neler yaparsınız ?
    Sıkıldığım ve interneti her bulduğum süreçte girerim. Genellikle Etutodasi , haber siteleri , msn de takılırım.

11-) Nickinin bir anlamı var mı? Neden bu nicki seçtin?
    Evet var. Gökkuş'un anlamı bilirsiniz köylerde ailelerin lakapları vardır. Dedemlerinde Gökkuşgil'miş. Bende dedemlerin lakaplarıyla anılmak istedim. Anlamını bilmediğim şeylerle hatırlanmak istemedim.

12-) Keske zamaninda degerini bilseydim dediginiz seyler var mi ? Ya da hayatinizda keskelere yer var mi?
    Elbet vardır. Ama zamanla gelmiş unutulmuş şeyler. Üsütünde durmam fazla.

13-) Etutodasi.biz yöneticiliğini yaptığın bölümlerde ara sıra tansiyonun yükseldiği anlar olur mu? Bu gibi durumlarda soğukkanlılığını korur musun?
    Fazlasıyla oluyor ama soğukkanlılığımı korurum. Gerekdiğindede eğer ortada yanlış bir tutum sergileniyorsada , görevdaşımda olsa orada fikirlerimi sert birşekilde dile getiririm.

14-) Etutodasinda sizin için faydası olabilecek yetkili veya yetkisiz 3 kişiyi nedenleriyle birlikte yazınız.
    Elif - İlk zamanlardan beri tanıdığım , herşeyiyle iyi ve sevdiğim bir dostum. Her ne kadar şiir veya yazılar yazıp forumda göstermesede , gördüğüm şiirden çıkardığım kadarıyla ileride mükemmel bir şair olabilir.
    Hicran - Pek fazla sayılmaz 2 ay var yok tanışmışlığım. Ama 2 ayda onu bir kaç yıldır tanıdığım insanlardan çok daha fazla sevdim. Çok iyi ve sevdiğim , herangibi yanlışını görmediğim değerli bir arkadaşım.
    Nisa - Nisaylada 2 ay kadar tanışmışlığımız yok. Ama gerek forumda , gerek gerçek hayatta kolay kolay rastlanılmayacak kadar iyi biri.

Bunların dışındada birçok arkadaşım var ama verilen sınırlamaya göre 3 tanesini yazdım. Yazamadıklarım için özür dilerim.

15-) İnsanlara karsı kendini nasıl ifade edersin ? Kendini tutarmısın yoksa bütün duygularını oldugu gibi gösterirmisin ?
    Olduğum gibi ifade ederim. Samimi ise duygularımı gösteririm. Değilsede susarım.

16-) Biraz da Aşktan bahsetsek. Var mı şanslı biri ?
    Hayır yok. Sanal alemde olmazda.

17-) Teknoloji ile aran nasıl? İlgilenir misin? Teknoloji aletlerini ilk piyasaya geldiği zaman alan kişilerden misiniz?
    Fotoğraf makinesi,bilgisayar,telefon tarzı şeylerle ilgileniyorum.

1:cool: Issız bir adaya düşsen yanına alacağın 3 şey nedir
    Kamera , Kalem ve kağıt..

19-) Tv ile aran nasıl? Hangi dizileri izliyorsun ve hangi dizileri izlerdin.(Biten diziler)? Beğenmediğin diziler var mı?
    Tv ile aram şöyle. Daha çok tartışma türü programlar seyrederim. Ara sırada kardeşimle çizgi filme dalarım (=

20-) Son olarak Etutodasi.biz'in değerli üyelerine buradan vermek istediğin bir mesaj var mı?
    Var. Bulunduğumuz dünya içinde hepimiz aynı haklara sahip özgür bireyleriz. Hakkımızı savunurken insanları kırmadan düzeyli bir şekilde tartışmalıyız. Ani kıvılcımlar geri dönüşümü mümkün olmayan alevlere zemin hazırlayabilir. Son olarakda sizleri seviyorum. :)

.
    Son düzenleyen: Moderatör: 16 Ağustos 2009
  2. hilly

hilly Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.711
    Ödül Puanları:
    113
    sabahın köründe girdim ve ilk işim röportajını okumak oldu...farklı görüşlere ama sıkı itiraflara bağlı birisin.pek konuşmayız senle ama hayatı bu kadar olduda bittiye getirmek bana göre doğru değil...neyse

röportajınla senide tanımış olduk..;)
  3. ∂iαвiαη~lρ

∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113
    Issız bir adaya düşsen yanına alacağın 3 şey nedir
    Kamera , Kalem ve kağıt..
    :D kamera akıllıca:D
    güzel bir röportaj olmuş. elinize sağlık;)
  4. ◊ΘGöKKuŞΘ◊

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    16
    Teşekkürler arkadaşlar. :)
  5. !...Kbrr...!

!...Kbrr...! Üye

Beğenileri:
    313
    Ödül Puanları:
    16
    Ani kıvılcımlar geri dönüşümü mümkün olmayan alevlere zemin hazırlayabilir.

Çok güzel bir röportaj olmuş muhammed tebrikler =))
  6. S. Moderatör Uğur

S. Moderatör Uğur Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36
    GüzeL oLmuş.TebrikLer.
  7. ◊ΘGöKKuŞΘ◊

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    16
    Sizde sağolun arkadaşlar. :)
  8. Özel Üye Ahmet

Özel Üye Ahmet Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    83
    kendı kendıne röportaj güzel olmuş muhammed :D
  9. ◊ΘGöKKuŞΘ◊

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    16
    öyle dostum :D ben sordum , ben cevapladım :D sağol :D
  10. elifataker

elifataker Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    tamamen Hilal e katılıyorum ayrıca güzel olmuş;)...

Sayfayı Paylaş