12 Bin Öğrenci Matematik Sınavında Ter Döktü

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Güleda

  Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.623
  Beğenileri:
  4.563
  Ödül Puanları:
  113

  Mardin Midyat Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen ‘Matematik Şenliği ve Olimpiyatları’, ortaokul öğrencilerine yönelik matematik sınavıyla devam ediyor.

  Aynı anda 12 bin öğrencinin ter döktüğü matematik sınavı sonuçlarının iki hafta içinde açıklanması bekleniyor.

  Ocak ayında, okul idarecileri ve kamuoyunu bilgilendirme ile başlatılan ‘Matematik Şenliği ve Olimpiyatları’nın yankıları devam ediyor. Okullarda matematiği sevdirme çalışmaları kapsamında başlatılan olimpiyatların ilk ayağı, ‘Matematik ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon’ yarışmalarıyla gerçekleşmişti.

  İkinci ayağı olan ortaokul öğrencileri arasında matematik sınavı gerçekleşti. 12 bin öğrencinin katıldığı matematik sınavı, 44 okulda sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum halinde gerçekleşti. Her okuldan dörder öğrencinin 150’şer lira ödül kazanacağı sınavın 15 gün içerisinde sonuçlanması bekleniyor.

  İlçe genelinde matematik dersine olan ilgiyi artırmak için olimpiyatların düzenlendiğine işaret eden Kaymakam Oğuzhan Bingöl, “Sınavlarda bireysel başarıdan çok genel durum önemli. Bir okulda bir iki tane başarılı öğrenci çıkmasından ziyade, okul geneli ortalama bir başarının daha iyi olacağını düşünüyorum. Bunun için de matematiğin öncelikle öğrencilere sevdirilmesi ve gerektiğinde eğlenceli yöntemlerle öğretilmeli.” şeklinde konuştu.

  İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şirin Avcı ise sınavın tüm okullarda başarıyla uygulandığını, sınavda çaba gösteren bütün öğrencilere ve bu konuda gereken hassasiyeti gösteren tüm idareci ve öğretmenlere teşekkür ettiğini ifade etti.​

Sayfayı Paylaş