14 Aralık 2012 Burç Yorumları

Konu 'Astroloji' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Güleda

  Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.623
  Beğenileri:
  4.563
  Ödül Puanları:
  113

  Yay Burcu ;
  Yıldızların üzerinizdeki aşırı olumlu etkileri sizi aşırı iyimserliğe ve ihtiyatsızlığa sürükleyebilirler. Eğer yalnızsanız acele kararlarla aşık olabilirsiniz ve ilerde bundan dolayı pişman da olabilirsiniz. İlişkilerinizde yüzeysel olmaktan kaçınmalı, yerine getirmeniz gereken işleri başkalarına yüklemememeye de dikkat etmeli, her şeyi zamanında halletmelisiniz. Geçen günler sizi fazlasıyla düşünce yüklemiş olarak görünüyor ve bu da sizi negatif olarak etkiliyor. Düşüncelerinize sımsıkı bağlı kalacaksınız. Kimse sizi yolunuzdan alıkoyamayacak. Doğru algılama ve doğru zamanlama konularındaki dikkatiniz size en büyük desteği sağlayacaktır. İnsanları sözlerinize kolayca inandırıyor ve onları kendi düşünce sisteminize çekebiliyorsunuz. Fakat sürekli olarak bu şekilde davranmanın getireceği zorluklar da olacaktır. Bazı düşünce ve uygulamalarınızda çevrenizdeki insanların da yardımlarını almalısınız.


  Koç Burcu : Bugün etkisinde olduğunuz yıldızlar sizi özellikle alım satımda, yeni teşebbüslerde, haberleşmelerde ve randevularda olumlu olarak etkileyecektir. Bu yüzden hemen her konuda yenilikleri kaçırmamalı ve devam eden işlerinizi bile yenileştirmekten çekinmemelisiniz. Ayrıca konuşma ve yazma konularına ilgi duyuyorsanız yeni imkanlar ortaya çıkacaktır. Parayla ilgili konularda savurganlığa varacak kadar eliaçık veya cimriliğe varacak kadar eli sıkı olmaya eğilimlisiniz. Bu konuda dengeli davranmalı ve tutarsız davranışlar içinde olmamaya dikkat etmelisiniz. Neşeli ve mutlu dış görünümünüzle birçok bağlantılar kurabilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Aşk ve evlilik hayatınızda ise diğer konular gibi değişiklikler şanslı olabilir fakat var olan durumu da daha rahatlatarak sürdürebilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamanız ilk zamanlarda oldukça heyecan verici olsa da bir iki ay içinde sıkıntı verici olabilir.

  Boğa Burcu : Bugün aktif ve girişken bir yapıda olacaksınız. Yeni düşünceler üretecek, olayların gelişimine hemen uyum sağlayacaksınız. Özellikle yazı ve öğrenim konularıyla ilgiliyseniz verimli ve başarılı çalışmalarda bulunabilirsiniz fakat üzerinizdeki engelleyici etkileri yenmeniz gerekir. Genel olarak sağduyulu bir tutum içinde olmanız size avantajlar sağlayacaktır. Cömert, düşünceli, kapısını herkese açan ve olumlu tavsiyeleri ile çevresindeki kişilere yardımcı olmak isteyen bir yapıdasınız. Sorunlar ortaya çıktıkları zaman çabuk ve akılcı çözümler bulmanız yakınlarınız tarafından hayretle karşılanacak. Bu arada sevdiğiniz insanlarla birlikte olmaya çalışmalısınız. Yapacağınız küçük sürprizler size olan sevgilerini artıracaktır. Davranışlarınızdaki tutku ve hareketlilik size önemli avantajlar sağlayacaktır.


  İkizler Burcu : Bugün geçici bir yalnızlık ve duygusal karışıklık yaşayabilirsiniz. Bu süre içinde duygusal ilişkide olduğunuz kimseden fazla bir beklentiniz olmasın. Onun düşüncelerini değiştirmeye çalışmamalı, ikna kabiliyetiniz yetersiz olduğundan süregelen olayları zorlamamalısınız. Bu arada istediğiniz için veya başka bir nedenden dolayı sevdiğiniz kişiden kısa bir süre de olsa ayrı kalabilirsiniz. Bu durumda, özlemenin, sevgi ilişkinizde ne kadar yenileyici bir etkiye sahip olduğunu anlama şansınız da olacaktır. Sosyal çevrenizi genişletmek ve yetki konumundaki kimselerle verimli diyaloglar kurabilmek için faaliyetlerde bulunmalısınız. Yapmak istediklerinizin bilincinde, kararlı bir şekilde hareket edeceksiniz. Eğer sanatsal uğraşlarınız varsa yaratıcılığınız yüksek boyutlarda olacak.


  Yengeç Burcu : Bugün geçici bir yalnızlık ve duygusal karışıklık yaşayabilirsiniz. Bu süre içinde duygusal ilişkide olduğunuz kimseden fazla bir beklentiniz olmasın. Onun düşüncelerini değiştirmeye çalışmamalı, ikna kabiliyetiniz yetersiz olduğundan süregelen olayları zorlamamalısınız. Bu arada istediğiniz için veya başka bir nedenden dolayı sevdiğiniz kişiden kısa bir süre de olsa ayrı kalabilirsiniz. Bu durumda, özlemenin, sevgi ilişkinizde ne kadar yenileyici bir etkiye sahip olduğunu anlama şansınız da olacaktır. Sosyal çevrenizi genişletmek ve yetki konumundaki kimselerle verimli diyaloglar kurabilmek için faaliyetlerde bulunmalısınız. Yapmak istediklerinizin bilincinde, kararlı bir şekilde hareket edeceksiniz. Eğer sanatsal uğraşlarınız varsa yaratıcılığınız yüksek boyutlarda olacak.


  Aslan Burcu : Bugün hoş, çekici ve girişken bir yapıda olacaksınız. Sıcak kalpli, eliaçık, asil davranışlarınız çevrenizde bir hayran kitlesi oluşturacak. Aşk hayatınızdaysa ateşli ve coşkulu bir tutum içinde olacaksınız. İlişkide olduğunuz kişiye, yerine getirmekte zorlanacağınız sözler verebilirsiniz. Duygusal ilişkiniz sizi tatmin etmez seviyede ise ya da yalnız bir kimseyseniz yeni bir ilişki geliştirebilirsiniz. Bu ilişki sizden yaşlı birisiyle olabilir fakat çok mutlu bir ilişki olmasının yüzdesi yüksektir. Girişkenliğiniz sayesinde başkalarının zorlandığı ya da uzun sürede bitirdiği işleri siz kolayca ve kısa sürede bitireceksiniz. Yarışmalı ortamlar sizi cezbedecek. Her konuda rakiplerinize üstünlük sağlayacak, size meydan okuyan kimse veya olayların hakkından geleceksiniz. Bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiye sahip olabilirsiniz.


  Başak Burcu : Bugün eğlence hayatına göstereceğiniz aşırı ilgi evliliğinize veya duygusal ilişkilerinize olumsuz etki yapabilir. Övülmeye çok hevesli olmanız da çevrenize kötü niyetli ve sizden bir şeyler kopartmak isteyen kimseleri toplayabilir. Tatlı dilli ve ardniyetli kimselerin sizi olumsuz şartlara sürüklememesine dikkat etmelisiniz. İkili ilişkilerinizin gündeme geleceği ev ortamında ve aile yaşantınızda mutlu olaylar yaşayabilirsiniz. Eğer evliyseniz eşinize, varsa çocuklarınıza zaman ayırmalı, onlarla birlikte olmaya çalışmalısınız. Duygusal bir yapı içindesiniz. Bu bir bakıma iyi bile olsa sizi oldukça alıngan ve kuşkucu bir yapıya sokacaktır. Fakat gene de mutluluk size çok yakın. Azami dikkat ve ilişkilerinizde götereceğiniz sakin ve aklı başında tutum sizi olumsuzluklardan uzaklaştıracaktır.


  Terazi Burcu : Bugün ortak çalışmalar ve sosyal hayatta alacağınız başarılar sizi son derece keyiflendirecek. Çevrede konuşulan ve başarılarından söz edilen popüler bir kişi olabilirsiniz. Bu durum içinizdeki sıkıntıları da atmanıza sebep olacaktır. Aşk hayatınızda da sizi sevindiren gelişmeler olacaktır. Uzun süredir istediğiniz bir beraberliği gerçekleştirebilir, nişan veya evilikle sonuçlanması gereken birliktelikleri de sonuca götürebilirsiniz fakat yeni kurulabilecek ilişkilerde dikkat etmelisiniz. Bu ilişkiler sizin için aldatıcı olabilir. Yeni kişiler duygusal bir görünüm sergilemekle birlikte menfaat veya sadece fiziksel istifade için yaklaşıyor olabilirler. Bunun dışında duygusal ilişkilerinizde yanlış kararlar almaya da eğilimlisiniz. Bir ilişkinizi gereksiz yere bitirebilir ya da yanlış değerlerıdirebilirsiniz. Memnun olmadığınız durumların değerlendirmesini sonraya bırakmanız daha akıllıca olur.

  Akrep Burcu : İletişim ve her türlü anlaşma ve sözleşmelerde çok şanslısınız. Yapmayı düşündüğünüz ve sizin için önemli olan alış verişleri de bugün yapmalısınız. Aşk hayatınızda karşı cinsten kimselerle duygusal yaklaşımlarınızda herhangi bir teklifte bulunmadan önce güler yüzlü, açık düşünceli, uyumlu bir yapı içinde olmaya özen göstermelisiniz. Kibirli ve sinirli davranışlar istediklerinizi elde etmenizde zorluk çıkartacaktır. Aşırı mantıklı bir yapının ağır basması sizi uyanık ve çıkarcı bir yapıya sokacaktır. Aynı şekilde duygularınızın ağır basmasıysa sizi olayları sağlıklı değerlendirememek gibi olumsuzluklara sürükleyecektir. Bu nedenle mantığınızı ve duygularınızı kullanırken dengeli davranmaya özen gösterin.


  Oğlak Burcu : Bugün genel olarak iyi bir dönemdesiniz ve kritik anları, işbirliklerini ön plana alırsanız kolaylıkla atlatabilirsiniz. Mantıklı olmaya gayret edin ve ben diye değil, biz diye düşünmeye çalışın. Aşk hayatınızdaysa, inişli çıkışlı dönemler yaşayabilirsiniz. Duygusal ilişkileriniz bitti, bitecek derken karşı tarafın özverili tutumlarıyla düzelecektir. Bununla beraber, olayların en sonunda bir yerlerde patlamak zorunda olduğunu sizin de farkediyor olmanız lazım. Tecrübeli kimselerden edineceğiniz tavsiyeleri dinleyerek önce basit, günlük, sıradan işlerinizi düzene sokun. Daha sonra da normal hayat akışınız içinde sevdiğiniz insana gereken ilgiyi gösterin. Aslında gerçekten seviliyorsunuz ve birlikte olduğunuz insan sizin için her türlü zorluğa katlanabilir fakat siz de üzerinize düşenleri vakit geçirmeden yerine getirmelisiniz. Duygusal hayatınızda çalkantılı durumlar meydana gelirse bu, sağlığınızı da olumsuz yönde etkileyecektir.


  Kova Burcu : Bugün başta duygularınız olmak üzere her konuyu yeniden değerlendirmeniz gerekecektir. Eğer yüzeysel davranmaz, bugünün işini yarına bırakmazsanız güzel bir gün geçirebilirsiniz. Aşırı israrcı yapıdasınız. Kendinizin de yanlış bulduğunuz bazı düşünceleri inat olsun diye savunabilirsiniz. Bunu yaparsanız hem zaman kaybeder hem de iletişimde olduğunuz kimselerin hakkınızda yanlış düşünmelerine sebep olursunuz. Doğruyu bulup, onun peşinden gitmeniz sizin için çok kolaydır. Meslek hayatınızı zorlamanız da mümkündür. İşyerinizde, çalışma arkadaşlarınızla hoş olmayan tartışmalara girebilirsiniz. Sizin de haklı olduğunuz yönler var. Ancak düşüncelerinizi öfkelenmeden açıklayabilirseniz siz kazançlı çıkarsınız.


  Balık Burcu : Bugün daha çok kişiliğiniz üzerinde önemli etkiler yapan olaylarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca macera sever yapınız ve kendinize olan aşırı güveniniz nedeniyle riskli işlere teşebbüs edebilirsiniz. Olayları geniş bir açıyla değerlendirmeye çalışmalı, ince eleyip sık dokumadan başkalarının başını çektiği organizasyonlara evet dememelisiniz. Bu arada müzik, tiyatro ve diğer sanatsal uğraşlar ilginizi çekecek. Sosyal etkinliklerle uğraşarak iyi vakit geçireceğiniz gibi, iş hayatınızda olduğundan daha yoğun olacaksınız. Bununla beraber, işlere boş vermek ya da başkalarına devretmek gibi bir tavır içinde olursanız kazançlarınız azalabilir. Bu yüzden işi ve eğlenceyi dengede tutmayı bilmelisiniz. İş ilişkilerinizde ne kadar ciddi ve güvenilir bir insan olduğunuzu göstermeniz yeni fırsatları ayağınıza kadar getirecek, yetki konumundaki kimselerin sizi iyi değerlendirmelerini sağlayacaktır.


Sayfayı Paylaş