15,18,19 (Edebiyatı iyi olan birileri )(:

Konu 'Edebiyat 9.Sınıf' bölümünde Meryem_14 tarafından paylaşıldı.

1. Meryem_14

Meryem_14 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Sayfa 15,18,19 . .
    Lütfen mantıklı cevaplar bekliyorum . :)
    Mantıklı derken örneğin başka bir konuda hazırlık sorularının ilkine ''biliyorum'' denilmiş . Sadece biliyorum demekte soru için yeterli değil ne yazıkki :(
  2. Toгgαи

Toгgαи Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.809
    Ödül Puanları:
    38
    Soruları yazarsan yardımcı olmaya çalışırız.
  3. Meryem_14

Meryem_14 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    pekala . :)
    1-''Niçin yazıyorum?Kalbmde olanın dışarı çıkması lazımdır . İşte bunun için yazıyorum '' Beethoven'ın bu sözünden hareketle sanat eserlerinin ortaya çıkış nedenlerini yazınız .
    2-Sinema oyuncusu Kemal Sunal'ı değişik filmlerde ,farklı karekterlerde görüyoruz . Kemal Sunal'ın oynadığı filmlerde anlatılanların ve görülenlerin aynısının gerçek hayatta karşımıza çıkıp çıkmayacağı konusunu yazınız .
    3-Her araba mekanik bir sistemdir. Mekanik sistemler ,birbirine işlevsel yönden bağlı parçaları içerir. Bir arabanın yüzlerce parçası içinde sadece frenin arıza yapmasının arabanın sisteminde ortaya çıkcağı olumsuzluklar nelerdir ? Sizde bildiğiniz başka sistem örnekleri veriniz
  4. Toгgαи

Toгgαи Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.809
    Ödül Puanları:
    38
    1. ''Niçin yazıyorum?Kalbimde olanın dışarı çıkması lazımdır . İşte bunun için yazıyorum ''
    Aslında adı üstünde.. yazar bu sözünde duygu ve düşüncelerini yazıyla anlatmak istemiştir, yazıya dökerek rahatlamak istemiştir.
    Sanat eserleride böyle değil midir? İnsanların duygu ve düşüncelerini dönemin zihniyetini gelenek ve göreneklerini , yaşam tarzlarını yansıtmak için yazılır. Ortaya çıkış sebebide budur.

2.Kemal Sunal'ın oynadığı karakterlerde olağanüstü bi durum veya abartma olmadığı için gerçek hayatta yaşanması mümkün olan karakterlerdir.

3.Her araba mekanik bir sistemdir demiş yani her parçası birbirine bağlı bir parçası arızalandı mı frenle tutmadı mı araba kaza yapar.
    Benzer örnek şuanda aklıma gelmedi ya.. :)
    yeşim585 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş