15. Geleneksel MONAMİ Pastel Boya Resim Yarışması 2009

Konu 'Görsel Sanatlar' bölümünde Moderatör Elif tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Elif

  Moderatör Elif Moderatör Yönetici Moderatör

  Katılım:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  750
  Beğenileri:
  492
  Ödül Puanları:
  0

  Geleneksel MONAMİ Pastel Boya Resim Yarışması 2009

  İlki, 1995-1996 Eğitim Öğretim Yılı'nda düzenlenen " Çocuk ve Çevre " konulu Monami Pastel Boya Resim Yarışması her yıl okul öncesi ve ilköğretim seviyesindeki öğrencileri resim yapmaya teşvik ederek kendilerine olan güveni artırmak ve bu becerilerini geliştirmek amacıyla Şark Gülü Kırtasiye firması tarafından düzenlenmektedir.
  2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı'nda 14 üncüsü düzenlenen Monami Pastel Boya Resim Yarışması'na 3000 okuldan yaklaşık 100.000'e yakın eser gönderilmiştir.
  Resimler her yıl, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı firmamız tarafından belirlenen gönüllü öğretmenlerden oluşan jüri ile her yaş grubu kendi kategorisinde değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sonucunda başarılı görülen eserler için 20 adet bilgisayar, 300 adet bisiklet, 6000 adet madalya ve daha pek çok hediyeler verilmektedir. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrenciler başarı belgesi ile ödüllendirilmektedir.
  Yarışmanın konusu: Çocuk ve Çevre
  Yarışmanın Amacı: Okul öncesi ve ilköğretim seviyesindeki öğrencilere resim yapmayı sevdirebilmek ve bu beceriyi geliştirmelerinde onları desteklemek, resim sanatının toplumun kültür ve sosyal birikimine katkıda bulunduğunu bir kez daha vurgulamaktır.
  Genel Katılım Şartları:
  - Okul öncesi ve ilköğretim seviyesinde öğrencilerin katılımına açık olan yarışma için resimler, tercihen pastel boya ile istenilen ebatta resim kağıdı ya da renkli kartonlara resmedilebilir.
  - Eserin arka yüzüne katılımcının:
  Adı-Soyadı, Yaşı, Sınıfı, Öğretmenin Adı- Soyadı, Okul Adı, Okul Adresi, Okul İrtibat Telefonu mutlaka yazılı olmalıdır.
  - Eserler hasar görmeyecek şekilde paketlenip aşağıdaki adrese posta veya kargo yolu ile gönderilecek ya da elden teslim edilecektir. Gönderiden kaynaklanan hasar, kaybolma, gecikme gibi olumsuz doğabilecek sonuçlar ile ilgili Şark Gülü Kırtasiye sorumluluk taşımamaktadır.
  Adres: Atatürk Sanayi Bölgesi Hacı Bektaş Veli Caddesi İltaş Binası Ömerli Köyü Hadımköy / İstanbul
  Yarışma Takvimi:
  Başlangıç: 28 Eylül 2009
  Son Katılım: 15 Aralık 2009
  Ödüller: Resim yarışmasına katılan tüm katılımcılara ismine özel Monami Başarı Belgesi, ilk 20'ye giren başarılı esere 20 adet bilgisayar ve diğer dereceler için bisiklet, madalya gönderilmektedir.
  Resim Yarışması Sonuçları: 15' inci Geleneksel Monami Pastel Boya Resim Yarışması okullardan gelecek yoğunluğa göre Nisan- Mayıs ayları arasında sonuçlanacak ve bütün hediyeler okullara gönderilecektir. İlk 20'ye giren başarılı resimler internet sitemizde aynı dönem içinde duyurulacaktır.
  Yarışmaya katılan tüm öğrenciler başarılar dileriz.
  Monami Pastel Boya Resim Yarışması görselini görmek için Tıklayınız

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

  15.

Sayfayı Paylaş