17) 21 Ağustos - diabian-lp ile Röportajımız

Konu 'Röportaj' bölümünde ◊ΘGöKKuŞΘ◊ tarafından paylaşıldı.

1. ◊ΘGöKKuŞΘ◊

◊ΘGöKKuŞΘ◊ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    16

.

Bugunde sizlere Lidya arkadaşımızın röportajını vermeye çalışdık. Röportajından dolayı arkadaşımıza teşekkür ederiz. (=

01-) Etutodasi.biz ile ne zaman tanıştın ve hayalinizdeki Etutodasindan bize bahsedermisin?

Dil ve anlatım ödevimden bana fenalık gelince internete koştum. Etüt odası çıktı karşıma. .. ve başladı=) 7.10.08 ‘de kendimi burada buldum. Hayalimde herhangi bir şey yok. Şu an gerçek etüt odasından çok memnunum çünkü=)

02-) Sizce kurallar doğrultusunda Etutodasinda yani paylaşım platformumuzda bulunmanın amacı nedir ?

Sürekli paylaşım, yardımlaşma ve arkadaşlık içinde olmak.

03-) Eğer burada yetkili bir kişi olsaydınız forumun gelişmesi için ne gibi katkılarda bulunabilirdiniz veya yetkiliyseniz şuan amacınız veya planlarınız neler ?

Şu an herhangi bir yetkim yok.Şimdilik yetki almak istemediğim için de forum için planlarım yok.

04-) Sizce üyeler arasında iletişim , üyelerin yardımlaşması neye ve hangi koşullara bağlıdır ?

Paylaşımcı olabilmeye. Bunun için de bilgilerinizi paylaşma konusunda cömert olmanız gerekiyor. Bilgi alışverişinde bulundukça yeni insanlar tanıyorsunuz.

Bu da harika bir şey=)

05-) Etutodasi.biz'de yaşadığın unutamadığın bir anın var mı? Varsa anlatır mısın?

Var. Buraya yeni üye olduğum zamanlardı. Edebiyat dersinde bir konu hakkında bir üyeyle hafiften tartıştık=) İkimiz de bilgimize güvendiğimiz ve inatçı olduğumuz için bir türlü orta noktayı bulamadık. O üyeye sinir oldum diyebilirim=) Sonra tesadüfen ne öğrensem beğenirsiniz..Bu arkadaş, benim en yakın arkadaşımın arkadaşı çıkmasın mı=) Neyse sonra arkadaşım araya girdi de düzeldi aramızJ

06-) Bir forum için Türkçe'yi doğru kullanmak , kurallarına ve ilkelerine bağlı kalması sizce neyi getirir ?

Anlamını yitirmeye başladı artık kelimeler… Ya Türkçesi olduğu halde yabancı kökenlisini kullanıyoruz bir kelimenin ya da msn di mesajdı derken kelimeyi kesip biçip anlamsız bir hale getiriyoruz. Türkçeyi doğru kullanmak bir başlangıç olur forum için. Burada başlarsak hayatın geneline yansıtabiliriz bunu;ama en önemlisi güzel Türkçe'mizi yok olmaktan kurtarmış oluruz…

07-) Kendinizden 2 paragraflık bir metin ile bahsederek hayatınızda etkilendiğiniz olaylardan birkaçınız yazınız

10 kasım 1992 doğumluyum. Tipik bir akrep burcuyum.4 kardeşiz. Kardeşlerime aşırı bağlıyım. Aile deyince benim önceliğim kardeşlerimedir.Yeni tanıyanlar beni soğuk ve suratsız bulurlarJ ama tanıdıktan sonra bağımlılık yaparım.İsmim çok ilgi çeker ve ismimi anlayabilmeleri için birkaç kez tekrar etmek zorunda kalırım..İsmime aşığım=).Zor ve seçici biriyim.Beni bir şeye ikna etmeniz zordur çoğu zaman=) Ya tam severim ya nefret ederim. Ortası yok benim için. Çabuk sinirlenirim ve maalesef sinirlenince karşımdakinin kim olduğu önemli olmaz.Az ama nitelikli ve her zaman yanımda olan arkadaşlarım vardır.Onlarsız yapamam.Kardeş gibiyiz.Resme ilgim var. Öğretmenim ve arkadaşlarım beni yetenekli bulur. Ama ben abarttıklarını düşünürüm=) 1.65 boyunda, kumral biriyim. Anadolu lisesi son sınıf öğrencisiyim. Bu sene öss var. Pardon ygs-lys demeliyim=) Hedefim psikoloji okumak..Bakalım.. Hayat bana ne gösterirse…

0:cool: Sizce hayatta tutunabilmek için ne gibi koşullar gerekir ?

1. sırada güçlü olmak gerekir. Ne yaşarsak yaşayalım dimdik durmalıyız ayakta. Güç benim için çok önemli. Zayıf insanlardan hoşlanmam. Para 2. sırada. Maalesef para olmadan bu hayata tutunabilmek pek mümkün değil. Sonra da sizi hayata bağlayacak sevdikleriniz olmalı…

09-) Okul derslerinizde başarılı olmak için izlediğiniz yolu ve etutodasinin sizlere ne gibi desteklerde bulunduğunuzu yazınız.

Düzenli ve yeterli çalışırım. Ama düzeni bozdum mu toparlanmam çok zaman alır. Ders çalışmayı sevdiğimi söyleyemem; ama kalbimin sesini dinlememeyi öğrendim=) Etüt odası bana özellikle dil ve anlatım, coğrafya, İngilizce derslerinde yardımcı oluyor.

10-) İnternete hangi sıklıklarla girersiniz ve internette dolaştığınız süreçte neler yaparsınız ?

Tatillerde çok sık uğrarım. Okul dönemi günde 1 saati geçmez. Bazen de hiç takılmam. Msn, etüt odası, müzik vazgeçilmezim..

11-) Nickinin bir anlamı var mı? Neden bu nicki seçtin?

Arap müziği hastasıyım. 7 senedir bıkmadan Arapça müzik dinliyorum ve ezberliyorum.Fazla ayrıntılı anlatamayacağım .’ diabian’ sevdiğim şarkıcıyla alakalı bir kelime. Lp de isim ve soyismimin baş harfleri..

12-) Keske zamaninda degerini bilseydim dediginiz seyler var mi ? Ya da hayatinizda keskelere yer var mi?

Hayatımda keşkelere tabi ki yer var. Çünkü insanız ve pişman oluyoruz. Sonra da biraz olsun bizi mutlu eden bir kelimeye sarılıyoruz; keşke. Kullanmamaya dikkat ediyorum ama olmuyor. Keşke yaşadığım her anın değerini bilebilseydim….

13-) Etutodasi.biz yöneticiliğini yaptığın bölümlerde ara sıra tansiyonun yükseldiği anlar olur mu? Bu gibi durumlarda soğukkanlılığını korur musun?

Şu an için öyle bir yetkim yok daha=)

14-) Etutodasinda sizin için faydası olabilecek yetkili veya yetkisiz 3 kişiyi nedenleriyle birlikte yazınız.

Sümeyra: Onun yeri ayrı benim için. Forumdan ilk arkadaşım. Bana yardımlarını unutamam=)

Simge:Benzer yönümüz çok… Samimi ve sıcakkanlı biri.

İpek: İçten, hoşsohbet biri. Onunla konuşmaktan büyük zevk alıyorum=)

15-) İnsanlara karsı kendini nasıl ifade edersin ? Kendini tutarmısın yoksa bütün duygularını oldugu gibi gösterirmisin ?

Yer, zaman ve karşımdaki kişi çok önemli. Uygun bir zaman değilse sabrederim ama içimi dökmem gerekince hiç susmam. İçimden ne geliyorsa söylerim..
    16-) Biraz da Aşktan bahsetsek. Var mı şanslı biri ?

Kalıcı aşka inanmadım ben hiç. Sözkonusu şey aşksa, ‘Hiç kimse vazgeçilmez değildir’… Şu an biri yok.

17-) Teknoloji ile aran nasıl? İlgilenir misin? Teknoloji aletlerini ilk piyasaya geldiği zaman alan kişilerden misiniz?

Olsa da olur olmasa da… Yeni çıkan aletlerle ilgilenmem. Dolayısıyla almam.

1:cool: Issız bir adaya düşsen yanına alacağın 3 şey nedir?

Günlüğüm

Kalem

Çikolata=)

19-) Tv ile aran nasıl? Hangi dizileri izliyorsun ve hangi dizileri izlerdin.(Biten diziler)? Beğenmediğin diziler var mı?

Boş boş oturuyorsam herhangi bir diziyi takip ederim. Okul dönemi hiç ilgilenmem dizilerle. Beğenmediğim diziler, yaşadığım yeri yanlış tanıtan, dönüp dolaşıp aynı hikayeyi farklı oyuncularla karşımıza çıkaran diziler.

20-) Son olarak Etutodasi.biz'in değerli üyelerine buradan vermek istediğin bir mesaj var mı?

Bu küçük sanal dünyanın kocaman yürekli gerçek dostları…. Sizi seviyorum, iyi ki varsınız;)

Hepinize buradan da hayırlı RAMAZANLAR dileriz.. :)

.
  2. S. Moderatör Uğur

S. Moderatör Uğur Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36
    TebrikLer GüzeL oLmuŞ Lidya.
  3. !..GncFB.ip3q..!

!..GncFB.ip3q..! Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    16
    pdr okumak kolay yeter ki sen iste hayatta zor olan tek şey umudunu kaybetmektir bence;)hayatında başarılar canım:Ddilediğin yere gelmen dileğim ile !

çok güzel anlatmışsın kendini;)
  4. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Tanrıdan dilerim ki hayatta herşey istediğin gibi olsun.
  5. ∂iαвiαη~lρ

∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113
    Hepinize yürekten teşekkür ederim....
  6. >> Sєяєη >>

>> Sєяєη >> Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel röportaj olmuş Lidya..
  7. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113
    Nick anLamını merak ediyordum açıkçası. :)

SağoL güzeL oLmuş. (:)

8. arzu_asi

arzu_asi Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    güzel bir röportaj olmuş..:)
  9. ∂iαвiαη~lρ

∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Nick anLamını merak ediyordum açıkçası. :)

SağoL güzeL oLmuş. (:)

Genişletmek için tıkla...
    öğrenmiş oldun;) =)
  • özgür_kız

özgür_kız Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    36
    çok iyi bir röportaj olmuş canım.Tebrikler:)
  • Sayfayı Paylaş