17 Yaşım ve Hayata Dair Ne Varsa

Konu 'Alıntı Yazılar' bölümünde Toгgαи tarafından paylaşıldı.

1. Toгgαи

Toгgαи Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.809
    Ödül Puanları:
    38

17 yaşındayım. Kanımın deli olduğu çağmış, yani, en azından herkes öyle diyor. Sorumluluk sahibi olacak yaştayım. Hiç olmazsa hayatın ne olduğunu bilmeliymişim. Babam öyle diyor. Ne zaman nerede ne yapacağımı bilmeliymişim. Ne zaman nerede ne yapacağımı bilmem için yeterince büyümeme gerek yok. Tam zamanıymış yaşım.

17 yaşındayım. Delikanlı olduğum çağmış. Kanım hırçın akar ya efendi olmamı isterler. Ne yapsam bu yaşta; ilerde öyle olurmuşum. Yani her annenin çocuğuna söylediği ve biz çocukların aldırmadığı laflar. 17 yaşım deli çağımmış. Deli çağımda bunları yapmalıymışım.

17 yaşım. Sigaraya da bu yaşta başlarmışım. Bağımsızlık yapar dedikleri uyuşturucuya da. Defterlerine “Liselim” diye yazdığın yaşta 17 imiş. Belki aşkın sahtekarlığına kandığın yaşta 17 dır…

17 yaşım. Özgürlük sandığın merdivenin sonuna iki basamak vardır. Ne çabuk çıkmışsındır o merdivenleri, düşe kalka. Bazen ikişer iki şer bazen de üçer üç er atlamışsındır basamakları. Ama hep geriye düşmüşsündür. Bazen beş basamak aşağı bazen de 3 basamak. Bazen de direk sıfırdan başlamışsındır. Anlamışsındır yani; gençlik denilen merdivenin basamaklarının tek tek çıkılacağını.

17 yaşım. Dedim ya kanımın deli olduğu çağmış. “ Ben büyüdüm “ diye annene bağırdığın, geceleri eve geç gelmen ve babana laf attığın yaşmış, 17 yaş. Bir yol ayrımının başladığı yaşmış. Bir yanın iyiler, diğer yanın kötüler diye adlandırılan hayatın klasik yol ayrımıdır 17 yaş...

17 yaşımmış, kimi zaman beni hırçın yapan. Hırçın yapıp da beni yalnız bırakan... Kimi zaman bağırmak isteyip de bağırmadığım yaşmış. Cesaretlenip evi terk ettiğim yaşmış. Ve bir müddet sonra anne kucağına ağlayarak geldiğin yaşmış 17 yaş...

17 yaşmış her gence şiir yazdıran. Gerçekleşmesi güç hayaller kurduran. Ve bu hayaller hep hayal olarak kalan anılarmış. “Ben yaparım” deyip kimseyi dinlemeden tek başına kararlar vermen, kararlarını uygulayamadığın ömrünün en güzel ve bir o kadarda en sıkıntılı yaşmış 17 yaş…

Yıllar yılı gördüğün güzel kızdan etkilenmeyi aşk saymışım. Meğer 17 yaşım öğretecekmiş bana gerçek aşkın karşılıksız olduğunu. Yine 17 yaşım öğretecekmiş bana fiziki güzelliğin değil de gönül güzelliğinin önemli olduğunu.

Ve 17 yaşım öğretecekmiş bana; her şeye rağmen hayatın güzel olduğunu...

(ALINTI)
  2. elcin06

elcin06 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    36
    Yine 17 yaşım öğretecekmiş bana fiziki güzelliğin değil de gönül güzelliğinin önemli olduğunu.

burası çok güzeldi saol gizem
  3. aylin_özge

aylin_özge Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    16
    paylasımın için tesekkurler ....................
  4. ceylan

ceylan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    16
    tesekkürler paylaşım için ;)
  5. Toгgαи

Toгgαи Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.809
    Ödül Puanları:
    38
    Önemli değil arkadaşlar okuduğunuz için ben teşekkür ederim:)
  6. EsrarLı_GözLer

EsrarLı_GözLer Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    397
    Ödül Puanları:
    36
    paylaşım için teşekkürler gizem ;)...........
  7. Toгgαи

Toгgαи Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.809
    Ödül Puanları:
    38
    Önemli değil Yasemincim:);)
  8. tuqcee

tuqcee Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları: