20) 24 Ağustos Lizard King (Super Moderator) arkadaşımızın Röportajı

Konu 'Röportaj' bölümünde ◊ΘGöKKuŞΘ◊ tarafından paylaşıldı.

1. ◊ΘGöKKuŞΘ◊

◊ΘGöKKuŞΘ◊ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    16

<b>.

Mert arkadaşımıza yazmış olduğu bu samimi ve içten röportaj için teşekkür ediyorum. Ve gerek iş gerek okul hayatında başarılarının devamını diliyorum.

01-) Etutodasi.biz ile ne zaman tanıştın ve hayalinizdeki Etutodasindan bize bahsedermisin?
    İki sene önce Aralık ayıydı internette bir doküman araştırması yapmam gerekiyordu edebiyat ile ilgili, haliyle araştırmaya koyuldum sonra forumu.info sitesine rastladım (şu anki etutodasi.biz’in eski adı) üye oldum gerisi bir şekilde devam etti.Aslında sitemizle ilgili pek bir hayalim yok diğer 3-5 günlük siteler kapanırken ETUTODASI daima ayakta durdu bu yüzden özgün içeriğiyle ve yönetimiyle kendi alanında 1 numara oldu hep.

02-) Sizce kurallar doğrultusunda Etutodasinda yani paylaşım platformumuzda bulunmanın amacı nedir ?
    Ben etutodasinda ders içeriğiyle ilgili soru-cevap tarzı dediğimiz konularla ilgileniyordum şimdi de öyle ama daha çok sitenin teknik donanım sorunları vs gibi sorunlarıyla ilgileniyorum diyebilirim.Bazen de vakit geçirmek için diyebilirim.

03-) Eğer burada yetkili bir kişi olsaydınız forumun gelişmesi için ne gibi katkılarda bulunabilirdiniz veya yetkiliyseniz şuan amacınız veya planlarınız neler ?
    Forum zaten çok gelişmiş durumda hem görsel hem de içerik olarak çok iyi bir konumda.
    Bir planım var forum için özel olarak tema hazırlıyorum boş zamanlarda, pek vakit bulduğum sayılamaz ama biterse şahane olacağı kesin.Bir de yönetimin izni olduğu takdirde siteyi fazla yormayan portal ve downloads modülü entegre etmeyi düşünüyorum.

04-) Sizce üyeler arasında iletişim , üyelerin yardımlaşması neye ve hangi koşullara bağlıdır ?
    Üyeler arasındaki iletişim için saygı en önemli faktördür kimse kimseyi sevmek zorunda olmayabilir, sevgi şart değildir illa ki.Ama saygı gerçekten çok önemli.

05-) Etutodasi.biz'de yaşadığın unutamadığın bir anın var mı? Varsa anlatır mısın?
    Evet hiç unutmuyorum geçen sene bu vakitlerde 1 super mod 4 tane de mod atmıştım siteden.
    Yönetici oldukları halde site içerisinde özel şeyler vb gibi şeyler olmaya başladı çok derin bir mevzu sanırım fazla girmesek iyi olacak.

06-) Bir forum için Türkçe'yi doğru kullanmak , kurallarına ve ilkelerine bağlı kalması sizce neyi getirir ?
    Dilimiz gerçekten çok zengin ve öğrenilmesi kolay bir dil.Ama bunun kıymetini bilmeyen çok insan var .Türkçe resmen katlediliyor desem yanlış birşey söylemiş olmam sanırım
    Ama bu saçmalığın bir son bulmasını istiyorum
    çünkü ;Bazen yazılanlar karşısında gülsem mi ağlasam mı diye kendimi alamıyorum
    Kendi kendime düşünüyorum ve “Bunları yazanların, büyük olasılıkla Türk olmamaları gerekir.” demekten kendimi alamıyorum. Yazılanlar o kadar garip, o kadar çirkin ki… Çirkinlik derken, küfreden, uygunsuz içerikle ilgili bağlantılar ekleyen veya istenmeyen yorum gönderen insancıkları kastetmiyorum. Türkçe düşündüğü hâlde, “Türk“çe yazamayanlara benim sitemim.

1- Abi, msn‘de kızlar hep böyle yazıyorlar. Ben de kızları tavlamak için böyle yazıyorum
    2- Bu yazdığımız, İstanbul ağzıdır. Biz böyle konuştuğumuz için böyle yazıyoruz.
    3- İzlediğim dizideki tatlı bir kız, sözcükleri buna yakın biçimde seslendiriyordu. Bana çok sevimli geldiği için ben de öyle yazıyorum.
    4- “Geliyorum, gidiyorum…” biçiminde yazmak bana çok resmi geliyor. Böyle sanki daha içten oluyor.
    5- Her şeyi dümdüz yazmaktansa “bÖyLe” şekillendirerek yazmak daha hoşuma gidiyor.
    6- Sonuçta internet bu. Çok şey yazdığımız için kısaltmaya çalışıyoruz. Cep telefonundaki gibi ünlüleri falan atıp, öyle anlaşmaya çalışıyoruz.

7- Sana ne kardeşim. Dil benim yazı benim. Nasıl istersem öyle yazarım!
    Evet, sizce verilen bu yanıtlar doyurucu mu? Bence hayır
    Neyse fazla girdim olaya ama umarım anlatabilmişimdir derdimi.
    Forum için üyelerin birbirlerini daha iyi anlayabilmesi için kesinlikle hatasız düzgün TÜRKÇE şart !

07-) Kendinizden 2 paragraflık bir metin ile bahsederek hayatınızda etkilendiğiniz olaylardan birkaçınız yazınız.

15 Ekim 1990 Pazartesi günü sabahı Mardin’in Kızıltepe ilçesinde doğdum.
    15 yıldı İzmir’de oturuyoruz
    1.77 boyunda 64 kg ağırlığında yeşil gözlü kumral genelde yabancı rock,metal,jazz, türkçe arabesk ve sanat müziği takılan biriyim.Forumdakiler genelde sessiz biri olduğumu söyler, tam tersiyim aslında.
    Sosyal hayatım hiç yok diyebilirim çünkü 9 yıldır çalışıyorum ve aynı zamanda okuyorum.
    Kendime fazla zaman ayıramıyorum pek.Bu sene işi bıraktım sadece ÖSS’ye odaklanmak için çalışıyorum.12.sınıf öğrencisiyim (Türkçe-Matematik)

Başımdan birtakım olaylar geçti seneler önce(11 ya da 12 sene once) trafik kazası geçirdim,yoğun bakımda 6 gün kaldım ve sanırım yaşamla ölüm arasındaki savaşı lehime çevirip yaşamaya karar kıldım.
    Biraz da haylaz bir çocuktum :) 2.kattan düşüp kolumu kırmıştım:329:

0:cool: Sizce hayatta tutunabilmek için ne gibi koşullar gerekir ?
    Maddi ve Manevi destek.

09-) Okul derslerinizde başarılı olmak için izlediğiniz yolu ve etutodasinin sizlere ne gibi desteklerde bulunduğunuzu yazınız.
    Program plan yapmam çünkü ne zaman bir plan yapsam uymuyorum.Ama şu durum var ki kesinlikle derslerimi boşlamam ve ihmal etmem yani yazılı öncesi son gün çalışmam belli saat gün olmasa da dersleri vaktinde yapar vaktinde çalışırım.Etutodasi sözel dersler alanında bunu çok iyi sağlıyor bana

10-) İnternete hangi sıklıklarla girersiniz ve internette dolaştığınız süreçte neler yaparsınız ?
    24 saat internet başındayım desem abartmış olmam
    Okul ve yazılı olduğu günler de dahil.Çünkü kendime ait bir **b sitem var mecbur olarak ilgilenmek zorunda kalıyorum.Bunun duşında internette ekstra birşey yapmıyorum pek
    Bazen facebook veya msn’e giriş yapıyorum.

11-) Nickinin bir anlamı var mı? Neden bu nicki seçtin?
    Evet, King hepinizin bildiği gibi Kral anla.mına geliyor.
    Lizard ise sürüngen hayvanların tümüne verilen isim genelde kurbağa ya da kertenkele olarak geçer, yani Kral Kurbağa ya da diğer deyişle Kral Kertenkele.
    Bu nick aslında orijinal nickim değil, bunu ilk defa burada kullanıyorum.Hem görünüşü hem de çizgi filmdeki kral kurbağadan esinlediğim için kullanıyorum göze ve kulağa hoş geliyor.

12-) Keske zamaninda degerini bilseydim dediginiz seyler var mi ? Ya da hayatinizda keskelere yer var mi?
    olmadı.

13-) Etutodasi.biz yöneticiliğini yaptığın bölümlerde ara sıra tansiyonun yükseldiği anlar olur mu? Bu gibi durumlarda soğukkanlılığını korur musun?
    Evet daha önce bu tip durumlar oldu.Ben genel olarak bir konuda tartışma geçtiği zaman
    Müdahale etmem beklerim en hiddetli en fırtınalı yerde konuya müdahale ederim,çünkü insanların birbirlerini nekadar alttan aldığını kısacası kişilerin bu tip olaylarda nasıl yaklaştığını görüyorum bunu da açıkçası bir koz olarak kullanıyorum.Bir de fazla üye banlamayı sevmem gerektiğinde banlıyorum.Ama forum için gerekirse babamı bile banlarım bunun örneğini geçen sene oldu bu forumda (1 smod 4 mod)

14-) Etutodasinda sizin için faydası olabilecek yetkili veya yetkisiz 3 kişiyi nedenleriyle birlikte yazınız.
    Aslında isim vermek nekadar doğru bilmiyorum sonuçta herkes faydalı,burada yönetimde bulunan herkesin faydası olduğunu düşünüyorum.

Ama şu 3 ismi geçemeyeceğim

Adsiz (Murat Hoca), UstaSoft (Halil), ScofieLd(Gökhan)

15-) İnsanlara karsı kendini nasıl ifade edersin ? Kendini tutarmısın yoksa bütün duygularını oldugu gibi gösterirmisin ?
    çok güzel ifade ederim önce göz teması kurarım sonra çenem duruncaya kadar konuşurum bir şekilde anlatmaya çalışırım

16-) Biraz da Aşktan bahsetsek. Var mı şanslı biri ?
    Tek aşkım ÖSS

17-) Teknoloji ile aran nasıl? İlgilenir misin? Teknoloji aletlerini ilk piyasaya geldiği zaman alan kişilerden misiniz?
    Ben zaten kendimi bildim bileli teknoloji içinden çıkamadım cep telefonu teknik servisinde çalıştığım için birçok teknolojik aletleri bilgisayar ipod cep telefon vs hepsini takip edebiliyorum..

1:cool: Issız bir adaya düşsen yanına alacağın 3 şey nedir
    kitap,çay,psp

19-) Tv ile aran nasıl? Hangi dizileri izliyorsun ve hangi dizileri izlerdin.(Biten diziler)? Beğenmediğin diziler var mı?
    4 yıldır tv izlemek için fırsat kolluyorum işten gelince ya da okuldan gelince direk odaya geçiyorum bitkisel hayata giriyorum
    Sanırım geçenlerde bir film izledim ama adını hatırlamıyorum ama maçları kesin olarak kaçırmam Türkiye,La lig A,Bundesliga,Seri A,Premier Lig haftasonu genelde böyle geçer.

20-) Son olarak Etutodasi.biz'in değerli üyelerine buradan vermek istediğin bir mesaj var mı?
    Evet,lütfen birbirinizi kırmayın sevginin olmadığı zamanlarda saygıda kusur etmeyin.

Umarım ki hayatında geçirdiğin bir takım aksilikleri tekrar yaşamazsın. Sağlıklı ve mutlu kalman dileği ile. :)

.</b>
    Son düzenleyen: Moderatör: 4 Eylül 2010
  2. Kaf-kef

Kaf-kef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    16
    Hayatın engeLLerini çoğu insan gibi küçük yaşta yaşamışsın ama elBet bi sebebi vardır
    Umarım hayatın istediğin gibi oLur
    sitede büyük emeğin var;)

16-) Biraz da Aşktan bahsetsek. Var mı şanslı biri ?
    Tek aşkım ÖSS

1:cool: Issız bir adaya düşsen yanına alacağın 3 şey nedir
    -Mazhar
    -Fuat
    -Özkan
    :D:D
  3. Toгgαи

Toгgαи Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.809
    Ödül Puanları:
    38
    Allah'ın sevdiği kuluymuşsun :) güzel röportaj olmuş.

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Forumdakiler genelde sessiz biri olduğumu söyler, tam tersiyim aslında.
    Genişletmek için tıkla...
    Evet öyle birisi olarak biliyoruz :D kendi halinde hiçbir şeye karışmayan.. bende 2 senedir burda olduğum halde tanımıyordum pek seni.. :)
  • S. Moderatör Uğur

S. Moderatör Uğur Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36
    Çok GüzeL olmuş Tebrikler :)
  • Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113
    Allah'ın sevdiği kuluymuşsun Mert. :S

Güzel röportaj olmuş. Herkes seni sessiz biri olarak biliyor ama neyse .. :D

ÖSS'de de başarılar dilerim..

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ağustos 2009
  • may queen

may queen Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel bi röportaj olmuş

en çok merak ettiğim kişilerden biriydin açıkcası azda olsa tanımış oldum:)
  • >> Sєяєη >>

>> Sєяєη >> Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    evet ya Allah'ın sevgili kuluymuşsun ):
    Röportaj güzel beğendim :)
  • özgür_kız

özgür_kız Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    36
    Mert tebrik ederim..Kendini çok iyi ifade etmişsin..Umarım başına gelen talihsiz olayları bir daha yaşamazsın...Ve umarım sen sevgilin olan ''ÖSS''yi bu sene tavlarsın:):)
  • ∂iαвiαη~lρ

∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113
    vay!..mert benim hemşehrimmişsin:D
    seni tanıdığıma memnun oldum. güzel bir röportaj olmuş..Tek aşkın ÖSS' yi de hayatını kazandığın gibi kazanırsın umarım....=)
  • arzu_asi

arzu_asi Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    güzel röportaj olmuş hayatında başarılar dilerim ...
  • Sayfayı Paylaş