2011 YGS ‘nin İptali Konusunda Başsavcılık Konuştu

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Toгgαи tarafından paylaşıldı.

 1. Toгgαи

  Toгgαи Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  25 Ekim 2007
  Mesajlar:
  4.730
  Beğenileri:
  1.813
  Ödül Puanları:
  38

  2011 (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı) YGS’deki Şifre iddialarını araştıran başsavcılık, YGS’nin iptali konusunda yetkinin kendilerinde olmadığını açıkladı.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) ilişkin soruşturma konusunda,

  ”Adaletin gerçekleşmesi ve en doğru sonuca ulaşılabilmesi açısından tüm kanıtların ayrıntılı olarak değerlendirilmesiyle soruşturmanın Lisans Yerleştirme Sınavı’nı (LYS) etkilemeyecek şekilde, sınav öncesi sonuçlandırılması planlanmaktadır” denildi.


  Başsavcılık,”bilgi kirliliğine neden olunmaması amacıyla” soruşturmayla ilgili yazılı açıklama yaptı.

  Açıklamada, 2011 yılı YGS sonrası başlatılan soruşturma içeriğinde, tüm bilgi ve belgelerin kapsamlı ve ivedilikle değerlendirilmesinin sürdürüldüğü belirtilerek, şunlar kaydedildi:


  ”Bilimsel konuların araştırılması amacıyla sınav soru kitapçıkları üzerinde bilirkişi incelemeleri devam etmektedir. Soruşturma kapsamında sınavı gerçekleştiren kurumlar üzerinde araştırmalar ve incelemeler de sürmektedir. Sınav iptali ve süreci konuları Cumhuriyet Başsavcılığımızın yetki ve görevleri arasında bulunmamaktadır. Adaletin gerçekleşmesi ve en doğru sonuca ulaşılabilmesi açısından tüm kanıtların ayrıntılı olarak değerlendirilmesiyle soruşturmanın LYS’yi etkilemeyecek şekilde, sınav öncesi sonuçlandırılması planlanmaktadır.”


  16 Nisan 2011 – İnternethaber
 2. ~Dryad

  ~Dryad Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  25 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.197
  Beğenileri:
  512
  Ödül Puanları:
  36
  Nasıl güven verici bir açıklama !
  Hadi hep birlikte tatmin olalım!

Sayfayı Paylaş