2012 AĞUSTOS AYI Burç Yorumları

Konu 'Astroloji' bölümünde kitapkurdu tarafından paylaşıldı.

 1. kitapkurdu

  kitapkurdu MEDRESE Gerisi Vesvese. Özel Üye

  Katılım:
  30 Ekim 2008
  Mesajlar:
  4.279
  Beğenileri:
  1.583
  Ödül Puanları:
  113

  (Not: Yükselen Burcunuzu okumayı da unutmayın.)

  (GÜNEŞ ASLAN BURCUNDA)
  2012 Ağustos ayı gökyüzü yıldız hareketlerine bakalım önce:
  Güneş Aslan burcunda ilerliyor, 22 Ağustosta Başak burcuna geçiyor.
  Aslan burcunda Merkür retro’su 8 Ağustosta bitiyor, Merkür düz pozisyon alıp ilerleyerek ay sonuna kadar Aslan burcunda kalmaya devam ediyor.
  2 Ağustosta 10 derece Kova burcunda Dolunay gerçekleşecek ve 17 Ağustosta 25.5 derece Aslan burcunda Yeni Ay gerçekleşecek.
  Uzun süredir İkizlerde gezen duygu yıldızı Venüs nihayet burç değiştirip 7 Ağustosta Yengeç burcuna geçiyor.
  Terazide ilerleyen Mars 23 Ağustosta Akrep burcuna geçiyor.
  Evet, bu ayın gelelim en önemli yıldız olayına: Mart 2011’den beri Yay/İkizler burcu aksında ilerleyen Kuzey/Güney Ay Düğümleri bu ay burç değiştiriyor ve Güney Ay düğümü Boğa, Kuzey Ay Düğümü Akrep aksında yerleşiyor 30 Ağustos tarihi itibariyle!
  Ay-Güneş Tutulmalarıyla bağı olan kuzey-güney ay düğümlerinin burç değiştirmesi demek, epeydir Yay ve İkizler burcu ha bire pozitif/olumsuz çalkantılı olaylar yaşamaktan kurtulacak demektir, sıradaki Boğa ve Akreple… Boğa ve Akreplere hayırlı gelişmeler dilerim şimdiden.
  Gökyüzünde bu ay epeyce yıldız burç değiştiriyor bu ay, bu da değişen ve gelişen somut olaylar demektir.
  Bu ay özellikle güney-kuzey ay düğümünün Boğa-Akrep aksına yerleşmesi ve Mars’ın Akrep burcuna geçmesi, 5 Ekimde Akrep burcuna yerleşecek ve 2.5 sene Akrepte kalacak Disiplin yıldızı Satürn’ün ayak seslerini duyuracaktır yakından… Bu ay yaşayacaklarınıza ve gelişmelere dikkatli gözle bakın derim, Satürn Akrep sürecine girmek üzre iken, Satürn Akrep sürecinde neler yaşayacağınızın, Satürn’ün sizi özellikle hangi konuda yoğun bir mücadele ve sorumluluğa sevk edeceğinin ipuçlarını bulacaksınız…
  Şimdi Ağustos transit yıldızlarının burçlara neler getireceği üzerine yorumlara geçeyim.
  Koç Burcu ( 21 Mart-19 Nisan )
  Güneş ve Merkür dost burç Aslanda ilerliyor, Mars ve Satürn zıt burcunuz Terazide.. Krizi pozitif fırsatlarla yönetebilmek, hayatınıza güçlü ve pozitif bir enerjiyle yön verebilmek için iyi bir zaman demektir bu. Mars ve Satürn size geçen aydan beri biraz haşin haşin bakarken Güneş ve Merkür imdadınıza yetişti.
  Bu ay sizin için en önemli ve pozitif görünen alan sevdikleriniz ve dostlarınız…Evet, yakınlarınızdan ve dostlarınızdan bol bol destek alacaksınız, onlarla ayrıca görüşme, kavuşma ve özlem giderme var.
  Merkür retrosu 8 Ağustosta bitecek, uğraştığınız işler, meseleler o zamandan sonra akmaya ilerlemeye başlar. Artan kendinize güvenle keyfiniz yerine gelecek ayrıca.
  Ay sonlarında gelen ekstra paralarla bazı ödemeleri kapatabileceksiniz.
  Mars 23 Ağustosta Akrep burcuna geçtikten sonra, ayrıca Kuzey Ay Düğümü de Akrep burcuna geçecek. Bu bazı Koçlar için doğum müjdesi yaklaşıyor demektir. Belki daha erken bile alırsınız müjdeyi. Kimi Koçlar için de yatırım, ortak para, ödemeler hususunda değişen bir rotaya girmek söz konusu. Uğraşlarınızın sonucunda, sizi yatırım, harcamalar hususunda farklı bir hesaplara, daha farklı planlara sevk edecek bir sürece giriyorsunuz. Mesela, paranızı eskiden borsada kullanırken, belki eve, arsaya yöneleceksiniz, ya da birileriyle belki yüzde hesabıyla ortaklık kurup ek kaynaklara, ek getirilere yönelebileceksiniz. Gelişen durumlar sizi farklı bir yola sevk edecek anlaşılan.
  Bu ay maaşına ek zam istemeyi düşünenler, bence tam sırası. Ancak, Mars 23’üne kadar Terazide ilerlerken, bence zamanlamayı iyi ayarlayın derim. Olmadı, 23’nden sonraya bırakın meseleyi. Yeni iş başvurusu için şanslı bir ay olacaktır. Sonuçları için çok beklemezsiniz.
  Tabii Mars ve Satürn zıt burcunuz Terazideyken bazı Koçlar için de bir bedel ödeme zamanı gibi görünüyor. Kiminiz de bedel ödemenin sanki sonuna gelmişsiniz. Yine de, 2 Ağustostaki Kova Dolunayı olsun, 17 Ağustostaki Aslan Yeni Ay olsun, size bazı müjdeler, en azından ferahlatan gelişmeler taşıyabilir. Yıldızlar sizden bir fedakarlık bekliyor. İşte, bu noktada akıllı ve doğru kararlar vermeniz için Aslan Merkür size gerçekten güzel destek oluyor. Yaşadığınız sorunu çetrefil hale getirmeden pozitif bir yolla çözmek için bu ay zamanı derim. İkilem var, bedel ve ve seçimler var.. Kartlar ortada.. Seçim size kalmış.
  Koçların sanki yatırım hususunda bir hedefleri gerçekleşecek gibi ayrıca. Ve bu ulaşacağınız hedef sıradan bir şey değil, sizi özellikle maddi kaynaklar, yatırım hususunda farklı bir sürece taşıyacak bir şey.
  Yeni projeler, yeni insanlar, müşteriler ve yeni tecrübeleri paraya çevirmeye doğru ilerliyor işleriniz bu arada.. Hayatınızın, işlerin ilerlediğini, ilerledikçe de geride bıraktığınız yerden uzaklaştığınızı, eski dönemi geride bıraktığınızı bu ay somut olarak hissedeceksiniz. Hayat ne çabuk geçiyor, yaşanan sorunlar da geride kalıyor ve yine hayat devam ediyor, bir bitiş yeni bir güzel başlanıcı de beraberinde getiriyor, diye düşüneceksiniz. zaten siz geriye bakmayı, geçmişte takılmayı çok sevmezsiniz. İşte, bu ay geçmişten, daha 2-3 ay öncesinde hatta belki geçen haftada uğraştığınız şeylerin geride kaldığını hayatınıza giren yeni heyecanlar, açılan kapıların size sunmaya başladığı güzellikleri de düşünerek gülümseyeceksiniz…
  Aşk sizin için önemli bir konu bu ay. İlişkiyi daha farklı bir boyuta taşımak için iyi bir zaman, birbirinizi yakından tanıyacaksınız bu ay. Hatta belki ailelerin bile tanışması söz konusu olabilir. Koçlara kesinlikle önemli bir aşk görüyorum. bu kanımca var olan aşk, aşkı bulmuş olan Koçlar, bu aşkın kadersel bir aşk olduğunu anlayacaklar bu ay.
  Aşk bekleyen Koçlar… Geliyor aşk… Hem de pat diye hayatınıza girebilir. Dolunay zamanı birine vurulabilirsiniz mesela..
  Boğa Burcu ( 20 Nisan-20 Mayıs )
  Sevgili Boğalar bu ay iş ve ev ekseninde yoğun bir git-gel, bir koşturmaca yaşayacaksınız anlaşılan. 2 Ağustosta Kova Dolunay kariyer evinizde doğacak, 17 Ağustosta Aslan Yeni Ay yuva evinizde doğacak. Buna ay sonunda Kuzey Ay Düğümünün zıt burcunuz Akrepe, Güney Düğümünün burcunuz Boğaya geçmesini, ve Mars’ın ayın 23’ünde zıt burcunuz Akrepe geçmesini de katalım.. Son derece önemli bir ay sizin için.
  Geçen ay bazı burçlar dönüm noktası yaşarken, sıra sizde anlaşılan… Yani geriye dönüşü olmayan, hayatınızı değiştiren kararların uygulanma zamanı.. Yaşantınızın yapı çıtaları sanki değişiyor gibi.
  Hayatınıza önemli şeyler girecek demektir. Kiminiz iş üzerinden kiminiz ilişkiler üzerinden kiminiz de ev, yuva konusu üzerinden hayatınızı, yaşantı tarzınızı değiştirecek bir yola giriyorsunuz. Dönüm noktasındasınız. Virajı alıyorsunuz, yeni rotaya giriyorsunuz.
  Bu arada, çocuk düşünen Boğalar, bu kararını eyleme geçirecek gibi görünüyor. Hayatlarını değiştirecek önemli kararlar alıyor Boğalar özetle..
  Geçen ay bazı Boğalara taşınma var demiştim, bu ay da hala söz konusu, taşınamayanlar bu ay harekete geçecek görünüyor.
  Ay düğümleri sanırım istediklerinizin olması, hayatınız, kendiniz için niyet ettiğiniz şeylerin olması için önce sizden bazı davranışları atmanızı bekleyecek, yeni gelen fırsatları değerlendirmek ve hayatınıza kalıcı kazanımlar olarak katmak için davranış modellerinizi değiştirmenizi öğütleyecek gibi. Bence onları dinleyin derim..
  İlişkiniz üzerine bu ay bir hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ne yapmak istediğinizi iyi biliyorsanız, ulaşacağınız hedef sizi mutlu edecektir. Ayrıca gelecek fırsatlar da sizi bu konuda destekleyecek. Bir hayaliniz veya bir isteğiniz var, şartlar sanki sizi buna ulaştıracak gelişmeleri tak tak hayatınıza getirecek siz adeta zorlanmadan o isteğinize adım atarak ulaşacaksınız. Özetle, ağaçta meyve adeta olgunlaşmış, meyve elinize düşecek..
  Para konusu yine çok iyi görünüyor. Hatta bazı yeni paraların altına imza atabilirsiniz. parasal her türlü hesaplarınızı rahat halledebileceksiniz. Bu ay ayrıca yeni bir yatırım hesabı açıp para yatırmaya başlayabilirsiniz. Altın, doviz ile ilgilenebilirsiniz. Ve geçen ay dediğim ev, arsa gibi yatırım konusu birden hayatına giren Boğalar sanki bu ay bunun için somut atılımları ilerletiyor. Ve ayın 8’i gibi uzun süredir takip ettiğiniz bir iş planını eyleme dökme zamanı, somutlaştırma, karara bağlama zamanı geliyor, bu size kalıcı bir kariyer, kalıcı bir iş birliğinin kapısını açıyor. Diğer Boğalar ise sanki bir işe nokta koymak adına ay sonunda özellikle, iş girişimlerine başlıyor. Bunun için kısa bir yol yapmanız gerekebilir. Veya insanlarla yüz yüze görüşme yapmanız gerekebilir. Gerekli randevuları almayı başarırsınız.
  Aşka bakarsak.. İlişkisi olanlar ciddi planların, ev-iş planlarının üzerinde uğraşıyor. Bu ay bazı Boğalara evlilik var.
  Yeni aşk bekleyen Boğalar. Geçen ay yeni aşk yok demiştim, şimdi var diyorum. Ay sonunda, aşk çıkabilir karşınıza.. Kiminiz için de sanki, eski bir aşk yeniden gündeme geliyor gibi.. Yani artık umudu kestiğiniz bir aşk olsa gerek bu.. Bununla ilgili bir gelişme olsa gerek.. Ay sonu gibi sanki bir görüşme olacak gibi..
  Aşktan umudu kesmiş, kaderinize razı olmuş halde dikkatinizi işe güce iyice vermiş, gündelik meselelere kendinizi kaptırmışken adeta hayatınızın merkezine bir aşk duygusu yerleşecek, aşkın yumuşak duygusu sizi ürpertecek. İçinize ve gündeminize aşk girecek birden ve tıpkı hafif tatlı bir esintinin odanıza dolması gibi…
  İkizler Burcu ( 21 Mayıs-21 Haziran )
  Sevgili İkizler, uzun zamandır İkizler/Yay aksında gezerek hayatınızı çalkalandıran Kuzey-Güney Ay düğümleri nihayet burç değiştiriyor ayın sonunda, Akrep/Boğa aksına geçiyor ve derin bir nefes almaya başlıyorsunuz.
  Yarın ne olacak, gene mi işler bir anda allak bullak olacak duygusundan kurtulacaksınız artık.
  Burcunuza girmiş olan şans yıldızı Jüpiter epeydir bozuk olan moralinizi düzelten güzel haberler, fırsatlar taşımaya başladı hayatınıza, ay düğümleri de sizden ayrılınca, artık nihayet önünüzü görebileceğiniz rahat planlar yapabilir, rahat ilerleyebilirsiniz, hayatınızı rahatlıkla düzene koyabilir, istediğiniz yenilikler getirmek için keyifle koşturabilirsiniz.
  2 Ağustosta Kova Dolunayı sizi bir yolculuğa sevk edebilir. Keyifli, sıra dışı, farklı ve yeni insanlar tanıyacağınız sürprizli bir seyahat olabilir bu. Kiminiz belki yurt dışına gideceksiniz, kiminiz belki sevgilinizle, kiminiz de tanıdıklar, arkadaşlarla. Kiminiz de gittiğiniz yerde yeni birilerini tanıyacaksınız.
  Bu Dolunay ve diğer Ağustos yıldızları duygular, ilişkiniz, aşkınız hususunda sanki ruhunuzu dolduran, taşları yerine oturtan gelişmeleri getirecek gibi. Yani, aşk hayatınızda daha önce uğraşıp da bir türlü olmayan şeyler şimdi birden kendiliğinden olacak gibi, düzelecek gibi görünüyor.
  Kimi İkizlere ise enteresan bir aşk söz konusu sanki.. Arkadaşlıktan aşka, veya aşktan arkadaşlığa doğru ilerleyen bir süreç..
  Özetle, aşk hayatınız çözüme kavuşuyor, taşlar yerine oturuyor, hatta kimi İkizler aşk şiirleri bile yazarken bulacak kendini.. Yine aşkı şiir gibi yaşama var payınıza, ayaklarınız havada..
  Ay boyunca geziyorsunuz. Tam tatil havasındasınız.
  Tabii işleri ihmal etmiyorsunuz. Merkür Aslanda olmakla beraber sizin doğal evinizde gezerken kafanız iletişimi çok açık pozisyonda, bol bol görüşme, sohbet, iş-sohbet karışık görüşmeler var size. sanki ayrıca açık havada kokteyl, düğün vs katılacaksınız ayrıca kiminiz de.
  Ayaküstü konuşmalar birden sürpriz teklif, öneriler doğuracak ve sizi harekete geçirecek gibi. Ayrıca bu ay iletişim ağını çok iyi idare edeceksiniz. Ay boyunca telefonunuz susmayacak, her an bir yere iş görüşmesine gideceksiniz, ayrıca yakınlarla, arkadaşlarla da bol bol görüşmeler yapacaksınız. Zaten bu ay ancak ay sonunda kendinizi eve atacaksınız, ondan önce hep dışarıda olmak isteyeceksiniz, işler, gündelik hayat sizi dışarıya sevk edecek, durmayacaksınız yerinizde.
  Bu arada, yurt dışında veya uzaklarda yani başka kentte veya semtte görev bekleyenler veya görev yeri değişikliği bekleyenler varsa, bu ay geliyor..
  Evet, arkadaş grubunuz tazeleniyor..Yeni insanları da tanıyacağınız yeni iş veya işle dolaylı bağlantılı yeni ortamlara giriyorsunuz.
  Bu arada, epeydir görüşemediğiniz biriyle de sanki görüşeceksiniz gibi. Hani epeydir düşünüp de bir türlü gerçekleşmeyen ve merak ettiğiniz biriyle görüşebilirsiniz yüz yüze.
  Tabii yıldızların tablosu tamamen parlak değil.. Hala Mars-Plüton-Uranüs sert açısı var, ne zaman uzaklaşacak derseniz, aslında ayın başından itibaren uzaklaşmış durumda, ama yine de, zaman zaman sizi etkileyecektir ayın sonuna kadar. Bu kiminizi parasal bir konuda, kiminizi yasal konuda, kiminizi ise arkadaş cephesinden etkilemekte. Bu dönem daha bitmemiş, ama az kaldı sabredin. Dostlar ve aile desteğini yanınızda görmekten mutlusunuz bu bakımdan.
  Ay sonlarında Mars Akrepe geçince sizi yoğun bir iş temposuna atacak gibi, yoğun ama para getiren bir çalışma süreci bu. Hatta iş dolayısıyla taşınmayı düşünenler olacak aranızda. İş, çalışma ve sağlık evinize girecek Akrep kuzey ay düğümü size iş fırsatları getirecektir.

  Yengeç Burcu ( 22 Haziran-22 Temmuz )
  Geçen ay Güneş burcunuzda iken girişken, atak oldunuz, kendinizi göstermeniz gereken ortamlarda gösterdiniz şimdi bu girişimleri paraya dökme zamanı geldi.
  Güneş Aslana sizin para evinize geçti.
  Sevgili Yengeçler, ay sonunda Kuzey Ay düğümü Akrep burcuna ve Güney Ay Düğümü Boğa burcuna geçiyor.. Bu çocuk düşünen Yengeçler için iyi haber. Yaklaşık 1.5 sene bu burçlarda kalacak olan kuzey-güney ay düğümleri kiminize doğum müjdesi kiminize hamilelik müjdesi taşımaya başlayacaktır.
  Zaten 12.evinizdeki İkizler burcuna giren şans yıldızı Jüpiter umutlarınızı yeşertmeye başlaşmıştır.
  Daha önce istemeye çekindiğiniz veya hayat koşturması içinde ihmal ettiğiniz şeyleri istemeye, umut etmeye ve bunun için dualar etmeye başlayacaksınız. Ayrıca ay sonunda uzun zamandır ruhunuzu sıkan ruhsal yükten de uzaklaşıyorsunuz, atıyorsunuz içinizden.
  Ayın 7’sinde duygu yıldızı sizin burcunuza geçiyor.. Epeydir içinizde taşıdığınız, kafanızda evirip çevirdiğiniz duyguları açığa vuracaksınız, duygusal isteklerinizi açığa vuracaksınız, sevdiklerinizden isteklerinizi talep edebileceksiniz rahatlıkla özellikle Mars da dost Akrep burcuna geçtiğinde yani ayın son haftasından itibaren.
  Ve Yengeçlerin sanki aşkta bir dilekleri, istedikleri bir şey olacak gibi, Venüs burcunuza geçip de Balıktaki Neptün’le güzel bir temas kurmaya başlayınca, aşk ele avuca sığar, ayakları yere basar yani hayatınıza mutluluk getirir olacak.
  Kimi Yengeçler de başka konuda, kafasında epeydir evirip çevirdiği bir planı eyleme dökebilecek.
  Kimi Yengeçler için duygusal bir konuda bir kitlenme var ayın ilk yarısında.. Sanki beklemediği bir duygusal olay yaşayacak gibisiniz. Bu güzel bir olay da olabilir ama bir şekilde beklemediğiniz bir şey. Belki de ummadığınız şey gerçekleşecek bu sizi kısa bir süre de olsa kitleyecek, ne yapacağınızı bilemeyeceksiniz. Bu duygusal konu evle de alakalı olabilir sizi bir duygusal konu evle ilgili ikileme koyabilir. Kiminiz de sanki sevdiği birini bir yere yolcu etmenin duygusal hüznü, sevdiği birini uzaklara göndermenin hüznünü yaşayacak gibi.
  Öte yandan, kimi Yengeçlere kesinlikle kadersel/ciddi ilişkide bir dönüm noktası var. Duygusal konu hayatınız ve düzeninizle ilgili ciddi bir karara, seçime sevk edecek sizi.
  İş hususunda dediğim gibi, paralar geliyor, ancak masraflar da az değil bu ay. Sağlam paralar gelirken varsın harcama olsun..
  Yalnız bazı Yengeçleri de uyarmak isterim, eski bir iş, gitmeyen bir iş varsa, bunda işi yavaşlatın ve gerekirse olmayacak bir işse vazgeçmeyi de bilin derim. Yeni güzel işler gelmişken, bir fedakarlık lazımsa gitmeyen işi bırakın gitsin. Daha fazla para harcatmasın size, getirisi yok bari götürüsü de olmasın yani. Yine de bunun için sağlam karar vermek istiyorsanız, ay sonlarına kadar sabredebilirsiniz. Yani Mars’ın ve kuzey ay düğümünün dost burç Akrepe geçtiği zamana kadar, zaten o zaman gitmeyen bir işse, yıldızların kendisi o işi hayatınızdan atacak, yeni ve para getiren işi hayatınıza alacaktır.
  Bu dediğimi kimi Yengeçler aşkta yaşayacak kanımca…
  Yatırım alanı hala iyi görünüyor. Borçlardan arınmak için ve iyi yatırım için yaptıklarınız ileride kesinlikle değeri artarak size dönecektir. Bu ay lüks bir şey almak istiyorsanız ben Mars’ın Akrep burcuna geçmesini bekleyin derim. Ancak şartlar olgunlaşmışsa daha önce de olabilir, sonuçta yatırım evi gayet iyi görünüyor.
  Aşkta yukarıda yazdıklarıma ek olarak; aşkta bir dönüm noktasındasınız. Kesinlikle kalıcı ilişkide dönüm noktası bu. Yıldızlar hayatınıza kadersel ilişkiyi getirmişse daha önce şimdi onunla ilgili bir dönümdesiniz, getirmemişse henüz, bu ay getirecek gibi görünüyor özellikle ay sonlarında..
  Taşınmaya hazırlanın Yengeçler.. Taşınma yakın görünüyor.. Siz veya bir yakınızın taşınması bu sanki.
  Taşınmayı geçen aylarda yapanlarsa kendini sosyal ortamlara atacak, evle uğraşmaya nokta koyup sosyal hayatı canlandırmaya yönelecekler.
  Aslan Burcu ( 23 Temmuz-22 Ağustos )
  Güneş burcunuzda ayın 22’ine kadar, bu Güneş gibi parlayacaksınız demektir. Merkür de ay sonuna kadar burcunuzda, hem varlığınızla hem sözlerinizle insanları etkileyeceksiniz.
  Hakkınızda konuşulacak ayrıca. Sanırım önemli bir şeyler olacak hayatınızda, insanlar bunu konuşacak.
  Aileden biri veya uzaklardan bir dost, bir yakının sizi mutlu, özel bir şeyi kutlamak adına ziyarete gelmesi mümkün.
  Zaten bu ara eski dostlarla karşılaşma, onlarla tesadüf karşılaşma, buluşma, özlem gidermeniz söz konusu. Bol bol dostlarla, sevdiklerinizle bir arada olacaksınız ay boyunca. Kimi Aslanlar ise bir yakınının gelip yaşadığı kente yerleşmesi haberini alacak ve bu habere çok sevinecek görünüyor. Kiminiz ise, bir kardeş veya sıkı bir dostu yurt dışına uğurlayacaksınız. Özetle, yakınlar, dostlar, yollar trafiği oldukça hareketli, bereketli ve sürprizli ay boyunca.
  Uzaklara, yurt dışına seyahat bekleyen Aslanlar bu ay hazır olun, her an sürpriz bir iş seyahati olabilir size de. Hem kendiniz hem yakınlarınız leyleği havada yakalıyorsunuz.
  İşi gereği tanıtım, reklam, yayına ihtiyacı olanlar için son derece iyi bir zaman, Mars-Jüpiter güzel etkileşimi ihtiyacınız olan kişileri adeta ayağınıza getirecek, sürpriz insanlarla tanışacak hatta bir proje etrafında iş anlaşması bile imzalayacaksınız.
  Yalnız burcunuzda gezen Merkür’ün retro olduğunu unutmayın, Merkür açıları çok iyi ama yine de geri giden Merkür iletişimde, anlaşmalarda ufak ancak önemli sorunlar çıkarabilir. Durumları iyi analiz edin öyle kararınızı verin. Hatta mümkünse 8 Ağustosta Merkür düz pozisyona geçtikten sonra imzaları atın derim. Yine de Güneş burcunuzda olduğu için inisiyatifi ele alacak, işleri iyi yönetebileceksiniz.
  Bazı Aslanlar bu ay adeta kalıcı bir başarı yakalayacak, ses getirecek bir işe imza atacak, yapacağınız bir iş, bir hamle ile dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.
  Ay sonunda taşınanlar olabilir. Veya evde tadilat yaptıranlarınız olacak. Evde sorumluluklarınız değişecek ve artacak görünüyor. Aslanlar hamile kalma, çocuk müjdeleri için epeydir güzel bir devredeler. Hala çocuk düşünenler varsa, yıldız açıları uygun görünüyor. Bu ay yine hamilelik veya doğum müjdesine açıksınız.
  Ay sonunda Güney Ay Düğümünün Boğa, Kuzey Ay Düğümün Akrep burcuna geçmesi ve yaklaşık 1.5 sene burada kalacak olması sizleri ev-iş ekseninde önemli kararları ve değişimlere yönlendirecektir. Yeni gelen veya gelecek sorumluluklar kiminizi işte kiminizi evde ciddi sorumluluklara sevk edecektir. Bunun bu ay işaretleri güçlü bir şekilde hayatınıza giriyor. Evde düzeni değiştirecek gelişmeler bekliyor sizi.
  Ay sonlarında işle ilgili yaptığınızı girişimlerin, atakların, çabaların maddi meyvelerini bol bol almaya başlıyorsunuz, maddi-manevi güveniniz artıyor kendinize ve yaptığınız işlere.
  Bazı Aslanlar sanki araba alacak ya da arabayı yenileyecek gibi.
  Bu ayın sizin için önemli olmasının nedenleri ayrıca, 2 Ağustosta Dolunayın sizin zıt burcunuz Kovada, 17 Ağustosta ise Yeni Ay’ın burcunuzda doğuyor olması. Önemli hamle, önemli işlere, olaylara başlama zamanı bunlar sizin için.
  Aşka bakalım.. Sevgilisi olan veya evli Aslanlar evle ilgileniyor, kiminiz ev taşıma, kiminiz evde tadilat, eve eşya almakla meşgul olacaksınız ay sonunda özellikle.
  Kimi Aslanlar ise, bir nikah var görünüyor, bu sizin veya bir yakınızın olsa gerek.
  Aşk bekleyen Aslanlar sanki bir eski aşkla birlikte olacak gibi, duygusal yakınlaşma var. Kiminiz ise, eski aşktan ziyade, sanırım yaş, konum farkı olan biriyle bir ilişkiye doğru ilerliyor.
  Başak Burcu ( 23 Ağustos-22 Eylül )
  Güneş ve Merkür Aslan burcunda sizin 12.evinizde ay sonlarına kadar. Güneş ayın 22’sinde sizin burcunuza geçecek.
  Bu biraz olayları geriye çekilip geriden, perde arkasından yönetmek demektir.. Yani bu ay size biraz inziva, dinlenme ve olayları geriden takip etme, geriden yönlendirme düşüyor.
  Ayrıca sağlık sorunu olanlar sağlıkla ilgilenecek, özellikle 8 Ağustosta Merkür retro’dan çıkıp düze pozisyona ilerlerken sağlık sorununuz hızla geride kalacaktır. Bu ay kendinizi sıcaklardan koruyun, çok sıcaklarda dışarı çıkmayın derim. Hararetli Aslan Güneş fazla ateş verebilir size. Sıcaktan baş ağrısı, tansiyon vs baş bölgesini koruyun derim.
  Ay sonunda Güneş burcunuza geçince kendinize gelecek, kendinizi güçlü ve rahat hissedeceksiniz. Ayrıca işleri, olayları geriden takip etmeyi bırakıp direkt ve açık girişimlere yöneleceksiniz.
  Ve ay sonlarında Mars’ın Akrep burcuna geçmesi, Kuzey/Güney Ay Düğümlerinin Akrep/Boğa eksenine yerleşerek yaklaşık 1.5 sene bu burçlarda kalacak olması sizin için de yaklaşan değişimlerin güçlü işaretçileridir.
  Evet, bu çocuk yapmak isteyenler için iyi zamanlar başlıyor demektir.
  Ayrıca aileyi daha iyi konuma getirecek, ailede ilerleme, güzel gelişmeler için harekete geçiren güzel fırsatlar, zamanlar da geliyor demektir.
  Mars su an Terazide para evinizde ilerlerken, size hem iyi para kazandırmakta, hem iyi para harcatmakta. Para geliyor, güzel işbirlikleri, sıkı projeler, işte ilerleme, iş yerinde pozitif gelişmelerin giderek memnun eden noktaya gelmesi beraberinde parasal güzel gelişmeleri de getirmekte.
  Bazı işler için sabırsızlanabilirsiniz. Güneş’in ayın 22’sine kadar 12.eve ruhsal evinizde kalması sizi beklemekten sıkabilir, ama Güneş burcunuza geçince, ayrıca Mars da Akrepe 3.evinize geçince, işte, beklediğiniz atak zamanı geliyor demektir!
  Mars Akrepte tanıtım, reklam, iş anlaşmaları için iyi zamanları hayatınıza taşıyacak, güzel işler çıkarmak için de çok iyi enerjilerle kendinize güveniniz yükselerek ilerleyeceksiniz.
  Siz Başaklar bu ay 8 Ağustos sonrası gizli veya gözlerden ırak yapılan iş anlaşmaları görüyorum. Ya da prensipte anlaşma olup da imzalar için beklenebilir. İmzalar ne zaman atılır derseniz, Eylül ayına kalabilir. Merkür sizin burcunuza geçtikten sonra yani. İşler hızlanıyor, 12.evinizdeki yıldızların sizi sıkmasına, bekleme sabırsızlığına izin vermeyin, sabretmesini bilin, daha sonra zaten boş vaktiniz kalmayacak, merak etmeyin işler tıkır tıkır ilerleyip sizi epey koşturacak ve göz önüne atacaktır. İşte parlamak için iyi zamanlar yaklaşıyor özetle..
  Şimdi beklemekten şikayet eden Başaklar daha sonra boş zaman bulmaktan şikayet edeceksiniz.
  Para durumları bence gayet iyi, paralar harcamışsınız ama sıkı paralar da kazanıyorsunuz. Bu ay sadece Venüs 7 Ağustostan sonra Yengeç burcuna geçince, kısa süreli bir maddi sıkıntı olabilir, belki nakit bulma sıkıntısı, belki beklediğiniz bir paranın gecikmesi söz konusu olabilir. Bu zaman zarfında aile, yakınlar destek için devreye gireceklerdir.
  Sevgili Başaklar önemli bir hedefinize ulaşmak üzeresiniz, sadece sabırla çalışmaya devam edin yeter, o hedef sizindir.
  2 Ağustosta Dolunay Kovada iş ve sağlık evinizde doğuyor, 17 Ağustosta Yeni Ay Aslanda ruhsal dünya ve sağlık evinde doğuyor. Bu da önce sağlığınızla ilgilenin demektir. Sağlıkla ilgilenip iyileşmek için iyi bir zaman.
  Kimi Başaklar ise Dolunayda bir işe başlayabilir. İşle ilgili ilk adımları atabilir.
  Davası olan Başaklar, yasal sonuç sizden yana görünüyor. Karar sanki bu ay gibi.
  Aşka bakalım.. Çok eskilerden bir sevgili sizi arayabilir. Onunla ilgili haber alabilirsiniz.
  Yeni aşk bekleyenler ayın son haftasını bekleyecek gibi görünüyor.. Aşk yakınlarınıza düşebilir.
  Terazi Burcu ( 23 Eylül-22 Ekim )
  Sevgili Teraziler Mars ve Satürn halen sizin burcunuzda.. Size oldukça sert bir kabuk veriyor olmalı bu.
  Bu aralar bir şeylere karşı daha katı davranabilirsiniz. Daha tepkisel olabilirsiniz. Kesip atmak eğilimde olabilirsiniz. Bazı radikal kararlarınızı eyleme geçirmek için adeta gün sayıyor olabilirsiniz.
  Ancak bütün bunları yaparken amacınızın ne olduğunu iyi bilmelisiniz.
  Neyse ki dost İkizler burcundaki yıldızlar bir şeyleri yıkmadan ya da yapmadan önce sizi düşünce olarak gerçekten çok sağduyulu, olacakları iyi hesap etmeye sevk ediyor, düşüncede pozitif enerjilerin desteği altındasınız.
  Dostların ve yakınların da desteğini ay boyunca alacaksınız. Bunlar güzel işaretler, demek ki, doğru olan şeyler yapmak adına sabırsız çıkışlarda bulunmayacaksınız demektir. Ayrıca kendinizce zamanı gelmiş şeyler için de, doğru ve pozitif bir değerlendirme yapabileceksiniz ve ne derler hayatınız için hayırlı kararları vereceksiniz.
  Gerçekten, sizin için de bir dönüm noktası bu ay.. Bazı şeylere nokta koymak ve bazı köklü şeyleri başlatmak zamanı adeta. Ama uzun ama kısa bir dönemi sonlandırmak üzeresiniz. Bunun için yeni girişimlerle meşgulsunuz.
  Bu ay ayrıca sevdiğiniz biri veya bir yakınınız sizi ziyarete gelecek. Veya yakınlarınız diyeyim, kalabalık da olabilir.
  Kimi Terazilerinse bir yakınıyla birlikte düşündüğü bir tatil planı olsa gerek. Hatta bir yerden gelip başka yere gitmek şeklinde gezme trafiğiniz hareketli.
  Şunu söyleyim, bazı Teraziler için aşk ve evlilik vakti gelmiş. Yeni düzenin kaynağı bu olsa gerek. Bu ay düğün, nikah vs için son derece somut ve pozitif enerjiler var. hele ki 2 Ağustosta Dolunay Kovada sizin aşk evinizde, 17 Ağustosta Yeni Ay Aslanda dostlar, yakınlar evinde doğacakken, yakınlarınızla güzel bir mutluluğunuzu paylaşmanız söz konusu.
  Ve geçen ay ya da aylarda yapmış olduğunuz iş veya evle alakalı güzel girişimlerinizin de sonuçlarını almak, bu şekilde bir dileğinizi gerçekleştirmek zamanı sizin için.
  Bu ayı tüm Teraziler iyi değerlendirsin derim. Hayatınızda güzel bir sayfa açacaksınız. Ve bu yeni sayfa uzun süredir sizi zorlayan Satürn’ün de burcunuzdan gitmesine yakın, uzun süredir çektiğiniz sıkıntıların da bir ödülü olacaktır adeta.
  Geçmişi bırakıp taze enerjilerle yola devam etmek için güzel bir zaman.
  Ay sonlarında Mars para evinize girecek, kuzey ay düğümü de Akrepe yani para evinize girecek, bu size kalıcı kazanç fırsatları demektir. Ayrıca güzel vesileler için para harcamak demektir.
  İş kurmak isteyen Teraziler var sanırım aranızda.. Kendinizi hazır hissettiğiniz bir alanda iş kurmak neden olmasın dedirten güzel ve kuvvetli yıldız açılar var.
  Burcunuzda gezen Mars ve Satürn zaman zaman sert açılar yapacaktır, bu ay yine sakarlıklara, birileriyle aniden kavga etme riskine, geri dönüşü zor sert sözler sarf etmeye karşı sizi uyarmak isterim.
  Teraziler biriyle veya bir konuda yollarınız ayrılıyor.. Ya yeni bir sayfa açıyorsunuz biriyle. Ya da başka bir amaç için bir şeyle, biriyle yolları ayırıyorsunuz.
  Bu ayın güzel bir yanı daha, güçlü ve önemli dostlardan destek var size.
  Aşka bakalım.. Aşk dediğim gibi, sevgilisi olanlar için aşk ve evlilik zamanı. İlişki ciddi ve güzel bir boyuta taşınacaktır Mars-Venüs, Jüpiter’in güzel enerjilerinin desteğiyle.
  Bu ay aşkta ne istediğinizi iyi bileceksiniz, ve aslında durum çok net bir şekilde gözlerinizin önüne serilecek.
  Yeni aşk bekleyenler de bu ay çok şanslı… Ancak 8 Ağustostan sonra biraz olmadık kişiye aşık olmak riski mevcut. Kendinizi kaptırmadan önce düşünün derim. Aslında daha çok sanki siz değil de, karşı tarafın size kendini kaptırması söz konusu gibi. Yine de sizin etkilenmeniz de çok olası.
  Akrep Burcu ( 23 Ekim-21 Kasım )
  Tepenizde Aslan burcunda Güneş ve Merkür var sevgili Akrepler. Kariyer, meslek için iyi zamanlar demektir bu. Güneş’in tepe evinde olması önemli insanlarla görüşmek için bir aradasınız demektir. Merkür de iş görüşmeleri, yetkili ve önemli kişilerle sizin için önemli olan iş görüşmelerini yapıyorsunuz demektir.
  Merkür 8 Ağustosa kadar retro’da iken görüşmelerde detaya önem verin, detay unsurları iyi hesap edin, düşünün ve bunları ilgili kişilerle paylaşın açıkça, işleri sağlam başlatın derim. Yani baştan sağlam anlaşmalar yaparsanız arkasından başınızı ağrıtacak olası detayları da bertaraf etmiş olursunuz ilk elden.
  Uranüs çalışma ve sağlık evinizde, yeni çalışma hayatınız ve/veya olası sağlık konusu yaşam tarzınızı epeyce değiştiriyor, gündelik yeni alışkanlıklar yeni rutinler giderek hayatınıza yerleşiyor.
  Bu arada, sağlık sorunu olanlar için Aslan yıldızlarının Koç Uranüs’le güzel açısı, sürpriz ve hızlı iyileşmeler getirecektir size.
  Kuzey Ay Düğümü halen Yayda para evinizdeyken ve birkaç yıldızlar süper açı yaparken, para hesaplarını yetkili kişilerle rahat rahat konuşabilir, istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.
  Bu ayın sonlarında Mars sizin burcunuza girecek, Kuzey Ay Düğümü burcunuza geçecek ve yaklaşık 1.5 sene kalacak. Bu sizin için girişimler, fırsatlar kapısı demektir. Hayatınızın ekseni değişiyor. Yeni gelen fırsatlar sizi farklı bir yaşam tarzına doğru giderek sevk ediyor.
  Mars’ın ayın 23’ünde burcunuza geçecek olması, geçen aydan beri 12.evinizde Terazide gezen ve sizi eylemler için beklemeye zorlayan, isteklerinizi dile getirmekte bir şeylerin sizi durdurmasına neden olan enerji gidecek, Mars’la beraber atak ve cesur ve açık olacaksınız. Hareket gelecek hayatınıza ve kendine güveninizi yükselten fırsatları değerlendireceksiniz, yeniden güç kazanmanın keyfine varacaksınız.
  Bir de uzun süredir sizi 12.evde uzunca bir sabra sevk eden Satürn yakın zamanda burcunuza girdi mi, artık beklemek, sabretmek ve işlerin yavaş ilerlemesi dönemi geride kalacaktır. Satürn’le beraber, hayatınıza ciddi bir çeki düzen getirmek için daha bir kararlı, aktif, inisiyatifli olmaya başlayacaksınız. Adeta “Geri döndüm!” diyeceksiniz.
  Dediğim gibi sağlık sorunu olanlar sağlıkla ilgili güzel haberleri, güzel sonuçları aldıkça rahatlayacak. Bu yıldızlar gerçekten sizi sağlık bakımından güçlendirecek, sağlık kalitenizi kuvvetlendirecektir. Ruhsal ve bedensel sağlık adına yaptığınız her pozitif şey size iyi sağlık olarak geri dönecektir.
  Kimi Akrepler de sağlıktan ziyade, para, yatırımlarla ilgili görünüyor. Ağır ama sağlam ilerleyen bir çizgidesiniz bu konuda. Sizi hem yapmanız gereken önemli ödemeleri yapmaya fırsat veren hem ayrıca gelecek planlarınızla ilgili maddi birikim imkanı verecek paralar bekliyor. Kafanızda oluşturduğunuz maddi planları eyleme koymanızı sağlayacak birikimler yapmak için tam zamanı. Hatta bu imkanı az çok yaratmış olanlara kalıcı yatırım yapması hususunda tavsiyede bulunabilirim. Eski bir evi yenilemek, aldığınız parayı sanki kültürel bir mirasa dönüştürmek, yani yatırım sadece ev olmayabilir, başka şeyler de olabilir, bir de ev hususunda sanki kültürel değeri olan bir evi alıp restore ettirmek şeklinde bir şeyler var. bu türden yatırımlar için süper zamanlar bence. Yine de acele etmeden, planlarınızı adım adım yürütün derim. Ne çok ağır ne çok aşırı hızlı..
  Aşka bakalım.. Sevgilisi ve eşi olanlar gayet mutlu, yakın ve sıcak bir ilişki yaşıyorlar. Birlikte yatırım planları yapıyor. İlişkideki olası sorun veya çıkmazları karşılıklı dinleyip anlamak için sorunları ortaya koymaktan ziyade, daha çok romantizm, nostalji ve gelecek planlarına dikkatinizi verin derim.
  Merkür Aslanda size biraz gergin enerji de vermekte, dikkati sorunlara verirseniz gergin sözler sarf edebilirsiniz. Hele kafanız ciddi işlerle meşgulken duyacağınız sözleri agresif bir şekilde algılayabilir, sert yanıt verebilirsiniz. En güzeli çözüme odaklanmak, olmadı güzel konulardan bahsetmektir.
  Aşk bekleyen Akreplere sanki ay sonlarına doğru uzaktan gelen, veya yakın arkadaş vasıtasıyla bir karşılaşma söz konusu olabilir. Kiminiz de, sanki bir tatilde karşılaşma yaşayabilirsiniz gibi.
  Yay Burcu ( 22 Kasım-21 Aralık )
  Yıldızların pozisyonu son derece güzel görünüyor sizin için de. Yollar, yayın, resmi işler, uzaktaki yakınlar, kariyerle ilgili düşünceler, ve tatil planlarınızı harekete geçiren 9.evinizdeki Aslan Güneş ve Merkür size son derece güzel enerjiler vererek bu konularda keyfinizi yerine getiren gelişmeleri hayatınıza taşımaya niyetliler.
  Hangi konuyla yoğun ilgileniyor ve güzel gelişmeler bekliyorsanız, gelişmelerin istekleriniz ve beklentileriniz doğrultusunda sizi memnun edecek rotaya gireceğini söyleyebilirim. Hele ki, Koç Uranüs de aniden gelişen şanslı fırsatları tetikleyen bir pozisyondayken..
  İlişkiler, dostluklarla ilgili olan sorunlara barışçıl çözümler için de tam sırası. Birileriyle barışmak, gönül almak, sorunlara anlayış ve empatiyle çözüm bulmak için gerçekten çok sevgi dolu, dost enerjiler devrede. Belki de uzun zamandır küslük yaşadığınız biriyle barışacaksınız ve aranızdaki güzel ilişkiyi yeniden canlandırabileceksiniz.
  Bu barışma kiminiz için işbirliği yaptığınız bir yakın, bir dost olsa gerek kiminiz için bir sevgili olsa gerek. Ve belki bu barışmaya sözüne güvendiğiniz sıkı bir dost, belki saygı duyduğunuz bir büyüğünüz vesile olacak.
  Amaçlarınıza, dileklerinize giden yolda önemli adımlar atacaksınız, geldiğiniz noktada çabalarınızın karşılığında görmek istediğiniz tablo, güzel sonuçlar iyice olgunlaşmış görünüyor bu ay. Yani pozitif, iyimser ve emek vererek bugüne getirdiğiniz bir amacınızda adeta sona gelmişsiniz, sonuçlarını almak, çabalarınıza değen güzel dönüşler almak içinizi rahatlatacak, kıymetinizin bilinmesi ayrıca sizi mutlu edecek.
  Jüpiter zıt burcunuzda ilerlerken, rakipler, size karşı duran kişiler de olacaktır, ama yıldızların pozisyonu o kadar güzel ki, siz iyimser ve dost tavırlı Yayların emeklerini adeta boşa harcamak istemiyorlar, yıldızlar size elbirliğiyle destek çıkıyor. Bu desteği iyi değerlendirmek de size düşüyor.
  İş kurmak, işbirliği yapmak, doğru kişilerle bir araya gelmek için iyi bir zaman diyebilirim. Yalnız Merkür retro o yüzden 8 Ağustosa kadar detay işlerle meşgul olun, niyetinizi, fikirlerinizi ilgili kişilerle paylaşın açık açık, son kararı ya da kararı eyleme dökme zamanı 8’inden sonraya bırakın derim, işiniz uzun soluklu olsun istiyorsanız. Şayet kısa soluklu ama pozitif bir işbirliği söz konusuysa Merkür retro’su etkilemez.
  Dolunay 2 Ağustosta Kovada, Yeni Ay 17 Ağustosta Aslanda doğacak, sizin yollar, görüşmeler, iş anlaşmaları, iş başvuruları evinizde.. Bence her iki Ay zamanı da sizin için pozitif gelişmelerin zamanı.
  Ayrıca yakınlarla görüşmek, yakınlarla bir araya gelmek, özlem gidermek, keyifli bir zaman geçirmek için iyi zaman.
  Size para getirecek, kalıcı maddi-manevi kazanç getirecek işlerin üzerindesiniz özetle. Ayrıca işbirliklerinden para gelecek kimi Yaylara.
  Bu ay işbirliği, anlaşmalar vs üzerine yoğunlaşma var, ve para koşullarını iyi ve kalıcı bir forma koyma var. Paranın gelişi ve işlerin tam anlamıyla veya resmi anlamda başlaması Ağustos sonlarına doğru gelişir.
  Yani maddi hedeflerinizi netleştirmek veya ulaşmak ay sonlarına doğru mümkün olur.
  Ama şunu da not düşeyim, parasal sağlam anlaşma ise, tam tersi ayın başlarında olacaktır. Venüs-Satürn dayanışması size bu imkanı verecektir. Para hususunda sabırlı ve uzak vadeli düşünün derim, acele plan değil, uzakları hesap eden planlar iyi olur.
  Sürpriz iş teklifleri var size ayrıca..
  Aşka bakalım.. Yaylarda enteresan bir durum görüyorum, arkadaşlıktan aşka veya aşktan arkadaşlığa geçiş şeklinde bir durum var. Ayrıca epeydir sorunlu giden bir ilişkisi olanlara ise, bir barışma görüyorum. Ay sonlarında duygusal yakınlaşma var.
  Kimi Yaylara evlilik teklifi var hem de ciddi bir teklif bu. Yani planlı, gerçekten ölçülüp biçilmiş ve iyi karar verilmiş ve ardından teklife dönüşecek bir ilişki bu.
  İlişkisi iyi giden ve devam eden Yaylar için bence düğün zamanı..
  Yeni aşk bekleyenlere bir arkadaş ortamında, hatta belki bir arkadaş düğününde biriyle tanışma ve ardından duygusal yakınlaşma var. Yalnız yeni aşkta biraz pürüzler çıkması olası görünmekte. Yeni ilişki şayet biraz geçmişe dayanan bir şeyse olabilir, yani daha önce tanıyorsanız olabilir.
  Ay sonu Yaylara sanki beklenmedik hamilelik mümkün görünüyor..
  Son olarak, eğitimle meşgul olan Yaylar için süper zamanlar başarılı olmak, başvurular yapmak hatta yurt dışında okuma imkanı bulmak adına..
  Oğlak Burcu ( 22 Aralık-19 Ocak )
  Epeydir zorlu geçen süreçleri geride bırakmak üzeresiniz, ancak 23’üne kadar Mars Terazide haritanızın tepesindeyken, Satürn de tepedeyken, yine de dikkatli, sağlam adımlarla ilerlemeyi ve bir anlaşmazlığa güzelim emeklerinizi heba etmemeye gayret edin derim.
  Zaten İkizlerdeki yıldızlar güzel çabalarınızı desteklemek üzre adeta tepedeki yıldızlara koltuk çıkıyor. Güzel ve kalıcı işlerin altına imzalar atılmasını, sorunların pozitif, barışçıl çözülmesini, tam bir engel çıkacakken gelen sürpriz bir fırsatla çözüme gidilmesini ve tıkanan noktaların açılmasını sağlıyor. İşlerinizi adım adım hallettikçe de içinize huzur doluyor.
  Yorulmuşsunuz ayrıca. İşleri sonlandırmanın, emeklerinizin karşılığını almanın ardından, şöyle bir güzel dinlenmek isteyecek, kendinizi fazla kalabalık olmayan, hem doğa-hem kültür iç içe bir tatil beldesine atacaksınız gibi. belki bir yurt dışı tatili, gözlerden ırak, huzurlu ve kafa dinlendiren ve bir şeyler öğrenerek döneceğiniz bir tatil. Kiminize de şifalı yerlere gitmenizi tavsiye ederim, gittiğinize memnun kalırsınız. Evet, ihtiyacım olan buymuş diyeceksiniz.
  Sevgili Oğlaklar, Plüton burcunuzda gezerken, bazı Oğlakların sigara bıraktığı haberini alıyorum, süper karar bu. Plüton pat diye, hiç zorlanmadan eski alışkanlıklarınızı bıraktırır size yeni düzenin, yeni yaşantının güzel alışkanlıklarını kazandırır çaktırmadan..
  İş ortamında işler yoluna girdikçe gündelik hayatınızda da huzur, düzen geliyor. Belki bir sabah yürüyüşü, ya da kahvaltıda gazete okuma keyfi, yoga türü sağlık veren gündelik egzersizler katarak gündelik yaşam kalite çıtanızı yukarı taşıyacaksınız.
  Kimi Oğlaklar ise, bakım, formda kalmak ve gençleşmek adına spor klubü, estetik operasyon veya diyet merkezinin yolunu tutacak gibi. Bu tür şeyleri bilinçli yapmanızı tavsiye ederim, ağzı laf yapan, aşırı güven veren kişilerden kaçının, iyi hesap edin derim.
  Hele 8 Ağustosa kadar Merkür retro’da iken, bu tür şeylerden kaçının, ondan sonra düşünebilirsiniz.
  Tepede önemli kişilerle işbirliği, iş görüşmeleri görüyorum. bunları bu ay sonuçlandırırsınız. Ve ardından dikkatinizi parasal yatırımlara verirsiniz.
  Bence para konusu bu ay oldukça iyi. Beklediğiniz paraların gelmesi için son derece iyi bir zaman.
  Ayrıca bu ay 2 Ağustosta Dolunay Kovada para evinizde, 17 Ağustosta Yeni Ay Aslanda yatırım, alacak-verecek evinizde doğacak, evet, para konuşuyorsunuz, durumlar oldukça pozitif görünüyor. Hatta kafanızda ciddi yatırım planları için güveninizi artıran gelişmeler var, geçen ay da vardı bu ay da bu güzel hava devam ediyor. Parasal garantiler sağlayacak iyi yatırımlar yapabileceksiniz. Ayrıca ödemelerinizi de halledip maddi yüklerden kurtulacaksınız.
  Dolunay-Yeni Ay sizlere ekstra veya yeni para kapıları getirecek gibi, kiminiz sanırım işe gireceksiniz.
  Mars ve Satürn’ün tepede kavuşum yapacağı 12-20 Ağustos arası sert enerjiler olacak, bu zaman zarfında dikkatli olun, ritmi yavaşlatın, temkini elde bırakmayın derim. Sakarlıklar, ufak kazalar, işte olası öfkeli çıkış yaptıracak aksiliklere vs.e karşı. Merak etmeyin, sizin olması gereken sizin olacak, yani yıldız destekleri varken, sonucun sizden yana olacağını bilin, ona göre akıllı-sağduyulu halledin meseleleri derim.
  Aşka bakalım.. İlişkisi olanlar, evliler için gayet iyi görünüyor durumlar.
  Sadece sözleri yanlış anlama durumları olabilir, ancak çabuk düzelir yanlış anlamalar.. Birlikte uzun sohbetler ve nostalji zamanı.
  Yeni aşk arayanlara Venüs 7 Ağustosta zıt burcunuz Yengece geçince ortaya çıkacak, belirecek bir aşk olabilir. Kalbinizi birine kaptıracaksınız gibi görünüyor.
  Kimi Oğlaklar ise, geride kalan bir ilişkinin yeniden gündeme gelmesiyle meşgul olacak.. Sorunları düzeltmek için ay sonlarına doğru Akrep burcuna geçen Mars imdada yetişecek, artık gerisi size kalmış..
  Kalbiniz boşsa, ay sonlarında birine kaptırabilirsiniz özellikle..
  Kova Burcu ( 20 Ocak-18 Şubat )
  Bu ay sizin için önemli sevgili Kovalar. Çünkü hem zıt burcunuz Aslanda Güneş ve Merkür geziyor, hem 2 Ağustosta Dolunay burcunuzda doğuyor, 17 Ağustosta da zıt burcunuz Aslanda Yeni Ay doğuyor.
  Ay boyunca uzaktaki yakınlarla görüşmeler, onların sizi ziyareti, belki ta okul zamanlarından kalma bir arkadaşınızın size sürpriz yapıp gelmesi veya sizi araması ile mutlusunuz ay boyunca. Sevildiğinizi, arandığınız bilmek ayrıca mutlu edecek, duygulandıracak sizi. Hayata daha bir sevgi, inançla sarılacaksınız.
  Ve işler tam sıkışırken sizi seven insanların desteğini alacaksınız, yıllarca emek verdiğiniz ilişkileriniz için boşuna uğraşmadığınızı göreceksiniz. Kul sıkışmayınca Allah yardım etmezmiş denir ya, bu ay adeta böyle bir güzel sürpriz beklenmedik desteklerle şımartılacaksınız.
  Ayrıca daha önce yapmış olduğunuz yardımların size geri dönmesi söz konusu bu ay maddi-manevi.
  Satürn yavaştan yavaştan kariyer tırmanışı evinizden uzaklaşıp 10.eve yani asıl kariyer evine, kariyer yolunda elde edeceğiniz statü, mesleki kazanım evine doğru ilerlerken bir şeylerin sonuna yaklaşmışsınız.
  Bu ay gelecek kariyer planlarınızı yeniden gözden geçirecek ve bir düzene koyacaksınız, sonra planlarınıza göre adım adım ilerleyeceksiniz.
  Bu arada farklı meraklarınız da oluşmakta, sıra dışı konular ilginizi çekmekte, hem gündelik hayatınıza sizi rutinden kurtaran şeyler katan hem hayata sanki daha bilinçli gözlerle bakmakta size rehber olan yeni meraklar, yeni hobileriniz oluşmakta. Uranüs düşünce, hobiler evinde sizi farklı şeylere yönlendirmekte.
  Uranüs ayrıca yakın çevre evinde olduğu için sanki yakınlarınızla, kardeşlerinizle daha farklı bir iletişim dili geliştirmeye başlamışsınız. Gerek sizdeki değişiklikler gerekse kardeş/lerinizin hayatında olan ani ve sürprizli değişimler, sanki sizi farklı iletişime de sevk etmekte. Siz de onlar da değişiyor, bu süreçte birbirini yanlış anlama, kırgınlık oluşabilir ama daha sonra herkes karşılıklı değişimi kabul ederse, ilişkilerinizin kalitesi artacaktır.
  Zaten ayrıca bir de köklü bir ruhsal dönüşüm içindesiniz, epeyce bir süre devam edecek bu süreçte kendi gizli kalmış yanlarınızı, gizli yeteneklerinizi, gizli korkularınızı vs tanıyacaksınız. Oldukça derin ama yavaştan giden, kökten bir ruhsal değişime götüren bu süreçte düşüncelerinizi, sezginizi değişime açın, gerisi rahat gelir o zaman.
  Bu dönüşüm öyle ki bir süre sonra okuduğunuz kitap türü bile değişecektir.
  Para evinizde Neptün var, bu para hususunda dikkat edin diyor, hayalci planlara dalmayın ve sevdiğinizi birileri tarafından kullanılmaya karşı dikkat edin diyor. Jüpiter 5.evinize girerken yeni çevre, arkadaşlıklar edineceksiniz ve bu size eski ve size zarar veren ilişkilerinizden uzaklaşıp onları hayatınızdan çıkarmak için güç verecektir, zaten vaktiniz de olmayacak size bir şey katmayan insanlara.
  Bu arada geçen aylarda da yazdım, bir şans oyunu oynayın derim ara ara..
  Ayrıca çocuk düşünenler için hala vakit çok uygun, yıldızlar oldukça destekliyor bu konuda sizi.
  Eğitimle ilgilenenler için iyi bir ay, başvurular, görüşmeler, ardından eğitime adım atmak söz konusu. Kiminiz de tam tersi bir eğitim zamanının sonuna gelmişsiniz. Vakit var daha ama hani son da yaklaşmış gibi.
  Yurt dışına eğitim için başvuranlar varsa, müjde var size de.
  İşte girişimler için emek veren Kovalar, maddi karşılıklarını almak için bu ay oldukça verimli, işlerinizi akacak, keyfiniz yerine gelecek.
  Ancak kimi Kovalar uyarmak isterim, tanıdık biriyle aranız açılabilir, bu muhtemelen bir bayan. Eve gelip giden bir yakın ya da işte bir tanıdık kişi.
  Bir de bir konuda sizi ciddi bir karar verme bekliyor, bu kararı en iyisi ayın 23’den sonra verin derim.
  Aşka bakalım.. Kimi Kovalar adeta hayatının kadını/erkeğiyle karşılaşacak gibi. gerçekten aniden gelişen bir aşk, bir karşılaşma ve tutulma söz konusu karşılıklı. Haydi hayırlısı.
  Sevgilisi olanlar ise, varsa sorunlar düzeltmek için oldukça romantik ve inisiyatifli bir zaman, derdinizi anlatmak, karşı tarafı da anlamak için oldukça uygun fırsatlar doğacaktır. Ayrıca romantik ve duygusal paylaşımları güzel bir zaman, sorunları çok rahat geride bırakırsınız.
  Kafasında soru işareti olanlar ise, ayın 7’sinden sonra ciddi düşünce ve ikilem içinde, işin doğrusunu anlamanız ayın sonunu bulabilir. Gitmeyen bir ilişkiyse bırakmasını bilin ki gökyüzündeki romantik karşılaşma, çok önemli aşk fırsatını kaçırmayın derim.
  Balık Burcu ( 19 Şubat-20 Mart )
  Sevgili Balıklar yıldızların sizin için de güzel şeyleri var..
  En başta sanırım işle ilgili güzel gelişmeler yaşayacaksınız anlaşılan çünkü ayın 22’in kadar Güneş Aslan burcunda, Merkür de Aslanda ay boyunca ve her ikisi iş ve sağlık evinizde. Gündelik hayatınızı canlandıran güzel gelişmeler bekleyin derim.
  Yatırım için maddi zorluklar halen devam etmekle beraber giderek geride kalıyor sorun ve siz beklentilerinize uygun şartlara doğru ilerliyorsunuz.
  Ve ay sonunda bir hedefinize ulaşacaksınız, bu sizi rahatlatan ve gerçekten size bir küçük sıçrama da sağlayan bir şey olsa gerek. En azından hem iyi, sağlam olan hem de epeyce sabır gerektiren süreci tamamlayıp rahatlamak da bir sıçramadır, elinizi kolunuzu bağlayan şeylerden kurtulmak rahatlık getirecektir.
  Satürn sizi maddi olarak tutan, bekleten ve kiminizi de sağlık olarak bir tedaviye zorlayan sürecini tamamlamak üzre, az kaldı sabredin, üzerinizden bir yük kalkmasına ve bu yavaş ve meşakkatli giden dönemi geride bırakmak için az bir çaba daha sarf etmeniz gerekecek.
  Zaten ayın 23’ünde dost Akrep burcuna geçecek Mars ve ayın sonunda yine Akrep burcuna yerleşecek ve yaklaşık 1.5 sene burada kalacak olan Kuzey Ay Düğümleri size yeni fırsat ve şanslarla yeni sürecin ilk müjdelerini verecektir. Hayat tarzınızı değiştiren ve geliştiren fırsatlarla hani ne derler hem üzerinizden ciddi bir yük kalkacaktır hem de yükselmek, hayat standartınızı yukarı taşımak adına size engel olan şeyleri de geride bırakma dönemi başlayacaktır.
  2 Ağustosta Dolunay Kovada doğacak bu size maddi bir şey getirir. En azından bir borcu bitirme dönemidir, ya da gelmesi gereken bir paranın gelmesi zamanı demektir.
  Kiminiz için de dinlenme, yorgunluk atma, belki uzaklarda bir tatille yorgun bedeninizi ve kafanızı dinlendirme imkanı demektir.
  Aşka bakalım.. Ay sonunda yaşam tarzınızı da değiştirmeye sevk eden güzel gelişmeler var aşk, ilişki adına. Bir hedefinize ulaşma var, bu belki de düğün zamanı demek olabilir, hele Mars dost Akrepte, Venüs de dost Yengeçte ve 5.ev yani aşk evinde sizi desteklerken.
  Çocuk sahibi olmak isteyen Balıklar ay sonundan itibaren her an sürpriz hamilelik müjdesi alabilirsiniz.
  Kalbi boş Balıklar ayın sonlarına kadar işle vs meşgulsunuz ama ayın sonlarına doğru sizi de heyecanlandıran bir takım gelişmeler olabilir. Belki bir iş arkadaşı, belki okuldan biri ya da sizin gittiğiniz uzakta bir yerde karşınıza oldukça sıcak bir ilişki kurabileceğiniz biri çıkabilir.
  Öte yandan ay sonlarında kimi Balıklar platonik aşka meyledecek gibi görünüyor…

  Alıntı.
  Özel Üye Esra bunu beğendi.
 2. Smyy60

  Smyy60 Üye

  Katılım:
  12 Eylül 2011
  Mesajlar:
  367
  Beğenileri:
  92
  Ödül Puanları:
  0
  Öte yandan ay sonlarında kimi Balıklar platonik aşka meyledecek gibi görünüyor…

  işte beni bu ilgilendiriyor.çok uzunmuş yazıda :D

Sayfayı Paylaş