2013 KPSS Tercihleri Ne Zaman

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Toгgαи tarafından paylaşıldı.

 1. Toгgαи

  Toгgαи Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  25 Ekim 2007
  Mesajlar:
  4.730
  Beğenileri:
  1.813
  Ödül Puanları:
  38

  2012/2 KPSS tercih sonuçları açıklandı. Oldukça yüksek puanlarla kapatan kadrolar olduğu gibi , çok düşük puanlarla da kapatan memur kadroları oldu.

  Ancak genel itibariyle, KPSS’den çok çok yüksek bir puan alamayan memur adayları atanamadılar. Haliyle bu adaylar yeni memur atamalarını beklemeye koyuldular. Peki 2013 yılı KPSS memur atamaları ne zaman yapılacak. 2013 yılında kaç defa memur ataması yapılacak. Bu konu hakkında soruegitim.com olarak bilgiler aktarıyoruz.


  Merkezi yerleştirme tercihleri 28 Kasım’da sona erdi ve tercihleri uzatmamak konusunda sistemsel değişim nedeniyle ısrar eden ÖSYM, değişimin bir an önce hayata geçirilmesi için, tercih sonuçlarını da sürpriz bir şekilde hemen 30 Kasım’da açıkladı.  Lise mezunları Umutlarını Korusunlar


  Bilhassa lise mezunları için şunu ifade etmek istiyoruz. 2012/2 tercih kılavuzunda, sınava lise düzeyinden giren adaylar için sadece 641 adet kadro bulunuyordu. Lise düzeyinden sınava giren aday sayısı 2 milyon kadardı.
  Puanlar 2014 yılında yeni bir B Grubu KPSS puanı alana kadar geçerli ve bir bakıma kaybedilen çok da bir şey yok. Tercih yapamayan ve yerleşemeyen adaylarımıza ise çok da üzülmemelerini öneriyoruz.


  Memur Adaylarının Aileleri Sağduyulu Olmalı
  Atanamayan memur adayları için birçok kariyer seçeneği mevcuttur Ailelerden adaylara yerleşemedi diye baskı yapmamalarını ve diğer yerleşen adayları örnek göstermemelerini rica ediyoruz. Eş dost akraba toplantılarında da ailelerin bu konuları açmamaları ve açılsa da adayları rencide edici yorumlar yapmamalarını istiyoruz.


  Aileler adayların şimdiye kadar ki eğitiminde ve yetişmesinde herhangi bir katkısı olmayan ve KPSS hakkında ilgisi/bilgisi olmayan kişilerin yorumlarından etkilenerek adayları üzmemeli ve kırmamalılardır.


  Memur adayları haziran yerleştirmelerinde fark yaratmak ve yerleşme şansınızı yükseltmek için alımlarda istenen sertifika, ehliyet ve yabancı dil belgelerini tamamlamak için hazırlığa başlayabilirler.

  KPSS Tercihleri 2013 , 2013 yılı KPSS memurluk tercihleri ne zaman yapılacak , 2013 KPSS memur alım tercihleri yerleştirme tarihleri
  Kontenjanı Yüksek 3 Alım Daha Yapılacak !


  2012/2 alımı 2012 puanıyla yapılan ilk yerleştirmedir. 2012 puanlarıyla, 2014 B Grubu KPSS’ye kadar üç merkezi yerleştirme daha yapılacaktır. İşte 2012 KPSS puanı baz alınarak yapılacak memur alımları :


  - 2013/1 yerleştirmesi: 2013 yılının Haziran sonuna doğru yapılacaktır. Geçen seneye kadar Mayıs’ta yapılan bu yerleştirme, eğitim dönemi sonunda mezun olan adayların da tercih yapabilmesi için artık Haziran’a alınmıştır. Bu büyük bir alımdır ve yaklaşık 18 bin kontenjan olacaktır.


  - 2013/2 yerleştirmesi: 2013 yılı Kasım ayı sonuna doğru yapılacaktır. 2013 Haziran ayında kullanılmayan, kullanılıp da yerleşme olmayan ve yerleşip de göreve başlamayan/başlatılmayan artık kadroların kullanıldığı yerleştirmedir. Bu alımda yaklaşık 6 bin ile 7 bin arası kontenjan olacaktır.


  - 2014/1 yerleştirmesi: 2014 yılının Haziran sonuna doğru yapılacaktır. Bu da büyük bir alımdır ve yaklaşık 16 bin kontenjan olacaktır.
  Çok sayıda kurumsal alım yapılacak.


  Merkezi alımlar haricinde yapılan tüm alımlar kurumsal yerleştirmedir ve KPSS puanları kurumsal alımlarda (yerleşseniz de, atansanız da, göreve başlasanız da, göreve başlamasanız da) defalarca kullanılabilir. Ayrıca kurumsal alımlarda kadrolu veya sözleşmeli olmasının puanın defalarca kullanımı açısından bir ehemmiyeti yoktur.

Sayfayı Paylaş