26. Uluslararası İzmir Festivali (20 Haziran - 14 Temmuz)

Konu 'Etkinlikler & Organizasyonlar' bölümünde Rüzgar tarafından paylaşıldı.

 1. Rüzgar

  Rüzgar Moderatör Yönetici Moderatör

  Katılım:
  31 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.028
  Beğenileri:
  875
  Ödül Puanları:
  113

  İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği, kentin en büyük kültür ve sanat etkinliği Uluslararası İzmir Festivali, bu yılki zengin programıyla EXPO 2020 adaylık sürecindeki İzmir’in en büyük kozu olduğunu bir kez daha kanıtlayacak.

  4 Haziran – 28 Eylül 2012 tarihleri arasında, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı ve Konak Belediyesi’nin destekleri, Eczacıbaşı Holding’in ana sponsorluğu, Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası ve ARKAS Holding’in program sponsorluğu, Goethe Enstitüsü İzmir, İstanbul Polonya Başkonsolosluğu ve İzmir İtalyan Konsolosluğu işbirliği ile düzenlenen 26. Uluslararası İzmir Festivali, sıra dışı iki etkinlikle başlayacak ve tüm İzmirlileri Festivalin içine çekecek.

  Deyim yerindeyse Festival ateşini 28 – 29 Mayıs günleri dünyanın en ünlü sokak tiyatrolarından biri olan Çin Sokak Tiyatrosu yakacak. 26. Uluslararası İzmir Festivali, Türkiye'de “Çin Kültür Yılı” olarak kutlanan 2012'yi “Pekin ‘Ejderha’ ve ‘Aslan’ Sokak Gösterisi” ile selamlayacak.

  5- 24 Haziran tarihleri arasında ise İzmir’de dileyen herkes müziğin içinde yaşayacak. Osmanlı İmparatorluğu’nun en karanlık günlerine tanıklık eden Reji- İzmir Sigara Fabrikası’nda, orkestranın ve müziğin bir parçası olacak, “Re-Rite Ses Ve Video Enstalâsyonu” ile “Bahar Ayini”ni yönetip/çalma şansı bulacak. Etkinliğe katılan sanatseverler, 128 yıllık Fabrika müzikle tekrar yaşama dönerken tarihin bir parçası olacak.

  EXPO 2020 adaylık sürecindeki İzmir’in Festivali, programında biri dijital ortamda dünyanın en büyük üç orkestrasına birden yer vererek kolay kolay ulaşılamayacak bir başarıya daha imza atacak.

  Çeyrek asırdır büyük bir özenle İzmir’in tarihi mekânlarını sanatla buluşturan Uluslararası İzmir Festivali, yirmi altıncı yılında adeta devrim yaratacak. Festival bu yıl Tarihi Sigara Fabrikası’nın yanı sıra Efes Antik Kenti Ticaret Agorası’nı, Çeşme Marinası’nı ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Açıkhava Gösteri Merkezi’ni ilk kez gösteri mekânı olarak kullanacak.

  26. Uluslararası İzmir Festivali, orkestra müziğinden, opera aryalarına, rock müzikten oda müziğine, poptan caza ve bale repertuarının en güzel başyapıtına geniş bir yelpazede en iyi sanatçı ve grupların yer aldığı bir program sunuyor.


  Biletler:

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Sayfayı Paylaş