4+4+4 Sisteminde Geri Adım

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113

YENİ Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ilk icraatı, fikir babalığını yaptığı söylenen ve 66 ayını dolduran çocukların ilkokula başlamalarını zorunlu kılan 4+4+4 eğitim sisteminden geri adım atmak oldu.

Milli eğitim müdürlüklerinin, şubat ayı başında okullara gönderdiği yazıda, 60-66 aylık çocuklarla 66-80 aylık çocukların aynı sınıfta eğitim almalarının hem bedensel, hem de pedagojik yönden olumsuzluklara neden olduğunun bakanlık denetçilerince tespit edildiği belirtildi.

Okullara gönderilen yazıda, “2013-2014 eğitim öğretim yılında şubelerin öğrencilerin aylarına göre oluşturulması” istendi. Ancak halen bir arada okuyan 60-80 ay arası çocukların durumun ne olacağı ise merak konusu olduYENİ Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ilk icraatı, fikir babalığını yaptığı söylenen ve 66 ayını dolduran çocukların ilkokula başlamalarını zorunlu kılan 4+4+4 eğitim sisteminden geri adım atmak oldu.

Milli eğitim müdürlüklerinin, şubat ayı başında okullara gönderdiği yazıda, 60-66 aylık çocuklarla 66-80 aylık çocukların aynı sınıfta eğitim almalarının hem bedensel, hem de pedagojik yönden olumsuzluklara neden olduğunun bakanlık denetçilerince tespit edildiği belirtildi.

Okullara gönderilen yazıda, “2013-2014 eğitim öğretim yılında şubelerin öğrencilerin aylarına göre oluşturulması” istendi. Ancak halen bir arada okuyan 60-80 ay arası çocukların durumun ne olacağı ise merak konusu oldu

Sayfayı Paylaş