4+4+4

Konu 'İlkokullar / Liseler / Dersaneler / Üniversiteler.' bölümünde bjk-özlem tarafından paylaşıldı.

1. bjk-özlem

bjk-özlem Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0

4+4+4 sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
  2. cans_1907

cans_1907 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    64
    66 aylık bir çocuk daha tuvalet eğitimini karşılayamazken eğitim de mesleki seçimini nasıl yapacak çok merak ediyorum...Zaten eğitim sistemi eğitim sistemi olmaktan çıktı...Şaşırmamak lazım böyle şeylere...
  3. bjk-özlem

bjk-özlem Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısın canım
  4. HaYaT SéRSéRi

HaYaT SéRSéRi Üye

Beğenileri:
    1.061
    Ödül Puanları:
    114
    Yer:
    uçurumun dibi.
    Bence çok güzel bir program.Çünkü dini küçük yaşta öğrenmek ve öğretmek bizim vazifemiz. Bazı partiler bunu desteklemiyor.Çünkü dine merakları yok.Çağdaş yaşamı destekliyorlar.

(İsim vermiyorum kargaşa çıkmasın.)
  5. Moderatör Sümeyye

Moderatör Sümeyye Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.144
    Ödül Puanları:
    113
    evet bende bazı şeyleri doğru buluyorum..ama 66 aylık çocuklar için daha erken olduğunu düşünüyorum..bu sene benim yeğenimde okula başladı..boyu,kilosu daha çok küçük..çantasını,kitaplarını nasıl taşıyacak hiç bilmiyorum artık..
  6. HaYaT SéRSéRi

HaYaT SéRSéRi Üye

Beğenileri:
    1.061
    Ödül Puanları:
    114
    Yer:
    uçurumun dibi.

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

evet bende bazı şeyleri doğru buluyorum..ama 66 aylık çocuklar için daha erken olduğunu düşünüyorum..bu sene benim yeğenimde okula başladı..boyu,kilosu daha çok küçük..çantasını,kitaplarını nasıl taşıyacak hiç bilmiyorum artık..
    Genişletmek için tıkla...

Tabi 66 aylıklar fazlasıyla erken ama bazı insanlar imam hatip liselerinin kaldırılmasını öne sürüyor.
    Moderatör Sümeyye bunu beğendi.
  • Moderatör Sümeyye

Moderatör Sümeyye Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.144
    Ödül Puanları:
    113
    bence yanlış bir düşünce..çocuklarını imam hatip e göndermek isteyenler oluyor,sayıyı çoğalmaları iyi bir şey bence..bu sene benim okuduğum lise de imam hatip oldu..imam hatip e gitmek isteyen sayısı fazla olduğundan yapıyorlar.. ben karşı değilim bu düşünceye..
  • cans_1907

cans_1907 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    64

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Bence çok güzel bir program.Çünkü dini küçük yaşta öğrenmek ve öğretmek bizim vazifemiz. Bazı partiler bunu desteklemiyor.Çünkü dine merakları yok.Çağdaş yaşamı destekliyorlar.

(İsim vermiyorum kargaşa çıkmasın.)
    Genişletmek için tıkla...
    Düşüncene saygı duyuyorum ama benim kanaatimce dine merakları yok dediğin partilerinde tabi ki dini inançları vardır konuşmalarında dinden bahsetmiyorlar diye inançsız ve dine merakları yok manasına gelmiyor bu.Herkesin dini inancı kendine çünkü inanç meselesi kul ile yaradan arasında olan bir şey...Birilerinin bunu kalkıp insanların dini duygularıyla oynayarak dini duygularını kullanarak bir şeyler yapması bana mantıksız geliyor.Günümüzde ülkelere bakıldığı zaman her ülke modern uygar bir toplum bilinciyle yaşamak istiyor.Dinin inançla çağdaş yaşamı birbirine karıştırmamak gerek...Bende çağdaş bir toplum seviyesine gelelim isterim ama ibadetimi de yerine getiririm yani...Çağdaş olununca dini duygular arka planda kalıyor manasına gelmez bu... inançlı olan insan her şekilde ibadetini yerine getirir...
    S. Moderatör Dilek ve bjk-özlem bunu beğendi.
  • bjk-özlem

bjk-özlem Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Bu eğitim sistemi sadece 12 yıl eğitimin zorunlu olması yönüyle güzel ama çocuk ilk 4 yıl bitince o yaşta daha hangi branşa mesleğe yöneleceğini bilememesinden dolayı rehber ögretmeni veya ailesi tarafından yönlendirilecektir bu olay da çocuğun ilgi alanı olmayan ya da başarılı olmayan bır meslek dalına gitmesine neden olabilir.
    cans_1907 bunu beğendi.
  • ∂iαвiαη~lρ

∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113
    66 aylık çocukla 72 aylık çocuk arasında dünya kadar fark vardır. Henüz 72 aylık olan ve okumayı yazmayı kendi kendine öğrenmiş kardeşimin anaokulundan sonra tekrar anaokulu tadında günler geçirecek olması (çizgileri birleştirme, farklı olanı ayırt etme etkinlikleri vb.) beni son derece kaygılandırmakta ve kardeşimin koca 1 yılının boşa gideceğini düşündürmektedir.

Sistemi destekleyen kişileri de ayrıca anlamakta güçlük çekmekteyim.
    Ha bir de eğitim sistemimizde zaten var olan aksaklıklar, eksikliklerin konulan dini bilgiler dersleriyle Allah'a havale edilmesi planlanıyor sanırım.

Oh, rahatladım!
    bjk-özlem ve cans_1907 bunu beğendi.
  • Sayfayı Paylaş