4 Cümle Dikkat Gerektirir.

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde HypeR tarafından paylaşıldı.

1. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0

'' İnsanoğlu'na bağlılığınız yüzünden İnsanlar sizden nefret ettikleri, Sizi toplum dışı edip aşağıladıkları Ve adınızı kötüleyip sizi reddettikleri zaman Ne mutlu size! O gün sevinin, coşkuyla zıplayın! Çünkü gökteki ödülünüz büyüktür. Nitekim onların ataları da Peygamberlere böyle davrandılar. '' Luka 6:22-23

Sevgili Kardeşlerim,

Amacım sadece sizi yukarıdaki cümle ile düşündürmektir. İçinde uzun ve güzel bir anlam yüklüdür. Anladığınız zaman bana hak vereceksiniz. Uzun yazılardan hoşlanmadığınız için bu yolu seçtim. Düşünün ve anlamaya çalışın...

Sevgilerimle.

Rémy Vaillant

09.08.2009

Cevabı:

Düşünmeniz gereken ayeti 3 farklı şekilde açıklayacağım.

‘’ İnsanoğlu'na bağlılığınız yüzünden İnsanlar sizden nefret ettikleri, Sizi toplum dışı edip aşağıladıkları Ve adınızı kötüleyip sizi reddettikleri zaman Ne mutlu size!’’

Günümüzde toplum olarak çok anlayışsız olduğumuzun farkındayız. İnsanlar tarafından sevilebilirsiniz ama onların kafalarındaki kalıplaşmış fikirleri değiştirmeye uğraşırsanız ayette geçtiği gibi aşağılanıp, adınız kötülenebilir. Sizin kötü bir niyetiniz yoktur ama toplum farklı inançlara, düşüncelere ve yeniliklere kapalı olduğu için hep yerinizde sayarsınız. İlkokul kitaplarında dahi saygı ve sevginin önemi vurgulanırken, biz hala içimizdeki hayvanları susturamamanın acısını yaşıyoruz.
    Geçen bir arkadaş ‘ Senin gibi anlayışlı birine bu dini yakıştıramadım. ‘ diye bir şey söylemişti. Ben de ona ‘ Sadece anlayışlı kişiler benim inandığım dine yakışır. ‘ diye cevap verdim.
    Bunu şuna dayanarak söylüyorum:
    - Çok değil, geçtiğimiz yıllarda, 3 insan Kutsal Kitap basıldığı gerekçesiyle katledildi.
    - 1-2 hafta önce elinde İncil taşıyan kardeşimizin boğazına bıçak dayandı.
    - Farklı görüşleri savundukları için onlarca veya yüzlerce insan öldürüldü.

Bunlar çoğaltılabilir arkadaşlar. Ne kadar aciz olduğumu görüyoruz. Bunların hepsi bizim ülkemizde yaşanıyor. Bu çok acı verici arkadaşlar. İnsanları öldürmek ve düşüncelerine anlayışsızca yaklaşmak acı bir şey…
    Yüz binlerce insan Atatürk’ün düşünceleri diye sokaklara dökülüyor ama hiçbiri ‘ Din ve vicdan özgürlüğü, düşünce özgürlüğü ‘ kavramlarının farkında değil mi? Atatürk’ü sevdiğini ve düşüncelerine taptığını söyleyenler neden farklı inanç veya düşüncelere karşı buz kesilip böyle davranıyor?
    O yüzden Ne Mutlu bize!
    İnsanları seviyoruz, çünkü kalbimizin kapıları O’na açık.

Size tek önerim var sevgili arkadaşlar.
    Düşünün, merak edin, araştırın. Yeni fikirlere ve inançlara saygı duyun. İnsanların sevip saymaya çok ihtiyacı var.

‘’ O gün sevinin, coşkuyla zıplayın! Çünkü gökteki ödülünüz büyüktür. ‘’

Aşağılanma duygusu herkesi üzer fakat ayette farklı bir şekilde incelenmiş.
    İnsan üzgün olduğu zaman sevinemez.
    Ağladığı zaman eğlenemez.
    Sevilmediği zaman kimseye yaklaşamaz.

Bunu kısaca şöyle bitireyim.
    Siz sadece SEVDİĞİNİZ için o gün sevinin ve coşkuyla zıplayın. En azından sevdiğiniz için göklerde ödülünüz olacak. O’nun katında değerli kılınacaksınız.
    Peki ya sizi aşağılayanlar?
    Onlar ne yaptıklarının farkında değiller. Onlarda affedilecektir. Ama unutmayınız ki yukarda bizleri izleyen birileri var.

‘’ Nitekim onların ataları da Peygamberlere böyle davrandılar. ‘’

Peygamberlerin hayatını izleyenler ne kadar işkence dolu olduğunu bilirler. Ama sonunda sonsuz yaşam ve mutluluğa erişen O’nlardır. Bu dünyada aşağılayanlar güçlü ve mutlu görünebilir peki ya öbür tarafta?

Bunu sanırım kendiniz cevaplayabilirsiniz.

Saygı ve sevgilerimle,
    Esen kalın.
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Ağustos 2009
  2. !..GncFB.ip3q..!

!..GncFB.ip3q..! Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    16
    ALLAH o kişilere cezasını verir en büyük şey ifitira ve eden kişinin günahıdır zaten :( ALLAH^^ım onları gökte cezalarını versin .....!

çok güzel gökhan herzaman ki gibi...
  3. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    İçindeki anlamı tam olarak anlayamamışsın İpekcim.

Aranızdan biri mutlaka anlayacaktır. O zamana kadar konuyu uzaktan takip edicem.

Sevgilerimle,
    Tanrı yüreğinizi korusun.
  4. !..GncFB.ip3q..!

!..GncFB.ip3q..! Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    16
    :D:D alla alla bir daha okucam bakalım anlayabilcem mi?

ifitiraya uğrayan kişinin çok masum olduğunu ve onun ahkkında konuşan kişinin cezanın büyük olduğu değil mi burdaki mevzu ya :s:mad::eek:
    o şekilde konuşan kişilerin büyükleri de peygamberimize kötü sözler sarf etmiştir .....diye anlıyorum ben ya
    Son düzenleyen: Moderatör: 9 Ağustos 2009
  5. !...Kbrr...!

!...Kbrr...! Üye

Beğenileri:
    313
    Ödül Puanları:
    16
    insanoğluna bağlılık sevgidir...VE maalesef bazen sevgi baskı oluşturu...Ama merak etmeyin elbet o sevginin karşılığını alacaksınız...Ben okuyunca bunu çıkardım :D
  6. elifataker

elifataker Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    '' İnsanoğlu'na bağlılığınız yüzünden İnsanlar sizden nefret ettikleri, Sizi toplum dışı edip aşağıladıkları Ve adınızı kötüleyip sizi reddettikleri zaman Ne mutlu size! O gün sevinin, coşkuyla zıplayın! Çünkü gökteki ödülünüz büyüktür. Nitekim onların ataları da Peygamberlere böyle davrandılar. '' Luka 6:22-23

ben bişeyler anladım ama cümlelerle nasıl açıklayacağımı bilmiyorum ben de takip edeceğim belki birileri benim anladığım gibi anlayıp yazar...

ayrıca ne anlattığını da öğrenmek istiyorum belki benim anladığım gibi değildir...
  7. babygirl->seda

babygirl->seda Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    44
    Şuan aklım karışık oldugu için bir anlam cıkaramadım dogrusu:D
  8. hilly

hilly Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.711
    Ödül Puanları:
    113
    her zamanki gibi nefrete sevgiden daha çok güvenirim...

ilahi sevgi ve adalet herşeyin üstündedir.sahteside olmaz nefretide.bunu anlamamak için beyinden eksiklik olması gerek..bu dünya hiçbirşeyin karşılığı yoktur..öteki dünyada vardır..ve bunun tek gerekçesi din ve vicdan özgürlüğü ve tanrı sevgisidir...

nasıl oldu bildim mi
  9. nilüfer

nilüfer Üye

Beğenileri:
    399
    Ödül Puanları:
    16
    Sabır..herşeye katlanıp mükafatını kıyamet günü görebilmek...
    Son düzenleyen: Moderatör: 10 Ağustos 2009
  10. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Bu gece açıklıyorum.

Sayfayı Paylaş