5 Dakikalık Duygular

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde HypeR tarafından paylaşıldı.

1. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0

Nefret edilendir bazen, ıslatmasından korkulur.
    Sevgiliyle güzel bir andır bazen, bitmesinden korkulur.

Yağmur böyle tanımlanmış Tuba ablanın günlüklerinde.
    Herkesin aklı bir olmuyor değil mi? Bir kelime hem güzel hem de kötü yorumlanabiliyor.

Böyle cümleler, dizeler ve yazılar okumaktan korkuyordum. Öğretmenimin tavsiyesiyle rafa kaldırmıştım günlükleri. Hatta uzun süre dokunmayı bile kendime yasaklamıştım. İçi güzelliklerle dolu yazıları okuyup O’nu hatırlayacağıma, güzel şeylerin başıma gelmesini bekleyecektim.

Tam tersi oldu.
    Tanrıya kimsenin başına böyle bir acı vermemesi için dua ettiğim kadar özel bir şey geldi başıma.
    Babamın ilk kez ağladığını gördüm.
    Tek bir kelimenin bile ne kadar değerli olduğunu anladım.
    Kaybedilse bile, O’nun birleştirici gücünü gördüm.
    Belli edilmemeye çalışılsa da insanın gözlerine bakınca yalan söylenilmeyeceğine bir kez daha şahit oldum.
    Hastalık çok kötü de olsa, sonuna kadar mücadele edilip peşinden koşulması gerektiğini anladım. **üme meydan okumak diyorlar sanırım buna.

Fazla uzatmadan bahsettiğim şeyi açıklayayım. Zaten okumadığınızı bildiğim için uzun uzun yazmaya da gerek yok.
    Anne Sevgisi diyeyim, babamın ağlamasından anlayın…

Tuba ablanın günlüklerini açmışken, son zamanlarda benimde üzerinde fazla durduğuma inandığım birşey buldum. Ne yalan söyleyeyim babamın ağlamasına etkilendiğim kadar etkilendim.
    Yazarın adını yazmamış ama bir yerden alıntı yaptığını belirtmiş. Bakın aşık olduğumuzu nasıl anlarmışız. (Ve sanırım ben de anladım J )

Yanlış soru şudur: ‘Hissettiğim şeyin aşk olup olmadığını nasıl anlarım?’
    Ve bu yanlış sorunun, doğru cevabı şudur: ‘Meraklanma! Aşk geldiğinde, kendini öyle bir dayatır ki, anlamamak için kalbinin kör, duygularının sağır olması gerekir. Çünkü aşk, kendini ‘icbar eder’ kalbini mecbur bırakır. Ve kendiliğinden anlarsın hissettiğin şeyin aşk olduğunu. Orada soru yoktur. Keşke yoktur. Belki yoktur. Kesin olana teslimiyet, kalbine boyun eğme vardır. Kaderine inanıp, aşka ‘Tamam’ edip usul usul yürümek vardır.’

İlham edilendir aşk!
    Kalbe üflenir. Yüreğe konulur. Ruha yerleştirilir. Gönle düşer.

Aramakla bulunmaz. Bir köşeyi döndüğünde ansızın yüzüne doğru gülümser ve sızıverir sızması gereken yere. Artık geri dönüşü yoktur. Artık bir yola girilmiştir ve o yol sizi nereye götürürse sadece ‘istek’ gerekir.
    Bir sarnıca, bir kuyuya, bir çıkmaz sokağa götürür belki.
    Sonu gelmeyen uzun gecelere götürür.
    Bilinmez kuytulara, edilmez küfürlere götürür.

Dün gece dizüstü bilgisayarı açmışken elimi atayım dedim. Ortaya 5 dakika içerisinde bunlar çıktı.
    Yayınlamak istediğim onlarca yazı olmasına rağmen kendi günlüklerimde daha değerli olacağını düşündüğümden vazgeçiyorum. En azından orada kalıcı ve güvende olacaklar.

Sevgiler
    esmer_seker, hayal92, a_y_t_ü_l ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. ∂iαвiαη~lρ

∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113
    Çok etkilendim...
    Özellikle son kısımları çok beğendim.
    ''...Fazla uzatmadan bahsettiğim şeyi açıklayayım. Zaten okumadığınızı bildiğim için uzun uzun yazmaya da gerek yok... ''
    Bu sayfayı açıp da bu yazıyı okumamak imkansız...
    Tebrikler Gökhan...
  3. 'FirarPerest'

'FirarPerest' Üye

Beğenileri:
    1.646
    Ödül Puanları:
    0
    Çok etkileyici . ..
  4. sivaslı hicran

sivaslı hicran Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    5 dakikada bu çıktıysa senin o günlüklerini okumak isterim :D
  5. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten bir tek sen okuyabilirsin :)
  6. sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0
    Benim günlüğümün hiç bir sayfası bu kadar duygu yüklü olmadı hiçbir zaman..:D

Çünkü hiç yazacak kadar kötü bişe olduğunu hatırlamıyorum..:)

Bayağı duygulu bir bölüm olmuş, teşekkürler.:)
  7. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Sıradan bir günlük yazdığımı hiç hatırlamıyorum.
    Kötü şeylere de ben kötü gözüyle bakmamaya gayret ederim. İçinden çıkarımlar yapmak ve ona bağışıklık kazanmak her zaman daha güçlü yapıyor insanı ki yazıda belirttim çıkarımları.

Şimdi izninizle.
    Yaklaşık 10 saattir (aralıklı :D) The veils dinliyorum. Keşke çocuğum olsaydı, keserdim :D (Palavraaa)
  8. Kazanova

Kazanova Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    29
    aşk, kendini ‘icbar eder’ kalbini mecbur bırakır. Ve kendiliğinden anlarsın hissettiğin şeyin aşk olduğunu. Orada soru yoktur. Keşke yoktur. Belki yoktur. Kesin olana teslimiyet, kalbine boyun eğme vardır. Kaderine inanıp, aşka ‘Tamam’ edip usul usul yürümek vardır.’

alıntı çok güzelmiş

acayip güzel anlatmışsın duygularını insanı alıp götüren cinsten cümlelerin....

kalemin bu kadar sağlamsa yakında kitaplarını okumaya başlarız artık :)

emeğine sağlık
  9. ??rock_eda??

??rock_eda?? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    çok etkileyici çok güzel yazmışsın...İnan hiç sıkılmadan sonuna kadar okudum tebrikler...:)
  10. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Kitap yazacak kadar vaktim yok ama ufak tefek denemeler paylaşabilirim. Okuduklarınızdan haz almanıza sevindim açıkçası.

Shakespeare amcayı sizlere sevdirecek güzel bir yazım var. Vakit bulduğumda yayınlamaya çalışırım.

Gene izninizi istiyorum. Bugünkü sınavımın güzel geçmesi şerefine ruhumu müziğin akışına, bedenimi de Jack Sparrow desenli yatağımın üzerine bırakıyorum :D

İyi akşamlar..!

Sayfayı Paylaş