8. Sınıf Pasifik Yayınları Değişmek veya Kaybolmak

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde *By_KinG* tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. *By_KinG*

*By_KinG* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar sizden bi ricam var değişmek veya kaybolmak adlı parçanın özeti war ise söliyebilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim:330:
  2. *By_KinG*

*By_KinG* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bugün içerisinde bna çok acil lazım lütfen cevap bekliorm
  3. Dilayda1903

Dilayda1903 Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    44
    Bana Göre Değişmek veya Kaybolmak metninin Özeti:Medeniyetin Herkez Tarafından Benimsenip,medeniyetin sadece o şehre yada o ortam içersinde düşünmmenin imkansız olduğunu ve yani Daima kendisinin öz geçmişine hayran olan insanlar hayatta hiçbirzaman ilerleyemeyip hep aynı yerde kalmasına mahkumdur.'hep ben üstümün'
    'herşeyi ben yapabilirim'diyerek kendiyle övünen insanlar hiçbirzaman ilerleyemeyeceğini ve hep ya aynı yerde yada geride kalacağının göstergesidir.Düşünmek ise;insanlık seviyesini harekete geçirmek yani alimlerin,filozofların,hakiki eğitimcilerin görevleridir örneklerde bulunursak;galileo sadece hristiyanlık alemine çalışmalarını yapmamıstır yada pasteur fransaya şüphesizce onlar tüm İslamlık alemine de yapmıslardır yani kısaca bütün deha sahiplerinin durumları aynıdır. euclide,ibni sina,descartes,spinoza,koch insanlık alemini gelistiren dehalarda öz ferdiyet bizleri daima evrensele götüren deha sahipleridir. işte asıl medileştiriciler onlardır... onlar silahla değil akıllarıyla zekalarıyla bilgileriyle kendileri için en iyi olan şeyleri insanlığa hediye etmektedirler..

umarım yardımcı olmusumdur bende bu metinden bunları anladım :D
    *By_KinG* bunu beğendi.
  4. *By_KinG*

*By_KinG* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim dilayda1903 umduğundan fazlasıyla yardım ettin :)
  5. Dilayda1903

Dilayda1903 Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    44
    rica ederim :)
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş