8.sınıfta kalma varmı lütfen yardımcı olun:(

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde matger14 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. matger14

matger14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

8'e gidiyorum fakat devamsızlığım 20 gün oldu sınıfta kalma varmı? bilgisi olan yazabilirmi?:mad:
  2. leggioner

leggioner Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet benim bildiğime göre kalıyosun ben hiç görmedim ama ben de hastalığımdan dolayı 7-8 gün okula gidememiştim öğretmenlerim ikaz etmişti bana işte devamsızlık yapma diye...bundan dolayı bence sen müdürle falan konuş ya da anne baba abine falan söyle bir yol bulsunlar
    matger14 bunu beğendi.
  3. Özlem

Özlem Bu ülke sizi de unuttu(!) - SOMA Özel Üye

Beğenileri:
    3.106
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Konya
    Bizde müdür sağolsun kaç gün devamsızlık yaparsam yapayım 2,50 çıkartıyordu :)

Sizde olur mu bilmiyorum..
    matger14 bunu beğendi.
  4. sumesyon

sumesyon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben okula toplan 24 gün gitmedim ama bizim müdür onu 8. 5 güne düşürmüs ama kalmassın ya dert etme kafana takmassan bişi olmas sıkma canını arkadasım :)
    matger14 bunu beğendi.
  5. matger14

matger14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize teşekkür ederim bugün müdür yardımcısıyla konuştum zaten önce güldü sonra kalmazsın dedi:)
  6. Kübra_28

Kübra_28 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    0
    1 ay boyunca gitmediğinde sınıfta kalma gibi bir durum varmış. Kalmazsın merak etme... :)
    matger14 bunu beğendi.
  7. betül_1996

betül_1996 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    devamsızlığın çok fazla değilse mesela 25 günü aşmamışsa derslerden kalmazsın bildiğime göre sadece lisede kalma var kafana takma ama derslerine iyi çalış iyi bi liseye gitmek ve ileride iyi bir meslek sahibi olmak istiyorsan =)=) ;)
    matger14 bunu beğendi.
  8. edada

edada Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    !"#$%&'()*+,-./0123456789:;<=>?@ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ[\]^_`abcdefghijklmnopqrstuvwx▒z{|}~⌂Çü♪âäàåçêëèïîıÄÅÉæÆôöòû:dil2::dil2::dil2::dil2:Dil2
  9. deniz...!

deniz...! Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Var ama sen rapor alırsan kalmazsın:p
    matger14 bunu beğendi.
  10. katherina

katherina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dikkattt !!!

Arkadaşlar Bir Siteden Aldığım Bilgiyi Sizinle Paylaşmak İstiyorum ...

Geç Gelme, Devam-Devamsızlık

Geç Gelme

Madde 39 — Okula zamanında gelmeyen öğrenciler derslere alınır. Birinci ders saati dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır. Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli, ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaştırılarak veli ve öğrencilere duyurulur.

Devam-Devamsızlık

Madde 40 — Öğrenciler, okula devam etmek zorundadır. Öğrencilerin devamsızlıkları hesaplanırken normal öğretim yapılan okullarda sabah ve öğleden sonraki süreler yarımşar gün, ikili öğretim yapılan okullarda bu süreler bir gün sayılır.

Devamsızlığı bulunan öğrencilerle ilgili olarak aşağıdaki hükümler doğrultusunda işlem yapılır;

a) İlk derse girmeyenler ile ilk derse girdiği hâlde arada bir veya daha fazla derse girmeyen öğrencilerin devamsızlığı yarım gün sayılır. Devamsızlık hesaplanırken iki yarım gün bir gün kabul edilir.

b) Ders yılı içinde toplam 20 gün okula özürsüz olarak devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.

c) Özürlü ve özürsüz devamsızlıklar ile okul yönetimince verilen izinlerin toplamı 45 günü aşamaz. Ancak özrün, resmî bir makamdan alınacak belgeyle belgelendirilmesi hâlinde özrü takip eden 7 iş günü içinde bildirmek ve özrün bitimini izleyen 7 iş günü içinde de belgelendirerek okul yönetimine verilmesi zorunludur. Ancak kaza, ölüm, doğal afet, yangın, sağlık kurulu raporuna dayalı uzun süreli tedavi gerektiren hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi durumlarda bu süre okul yönetimince belirlenir. (RG.19/10/2005-25971)

d) Doğal afet, yangın, sağlık kurulu ya da heyet raporuna dayalı hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi nedenlerle okula devam edemeyen öğrenciler;

1) İki dönem notu almış bulunmak,

2) Özrünü belgelendirmek

kaydıyla devam süresini dolduran öğrenciler gibi işleme tâbi tutulur.

e) Yurt içinde ve yurt dışında, bilim, tiyatro, spor, müzik, folklor, beceri yarışması ve benzeri eğitici-kültürel faaliyetlere ve bunların hazırlık çalışmalarına katılan öğrenciler, okula devam edemedikleri süre için izinli sayılır ve bu süre devamsızlıktan sayılmaz. Yurt içindeki faaliyetlere katılan öğrencilere il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince, yurt dışındaki faaliyetlere katılan öğrencilere ise mahallin mülkî idarî amirliklerince izin verilir. Bu öğrencilerin başarı durumlarının belirlenebilmesi için iki dönem notu almış olmaları gerekir.

f) Yetiştirme programlarına devam zorunludur. Yetiştirme programlarına devam etmek zorunda oldukları toplam ders saatinin özürlü ve özürsüz olarak altıda biri kadar devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.

8. Sınıfta kalma yok diye birşey söz konusu değil ancak devamsızlıktan kalmak ya da kalmamak okulun elinde olan bir durum bırakır veya bırakmaz. Devamsızlık söz konusu ise okul sizi notlarınız ne olursa olsun bırakma hakkına sahip ancak uygulama konusunda belirsizlik söz konusu diyebilirim okul yönetimiyle görüşülmelidir.

Umarım Paylaştığım Bilgi İşinize Yaramıştır :) ...
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş