9.Sınıf 2.Dönem 1. Biyoloji YazıLı

Konu 'Biyoloji 9. Sınıf Yazılı Soruları' bölümünde Enes Durucan tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Enes Durucan

  Enes Durucan Üye

  Katılım:
  23 Mart 2010
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  ArkadaşLar iLk Sınavım 38 ve Cuma günü 9.Sınıf 2.Üniteden SorumLuyuz 20 Tane boşLuk doLdurma başka birşey yok Lütfen yardım edermisiniz.Canlıların Sınıflandırılması ve Biyolojik Çeşitlilik ile ilgili 20 tane boşLuk doLdurmalı soru Lütfen yardım :confused: :confused:
 2. ∂єνιℓѕ α∂νσ¢αтє

  ∂єνιℓѕ α∂νσ¢αтє Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  1 Mart 2010
  Mesajlar:
  768
  Beğenileri:
  331
  Ödül Puanları:
  0
  1)siyano bakteriler(mavi yeşil algler);fotosentez yeşil renkli ...................ve mavi renkli..........................pigmentlerine sahiptir.
  2)bazı bakterilerin sulu ortamlardaki aktif hareketleri..................denilen yapılarla sağlanır.bu bakteriler daha çok çubuk ve spiral şekildedir.
  3)canlıların anatomik,fizyolojik ve köken benzerlikleri,akrabalık dereceleri ve homolog organlar kullanılarak yapılan sınıflandırmaya........................................... denir.
  4)ortak bir atadan gelen,yapı ve görev bakımından benzer özelliklere sahip kendi aralarında üreyebilen ve verimli yavrular oluşturan bireyler topluluğuna............... denir.

  5)günümüzde sınıflandırmada kulanılan birimler;tür,cins,aile,takım,sınıf,............ve ................şeklinde sıralanabilir.

  6)bazı bakteriler üzerinde yaşadıkları canlıyı hasta edebilirler.bu olayı gerçekleştiren bakterilere..................................denir.

  7)Kökenleri aynı görevleri farklı olan organlara …………………………denir
  8)Virüsler hariç tüm canlılarda bulunan organel ……………………..dir

  9).......................sınıflandırılırken şekillerine göre;yuvarlak,çubuk,virgül ve spiralolmak üzere sınıflara ayrılırlar.
  10)bazı bakteriler aşırı sıcak,soğuk,kurak ve besin yetersizliği gibi olumsuz şartlardan korunmak için hücrelerinin etrafını.............................denilen bir yapıyla çevirirler.

  aklıma daha gelmedi cevapları gerekiyor mu bunların?
  gs_77.5, okanduman, Emre Kalkan ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş