9.sınıf fizik hakkında yardım.

Konu 'Fizik 9. Sınıf' bölümünde orionthor tarafından paylaşıldı.

1. orionthor

orionthor Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    9

15 tatil sonunda 9.sınıf fizikten sorumluluk sınavına gireceğim nasıl çalaışmam gerektiği hakkında bir fikrim yok çalışmam için bi kaynak dosya veya videolu konu anlatımı verecek arkadas var mı şimdi lise3 bilgisayar bölümü web tasarım öğrencisiyim 2 yıldır fizik dersi görmüyorum bu yüzden fizikle ilgili hiç bir fikrim yok yardımcı olabilecek varmı?

Şimdiden Teşekkürler...
  2. salim123

salim123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Fizik

Fizik dersinden kaldım dedin bunun için bizim öğretmenimizin önerdiği konu anlatımlı bir kitap var onu alabilirsin ama bende fizikte başarılı olmak istiyorsan o kitaptaki soruları çöz ve anlamadıklarını hocana sor veya hocandan yardım iste konuları anlatır sana benim önerdiğim kitap : Plazma yayıncılık . alırsan başarılı olabilirsin güzel bir kitap tavsiye ederim .
    orionthor bunu beğendi.
  3. *LoLLipop

*LoLLipop Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Fizik bütün öğrencilerin basbelası sanırım :\
    orionthor bunu beğendi.
  4. Zehr-i zakkum

Zehr-i zakkum Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    44
    Videoların işe yarayacağını sanmıyorum ben. En sağlıklısı konu anlatımlı kitaplar.Fizik zaten formül üzerine dayalı bir ders=) Biraz pekiştir konu anlatımla.zaten sanırım meslek lisesindesin hocan da çok ağır sorular sormaz diye düşünüyorum:)
    orionthor bunu beğendi.
  5. iLqAs

iLqAs Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    0
    karekük fizi 0 kullanabilirsin. 9-10-11-12. sınıf konuları var içinde emin ol çok işine yarar
    orionthor bunu beğendi.
  6. orionthor

orionthor Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    9
    yorumlarınız için teşekkürler geçen senenin sorularını buldum bunların cevaplarını formülleriyle birlikte verebilirseniz sevinirim.

- 10*C kaç *K eder ?

2- Direnci 20 ohm olan iletkenden geçen akım şiddeti 0,5 Adir buna göre iletkenin uçları arasındaki gerilim kaç Volttur

3- 20*C'de 60g su ile 80*C'deki 40g su karıştırıldığında karışım sıcaklığı kaç *C olur ? (Csu=1cal/g.*C)

4- 10*C'deki 50g suyun sıcaklığını 90*C ye çıkarmak için kaç kalorilik ısı gerekir? (csu=1cal/g.*C)

5- Yarıçapı 5 cm olan bir kürenin hacmi kaç cm3 tür (pi=3 alınız)

6- Bir dereceli kapta 25 cmküp kurukum varken üzerine 30 cmküp su dökülünce toplam hacim 50 cmküp oluyor kum tanecikleri arasındaki havanın hacmi kaç cmküp tür ?

7-
    duyarlılığı 1g olan şekildeki terazi dengededi sol kefedeki A cismin kütlesi kaç gramdır (formül ile)

8 - kütlesi 240g hacmi 80 cmküp olan bir cismin yapıldığı maddenin özkütlesini bulunuz

9- içinde 20ml su bulunan bir derecelii silindire bir taş parçası konulduğunda son hacim 26ml olmaktadır.Taşın Hacmi kaç ml'dir

10 kütle neye denir ? nasıl ölçülür (bunu yapmasanızda olur)

Cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim lütfen cevapları formül ile söylerseniz çok iyi olur
  7. iLqAs

iLqAs Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    0
    7. sorudaki çözümüm aslında doğru yol ama başka bir konuya girerek çözüyorum. teraziler için genel formül şudur:

kuvvet x kuvvet kolunun uzunluğu = yük x yük kolunun uzunluğu

0 yazdığın noktaya O noktası diyelim. O noktasına göre moment alarak yapıyorum işlemi

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

10. soru için ise şunları söyleyebilirim:

kütle madde miktarına denir. ancak bu miktar tek tek sayılabilecek bir miktardan bahsetmiyorum daha soyut bir kavram. ancak sakın ağırlıkla karıştırmayın. ağırlık yerçekiminin kütleye uyguladığı kuvvettir.
    orionthor bunu beğendi.
  8. orionthor

orionthor Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    9
    kardesim verdiğin cevaplar için çok teşekkürler uğraşıp yapmışsın bir ricam olacak dier ısı dönüşümlerinin formüllerinide verebilirmisin?
  9. Zehr-i zakkum

Zehr-i zakkum Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    44

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

7. sorudaki çözümüm aslında doğru yol ama başka bir konuya girerek çözüyorum. teraziler için genel formül şudur:

kuvvet x kuvvet kolunun uzunluğu = yük x yük kolunun uzunluğu

0 yazdığın noktaya O noktası diyelim. O noktasına göre moment alarak yapıyorum işlemi

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

10. soru için ise şunları söyleyebilirim:

kütle madde miktarına denir. ancak bu miktar tek tek sayılabilecek bir miktardan bahsetmiyorum daha soyut bir kavram. ancak sakın ağırlıkla karıştırmayın. ağırlık yerçekiminin kütleye uyguladığı kuvvettir.
    Genişletmek için tıkla...
    İlk sorunun cevabını yanlış yapmışsın. 10 karşıya eksi olarak geçecek ve 273'ten 10 çıkarılacak. Böylece 263 oluyor:D
  • Moderatör Burcu

Moderatör Burcu Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    827
    Ödül Puanları:
    93

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

İlk sorunun cevabını yanlış yapmışsın. 10 karşıya eksi olarak geçecek ve 273'ten 10 çıkarılacak. Böylece 263 oluyor:D
    Genişletmek için tıkla...
    Hayır doğru yapmış? :D
  • Sayfayı Paylaş