9.Sınıfı Başarıyla Geçmek

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde -Merlin- tarafından paylaşıldı.

1. -Merlin-

-Merlin- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    4

Öncelikle Merhaba.Ben şuan da 9.sınıfım..Test falan da çözüyorum ama yine de bir korku var.9.sınıfı başarıyla geçmiş kişilerden yardım istiyorum,nasıl bir çalışma yöntemi denemeliyim? Ne,nasıl olmalı falan yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden herkese teşekkürler.:shy:
  2. Özel Üye Esra

Özel Üye Esra Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    465
    Ödül Puanları:
    83
    9. sınıf zor mu? :D Bence hiç zor değil. Zor diyenlere hiç aldırma sen. Yeter ki sen elinden geleni yap ve çalış. Gerisi gelir zaten. Sen zor dersen tabiki zorlaşır. Bunu asla unutma.
    -Merlin- bunu beğendi.
  3. Zehr-i zakkum

Zehr-i zakkum Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    44
    Aslında 9.sınıfın zorlugu okul türünden falan değişiyor. Mesela ben teknik liseyim, dersler öyle çok önemsenerek işlenmiyor. Ama arkadaş Anadolu Lisesi oldugu için, onlarda dersler daha zor:eek: Ama anadolu lisesine de gidiyorsa,çalışkandır:D Tekrar yapıp test çözüyorsan, daha yapabileceğin bir şey var mı? Yok:)

Birde ben kitapta okumuştum, beynimiz neyden korkarsa, nöronlarımız o şeye o kadar yaklaşıyormuş. Yani sınıfta kalmaktan ne kadar korkarsan, o kadar artar sınıfta kalma olasılığın anl***** geliyor:) Takma yani:)
    -Merlin- bunu beğendi.
  4. melihtumer96

melihtumer96 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    29
    Ben anadolu lisesiyim.Okulda en iyi isimlerden biriyim.9.sınıfı başarıyla geçmek tabiki de zor değil.Baştan sıkı tut ondan sonra gevşetsen de birşey olmuyor.Nasıl başlarsa öyle devam eder.Ama baştan çok sıkı tut.Ben öyle yaptım.İlk zamanlar çok fazla çalıştım.Ondan sonra hafiflettim ve yazılıdan yazılıya çalışmaya başladım.Çok rahat bir biçimde geçtim.Tüm iş ilk adımı iyi atmakta.Ayrıca fiziğe çok dikkat et.Çünkü hiç karşılaşmadığın şeyler var.İlk dönem birşey anlamayabilirsin.Panikleme ama çok çalış.
    -Merlin- bunu beğendi.
  5. -Merlin-

-Merlin- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    4

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Aslında 9.sınıfın zorlugu okul türünden falan değişiyor. Mesela ben teknik liseyim, dersler öyle çok önemsenerek işlenmiyor. Ama arkadaş Anadolu Lisesi oldugu için, onlarda dersler daha zor:eek: Ama anadolu lisesine de gidiyorsa,çalışkandır:D Tekrar yapıp test çözüyorsan, daha yapabileceğin bir şey var mı? Yok:)

Birde ben kitapta okumuştum, beynimiz neyden korkarsa, nöronlarımız o şeye o kadar yaklaşıyormuş. Yani sınıfta kalmaktan ne kadar korkarsan, o kadar artar sınıfta kalma olasılığın anl***** geliyor:) Takma yani:)
    Genişletmek için tıkla...
    Kalma korkum yok aslında ama zayıf alırım diye endiseliyim.Okulum oldukca disiplinli ve öğretmenler üstümüze çok düşüyor.Tekrar ve testi sbsye calısırken yaptığımdan daha fazla yapıyorum.İlk defa gördüğün konular garip ve zor geliyor sadece.Teşekkür ederim.

Ben anadolu lisesiyim.Okulda en iyi isimlerden biriyim.9.sınıfı başarıyla geçmek tabiki de zor değil.Baştan sıkı tut ondan sonra gevşetsen de birşey olmuyor.Nasıl başlarsa öyle devam eder.Ama baştan çok sıkı tut.Ben öyle yaptım.İlk zamanlar çok fazla çalıştım.Ondan sonra hafiflettim ve yazılıdan yazılıya çalışmaya başladım.Çok rahat bir biçimde geçtim.Tüm iş ilk adımı iyi atmakta.Ayrıca fiziğe çok dikkat et.Çünkü hiç karşılaşmadığın şeyler var.İlk dönem birşey anlamayabilirsin.Panikleme ama çok çalış.
    Zaten 1 sınavların her zaman kolay olacağının kanaatindeyim,Konuların az olmasına bağlı olarak.9.sınıfın konu sayısı oldukca fazla insan neye calısmalı diye düsünmüyor değil.Sözel dersler okuyunca anlasılıyor ama sayısallar zorluyor.Ben hiç fizik seven bir öğrenci olmadım hep nefret etmisimdir fizik konularından oldukcada basit gelmiyor.Dikkat etmeye calısacağım.Teşekkürler
  • melihtumer96

melihtumer96 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    29
    Öyle düşünürsen hayatının hatasını yaparsın.Benim bizzat 1.yazılıların bitiminde 9 zayıfı 11 zayıfı 7 zayıfı olan kişiler(kişi değil kişiler) tanıyorum.Sakın ilk sınavlar kolay olur diye düşünme.
    -Merlin- bunu beğendi.
  • -Merlin-

-Merlin- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    4

Öyle düşünürsen hayatının hatasını yaparsın.Benim bizzat 1.yazılıların bitiminde 9 zayıfı 11 zayıfı 7 zayıfı olan kişiler(kişi değil kişiler) tanıyorum.Sakın ilk sınavlar kolay olur diye düşünme.
    öyleymiş...Sağ ol
  • SheldonLover

SheldonLover Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    .

Ben arkadaşlara katılmıyorum. 9. sınıf zordur, çok zordur. Her şey bir aradadır sayısal, sözel, yabancı dil. Bence testi falan boşver. Derse yönel, sınavlara yönelik çalış özellikle 9. sınıf affetmez bırakır. Sayısal derslerin düşükse mutlaka sözelleri yüksek tut ya da tam tersi. Özellikle Edebiyat, İngilizce ve Matematiği en yüksek notlarını getirmeye çalış çünkü haftada en çok saati olan dersler onlar. Sakın dersleri küçümseme Sağlık, Din vb hep yüksek tut onlar seni öne geçirir. Sakın kontrolü elinden bırakma, çok kişi tanıyorum 8. sınıfta takdir alıp 9. sınıfta kalan. İyi günler:rolleyes:
    zeynep619 ve -Merlin- bunu beğendi.
  • atürkoğlu

atürkoğlu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    9.sınıf

9.sınıf konuları kolaydır ama sınavda zor sorarlar :D o yüzden bol bol test çöz derim, hem gelecekte ygs sınavı içinde büyük bir yatırım olur:) ileride son sınıf olduğunda aynı konulara dönmek zorunda kalmazsın hem :)
    -Merlin- bunu beğendi.
  • -Merlin-

-Merlin- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    4

Ben arkadaşlara katılmıyorum. 9. sınıf zordur, çok zordur. Her şey bir aradadır sayısal, sözel, yabancı dil. Bence testi falan boşver. Derse yönel, sınavlara yönelik çalış özellikle 9. sınıf affetmez bırakır. Sayısal derslerin düşükse mutlaka sözelleri yüksek tut ya da tam tersi. Özellikle Edebiyat, İngilizce ve Matematiği en yüksek notlarını getirmeye çalış çünkü haftada en çok saati olan dersler onlar. Sakın dersleri küçümseme Sağlık, Din vb hep yüksek tut onlar seni öne geçirir. Sakın kontrolü elinden bırakma, çok kişi tanıyorum 8. sınıfta takdir alıp 9. sınıfta kalan. İyi günler:rolleyes:
    Aslında doğru söylüyorsun oldukca zor.Ne kadar zeki/çalışkan olursan ol.Orta okulda iyi notlar alsanda başarısız olabiliyorsun.Teşekkür ederim önerilerin için.

9.sınıf konuları kolaydır ama sınavda zor sorarlar :D o yüzden bol bol test çöz derim, hem gelecekte ygs sınavı içinde büyük bir yatırım olur:) ileride son sınıf olduğunda aynı konulara dönmek zorunda kalmazsın hem :)
    Kolay değil 9.sınıf sınavlarda hele hiç değil gibi.Teşekkürler
  • -Merlin-, 13 Kasım 2011

Sayfayı Paylaş