A ş k

Konu 'Alıntı Yazılar' bölümünde Piraye| tarafından paylaşıldı.

1. Piraye|

Piraye| Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    0

O günü hiç unutmuyorum..
    Arabadayım yan koltukta.. Direksiyonda babam.. Yağmur yağmıştı temmuzda.. Ama sıcacık enfes bi yağmur.. Müzik açık.. Ciddidir benim babam.. İlk gören herkes düğmesini ilikleyerek geçer karşısına.. Ama bana o kadar düşkündür ki.. Herkes bilir bunu ilk tanıştığım arkadaşları bile sen şu anlatmaya doyamadığı biricik kızı mısın diye başlarlar cümleye.. Şanslı biriyim ben..
    O gün konuşuyoruz yolda giderken gülüşüyoruz.. Radyo da bir şarkı çalıyor.. Gözlerinin böyle parladığını daha önce hiç görmemiştim diyor babam kahkahalarımdan sonra derin bi nefes alırken.. Gülümsüyorum.. Camdan dışarı bakıyorum yağmuru izlemek ve ikinci şansımı düşünmek için..

Ne kadar zaman geçmişti bilmiyorum ama şarkı sonuna gelmişti.. O bambaşka dünyadan çıkıp gerçeğe döndüğümü görünce farkettim; gülümsüyorum.. Büyük bi mutlulukla büyük bi huzurla hemde.. Babam da bana bakıyor gülümseyerek.. Hiç unutmuyorum o günü..
    Utanıyorum..

Aklında hep bir şeyler olan biriyimdir sürekli bir düşünceden bir düşünceye atlarım.. Uyumam oldukça zordur hatta bu yüzden.. Ama o gün hayatımda ilk defa sadece tek bir şeye odaklanabildim.. Şimdi bana sorsalar en özel anın diyekesinlikle bunu anlatırdım..
    O günden sonra bir daha başka kimseyi böylesine güzel düşünürken yakalamadım kendimi..
    Kendimi yakalamadım diyorum çünkü kimseyle bir bütün olamadım..

Bu yüzden aşkın tanımının kesinlikle bu olduğuna inanıyorum.. Onu düşünürken yakalarsanız kendini bir gün; gülümsemeseniz bile.. Koşun peşinden.. Aradan yıllar mı geçti bambaşka insanlar mı geldi.. Kötü mü bitti iyi mi başladı.. Hiç bir önemi yok.. Hayatınızda sadece bir kez yaşayabilirsiniz çünkü böyle bir şeyi.. Oda; Şanslıysanız..
    Koşun çünkü; Kelebek kadar ömrümüz var.. Sevmek lazım hemen başlayalım..
    Lethe, MaviGöz-// ve yusufyuce bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş