ABD, İsrail'den Emily'nin gözünü istiyor

Konu 'Bilgi Köşesi' bölümünde abdulmelik tarafından paylaşıldı.

 1. abdulmelik

  abdulmelik Üye

  Katılım:
  6 Aralık 2009
  Mesajlar:
  974
  Beğenileri:
  964
  Ödül Puanları:
  0

  ABD'nin İsrail'den, Ramallah'ta Türkiye Bayrağı ile gösteri yapan bir Amerikalı kadının gaz bombası yüzünden gözünü kaybettiği olayın soruşturulmasını istediği bildirildi.


  Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiği sözcülerinden Kurt Hoyer, elçiliğin, bu konudaki ayrıntılı bilginin "mümkün olan en kısa sürede" kendilerine iletilmesini istediğini söyledi.

  Hoyer, ABD'nin İsrail'den resmi bir cevap beklediğini açıkladı.

  Emily Henochowicz adlı 21 yaşındaki kadın, Mavi Marmara'ya yapılan saldırıdan sonra geçen hafta Batı Şeria'nın Ramallah kentinde düzenlenen gösteride, İsrail polisinin attığı bir göz yaşartıcı gaz tüpünün yüzüne isabet etmesi yüzünden sol gözünü kaybetmişti.

  Olayın ardından İsrail ordusu, göz yaşartıcı bombaların doğrudan protestoculara atıldığı suçlamalarını reddederek, Henochowicz'in duvardan seken bir mermiyle yaralanmış olabileceğini iddia etmişti.

  Anadolu Ajansı'nın haberine göre, bir Rus televizyon ekibince çekilen görüntülerde, genç kadının Türk Bayrağı ile yürüdüğü görülüyor. Taş atan gençlerden uzakta olduğu anlaşılan genç kadının yere düştüğü ve kanlar içindeyken bir kadın protestocu tarafından sürüklendiği görülüyor.

  İnsan hakları grupları, İsrail askerlerini gaz tüplerini doğrudan protestoculara atmakla suçluyor.

  - Besle kargayı oysun gözünü:!!!

Sayfayı Paylaş