A'capella hakkında bilgi

Konu 'Müzik Dersi' bölümünde liseli_ali tarafından paylaşıldı.

1. liseli_ali

liseli_ali Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

:confused::cry:A'capella müzik hakkında detaylı bilgi ve 2-3 tane örnek müzik mümkünse çok kısa olmasın ben araştırdım 1,2 cümle ile yorumlamış yazılmış o kadar kısa istemiyor hoca biraz uzun olsun şimdiden teşekkür ederim.:confused::cry:
  2. masum_gulus

masum_gulus Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    0
    Akapella
    Akapella, müzik terminolojisinde a capella olarak geçen çok sesli bir müzik türü. Enstrüman olarak insan sesi kullanılır. Kelime anlamı olarak İtalyanca "kilise tarzı" demektir ve rönesans tarzı ile barok konçertosunu birbirinden ayırmak için geliştirilmiştir. 19. yüzyılda rönesans tarzı kilise mü...
    Akapella, müzik terminolojisinde a capella olarak geçen çok sesli bir müzik türü. Enstrüman olarak insan sesi kullanılır. Kelime anlamı olarak İtalyanca "kilise tarzı" demektir ve rönesans tarzı ile barok konçertosunu birbirinden ayırmak için geliştirilmiştir. 19. yüzyılda rönesans tarzı kilise müziklerinde genellikle enstrümanlar kullanılırdı, bu tarz ise aynı tip müziklerin herhangi bir enstrüman kullanılmadan seslendirilmesidir. Daha çok kilise korolarında duyulmakla birlikte Rock, Jazz, Pop gibi müzik türlerinin tümünde akapellaya rastlanabilir.

bu nasıl kısa galiba :)
    Sevgi_18 bunu beğendi.
  3. liseli_ali

liseli_ali Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Kısa ben biraz araştırdım 2 tane tanım buldum farklı olarak ama biri 1 cümle biride bu ikiside çok kısa biraz daha uzunu gerekli bana
  4. masum_gulus

masum_gulus Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    0
    bakıcam bende bu kadar buldum ama araştırim biraz daha :)
  5. 'FirarPerest'

'FirarPerest' Üye

Beğenileri:
    1.646
    Ödül Puanları:
    0
    Akapalle Nedir ? Acapella Nedir ?

Akapella bir başka deyişle “acapella” vokal ile yapılan bir müzik türüdür. Yani buradaki müzik enstrümanı sanatçının sesidir. Kelime anlamı olarak “kilisedeki gibi” anl***** gelmektedir.

BeatBox’ta bir akapelladır. Güzel bir örneği için aşağıdaki mükemmel video’ya bakabilirsiniz.

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Sevgi_18 ve liseli_ali bunu beğendi.
  6. 'FirarPerest'

'FirarPerest' Üye

Beğenileri:
    1.646
    Ödül Puanları:
    0
    Ulalı Grubu
    Ulalı grubu Pura Fé (Tuscarora Kabilesi), Soni (Maya, Apaçi, Y**ui Kabileleri), ve Jennifer (Tuscarora Kabilesi) isimli üç kızılderili kadının kurduğu bir akapella grubudur. Yerli yaşam biçiminden esintiler de barındıran kendine özgü bir müzik tarzı yaratmışlardır. Şarkılarında kızılderili insanların mücadelelerini yansıtırlar ve pre-colombian (keşif öncesi) motifler kullanırlar. Bu şarkılardan "Mahk Jchi" (Kalbin davulu) ve "Ancestor Song" (ataların şarkısı) Robbie Robertson tarafından -Music for The Native Americans (Yerli Amerikalılar için Müzik)- albümünde kullanılmıştır.Kategori:Müzik terimleri

Akapella
    Müzik terminolojisinde A capella olarak geçmektedir Müzik enstrumanı olarak insan sesinin kullanılması anl***** gelmektedir.Daha çok kilise korolarında duyulmakla birlikte Rock,Jazz,Pop gibi müzik türlerinin tümünde akapellaya rastlanabilir.
    Sevgi_18 ve liseli_ali bunu beğendi.
  7. liseli_ali

liseli_ali Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgi sende çok saol ama bu cevaplar çok kısa müzik hocası biraz uzun istiyo bunları buldum ben ama bu kadar kısa olmasın dedi bu arade video güzelmiş :)
  8. zannabeL

zannabeL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sahnedeki kişini önceden yazdığı bir şarkıyı müziksiz olarak

tamamını veya bir bölümünü(bazı bölümlerini değiştirebilir)

okumasıdır .
  9. liseli_ali

liseli_ali Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi şu anda benim ve sizlerin bulduklarınızdan meydana getirdiğim yazının tamamı bu.
    Ama bu kısa daha detaylı bir bilgiye ihtiyacım var ve bu konu ile ilgili örnekler.
    Akapella, müzik terminolojisinde a capella olarak geçen çok sesli bir müzik türü. Enstrüman olarak insan sesi kullanılır. Kelime anlamı olarak İtalyanca "kilise tarzı" demektir ve rönesans tarzı ile barok konçertosunu birbirinden ayırmak için geliştirilmiştir. 19. yüzyılda rönesans tarzı kilise müziklerinde genellikle enstrümanlar kullanılırdı, bu tarz ise aynı tip müziklerin herhangi bir enstrüman kullanılmadan seslendirilmesidir. Daha çok kilise korolarında duyulmakla birlikte Rock, Jazz, Pop gibi müzik türlerinin tümünde akapellaya rastlanabilir.Sahnedeki kişini önceden yazdığı bir şarkıyı müziksiz olarak tamamını veya bir bölümünü(bazı bölümlerini değiştirebilir)okumasıdır.Akapella bir başka deyişle “acapella” vokal ile yapılan bir müzik türüdür. Yani buradaki müzik enstrümanı sanatçının sesidir. Kelime anlamı olarak “kilisedeki gibi” anl***** gelmektedir.
  10. 'FirarPerest'

'FirarPerest' Üye

Beğenileri:
    1.646
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Sevgi sende çok saol ama bu cevaplar çok kısa müzik hocası biraz uzun istiyo bunları buldum ben ama bu kadar kısa olmasın dedi bu arade video güzelmiş :)
    Genişletmek için tıkla...
    Rica ederim...Ama ben videoyu izlemedim :D
    Güzel diyorsan güzeldir.;)

Sayfayı Paylaş