Acayip Rüya

Konu 'Alıntı Yazılar' bölümünde Red tarafından paylaşıldı.

1. Red

Red Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    1.033
    Ödül Puanları:
    0

Nurullah Genç,soyadı gibi genç şair kardeşlerimizdendir.Erzurumda"da öğretmendir.Bir şiir kitabi hazirliyormuş. Konuyla da TİMAŞTAN bizim İsmet Elbaşi ilgileniyor.Genel Müdür Hayati Bayrak,safi ötorite bir yönetici...Dikkatli,dakik ,çalişkan ve titiz..Sertliğinide hiç hissetirmez.."Kadife eldiven içinde demir pençe..."
    İsmet Elbaşi'nı ikide bir sıkıstırır."Nurullah Genç'in hazirladiği şiir kitabi ne oldu?"der.

İsmet Elbaşi Erzurumu arar .Telefona Nurullah'in kücük kizi çikar.Nurullah Bey,o sirada abdest almaktadir."Kızım geliyorum...Telefonu kapatma..."demeye kalmaz Kız: "Babam helada..."diyerek telefonu kapatir

İsmet Bey 2 saat sonra tekrar arar.Bu sefer Nurullah Genç gerçekten heladadir.Yine telefon'a kücük kiz çikar.Ve "Babam helada.."der.
    İsmet Bey bundan birşey anlamaz."Acaba ishal filan mı oldu ?" diye düşünür.

İkinci gün Gazetelerde bir haber çikar."Nurullah Özkılıç ESKİ'ye(Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne) genel müdür oldu" diye yazarlar.
    İsmet ELBAŞİ soyadina dikkat etmeden telefona sarilir.Nurullah Genç'i yeni görevinden dolayi tebrik eder."Heladan çikmamanin faydasini gördün,Kanalizasyon Genel Müdürü oldun" der...(Tabi bu B.. Müdürü oldun "demektir) Nurullah Genç hiç bozuntuya vermez."Öyle ama ,bu iş yarli mi olacak , hayirsiz mi.....Pek bilemiyorum.Bu gece cok kötü bir rüya gördüm .Canim çok sıkılıyor..." der.

-Hayrola...Ne rüya gördün?

-Geniş ve yemyeşil bir sahada seninle birlikte yürüyorduk .Birdenbire ikimizde ayri ayri çukura düştük.Zar-zor çikabildik.Sen Bal çukuruna düştün.Benim düştüğüm çükur da pislik çukuruymuş.(İsmet'in yüzü güler.Kendisini bal çukuruna düşmüş ya...Ağzi kulaklarina variyor.):D

-Ne kadar mübarek bir rüya!... Böyle bir rüya hiç kötüye yorulur mu?... diyor

Nurullah Genç anlatmaya devam ediyor:

-Amma diyor ,etrafimizda su yokmuş.Temizlenmek için care aradik.Bir türlü bulamadik.Sonunda sen beni yaladin.Bende seni yaladim.....:dil2:
    Biri Bali yalamiş oluyor öteki pisliği İsmet 'in surat asılıyor.:(

"Hayirdir inşallah" diyerek ordan uzaklaşiyor.

Aradan epeyce bir zaman geçiyor. Nurullah Genç İstanbul'a geliyor.O sırada İsmet Bey ,ESKİ'ye GEnel Müdür olarak tayin edilenin bir başka Nurullah:eek:

Telefonu açip özür dilemek aklina gelmiyor.Nurullah'a göre kendisi İsmetin gözünde hala "B.. Müdürü"dür TİMAŞ'ta karşilaşip kucaklaşiyorlar.Nurullah cebinden itinayla ambalajlanmiş bir kücük inci paketi çikariyor.Ve ona uzatiyor.

İsmet Elbaşi: "Bu ne? " diye sorunca da, taşi geldiğine koyuyor:

oldugunu öğrenmiştir.-Rüyada üzerimdeki pisliği yalamiştin ya..... Ağzin tatlansin diye sana bu inciri getirdim ...diyor

burdada masal bitiyor çok hosuma gitti sizinle paylasmak istedim okuyan gözlerinize sağlik =)

Yazar:Hüseyin üzmez ,
    sevimli hayalet bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş