Acemice Yazılmış Herhangi Bir Konu Hakkında Deneme

Konu 'Dil ve Anlatım 11. Sınıf' bölümünde korsan3041 tarafından paylaşıldı.

 1. korsan3041

  korsan3041 Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2008
  Mesajlar:
  91
  Beğenileri:
  174
  Ödül Puanları:
  0

  Acemice Yazılmış Herhangi Bir Konu Hakkında Deneme istiyorum başlıkta belirttiğim gibi hani çok profesyonelce olunca olmuyor diğer konularda var ama onlar uzun ve profesyonelce yazılmış hocamız çakar :) kısa ve herkesin kapasitesine göre kelimeler seçilmiş bir deneme yazısı yazarsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler..
 2. sevgi1997

  sevgi1997 Üye

  Katılım:
  19 Mart 2012
  Mesajlar:
  70
  Beğenileri:
  78
  Ödül Puanları:
  19
  Yer:
  Çankırı
  Öncelikle bu deneme örneği bana ait değil alıntıdır. Umarım işine yarar.

  Bir ikilidir ağlamak ve gülmek. Ağlamak, sanılanın aksine çaresizlik, zayıflık, güçsüzlük demek değildir bence. Gariptir belki… Ama ben ne zaman ağlayan birini görsem, içim gerçekten acısa dahi bir miktar da sevinirim. Çünkü üzülmeyi becerebilen bir kişi, sevmeyi de bir o kadar iyi becerebilir. Çünkü, ağlayabilen bir insan gülmenin o mükemmel kıymetini belki de daha iyi anlayabilir.
  Bilirim ki, ağlayan bir kişinin kalbi henüz nasır tutmamıştır. Yüreği katılaşmamış, duyguları bitmemiştir. Hani derler ya, “Kalp ağlamazsa göz yaşı da akmaz…” İşte böyle bir şey… Sevindiğinizde, mutluluktan uçacak olduğunuzda nasıl kahkahalar atarsınız ya! Üzüldüğünüzde de dökülen gözyaşları bir o kadar değerlidir. Sinirli ve kibirli olduğumuzda, öfke ve intikam duygusu dolacağımıza, kalbimizi nasırlaştıracağımıza, gözlerimizle ağlama olgusu yerine getirmek belki de en iyisidir. Belki hakikati değiştirmez, ama… Kalbinizin doğru ateşi bularak yumuşamasına vesile olur.
  Ağlayan bir kişi gördüğünüzde, ona samimi birkaç söz, birkaç dokunuş ya da uzatılan bir mendil ona yapılacak en büyük destektir. Bunlar, bin türlü sözcük, davranıştan belki de daha önemli, daha kıymetlidir..
  Bence, ağlamak insanın insan olmasını gerektirdiklerinden biridir.
  Ve… Ağlamakla gülmek olmazsa olmaz bir ikilidir. Tıpkı evrende bulunan diğer zıtlıklar gibi.
 3. korsan3041

  korsan3041 Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2008
  Mesajlar:
  91
  Beğenileri:
  174
  Ödül Puanları:
  0
  Teşekkür ederim ancak dediğim gibi bu cümleleri benim kurmadığım belli olduğu için hocamız bunu rahatlıkla anlayacaktır. İlginiz ve yardımınız için teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş