Adıyaman'dan Kısa Kısa

Konu 'YÖK' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Adıyaman Üniversitesi ve Rusya Üniversiteleri işbirliğinde Bilimsel Araştırma Projeleri (ARBAP) konulu seminer düzenlendi.

  Adıyaman Üniversitesi Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Suat Aşkın ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Ayan'ın konuşmacı olarak katıldıkları seminer, Eğitim Fakültesi Vehbi Koç Salonunda gerçekleştirildi.

  Yrd. Doç. Dr. Murat Ayan, Adıyaman Üniversitesi ve Rusya Üniversiteleri arasında imzalanan Eğitim İşbirliği Anlaşmalarına değinerek, bu kapsamda Yrd. Doç. Dr. Suat Aşkın ile birlikte Rusya Federasyonu'nda bulunan 6 üniversiteyi ziyaret ettiklerini belirtti.

  Kazan Federal Üniversitesi, Naberejniye Çelni Pedagoji Enstitüsü, Aröl

  (Aryol) Devlet Üniversitesi ile eğitim işbirliği anlaşmaları imzalandığını ifade eden Aşkın, 3 üniversite ile de ileri bir tarihte işbirliği anlaşmaları imzalamak üzere görüşmelerin tamamlandığını kaydetti.

  Yrd. Doç. Dr. Suat Aşkın da önümüzdeki süreçte Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından yürürlüğe girmesi planlanan ve Birleşmiş Milletler (BM) ülkelerini kapsayan "Mevlana Değişim Programı" sayesinde iki ülke öğrencilerinin ve öğretim elemanlarının değişiminin söz konusu olacağını belirtti.

  -Adıyaman Üniversitesi'nde çevre düzenlemesi


  Adıyaman Üniversitesi Yerleşkesi'nin daha güzel ve modern bir görünüme kavuşturmak amacıyla başlatılan çalışmalar sürüyor.

  Yapay göletlerin zemininde su toplanması amacıyla yalıtım çalışmaları gerçekleştirilirken, göletlerin bulunduğu alanda da kamelyalar, ahşap asma köprü ve ağaçlandırma çalışması yapılıyor.

  Öğrencilerin ve personelin daha modern ve ferah bir yerleşkede vakit geçirebilmeleri için başlatılan çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

  Yerleşkede ayrıca çöp ve geri dönüşüm için de çalışmalar gerçekleştiriliyor. Cam, plastik, kağıt ve metal atıkların toplanarak tekrar kullanılması amacıyla geri dönüşüm kutularının da kısa sürede belirlenen noktalara yerleştirilmesi amaçlanıyor.

  -Çelikhan'da 5 derslikli ana okulunun temeli atıldı

  Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde 5 derslikli ana okulunun temeli atıldı.

  Kaymakam Ömer Dağdeviren, yıkılan yatılı ilköğretim bölge okulunun arsasının bir bölümüne ilçenin ihtiyacını karşılayacak şekilde 5 derslikli ana okulu yapacaklarını söyledi.

  Kış şartlarında inşaat yapmanın zorluğuna işaret eden Çelikhan, okulun bir katının bu yıl yapılacağını, kalan bölümlerin ise inşaatına ise gelecek yıl bahar ayında başlanacağını kaydetti.

  Dağdeviren, okulun 2013-2014 eğitim-öğretim yılına hale getirileceğini belirtti.

  -Gölbaşı'nda esrar ele geçirildi

  Gölbaşı'nda 2 kilo 100 gram esrar ele geçirildi.

  Edinilen bilgiye göre, Gölbaşı Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, durumlarından şüphelendikleri 2 kişiyi durdurmak istedi. Bunun üzerine kaçan 2 kişi kovalamaca sonucu yakalandı.

  Yakalan M.K (27) ve H.S'nin (23) üzerinden 2 kilo 100 gram esrar ele geçirildi.

  Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

  Alıntı

Sayfayı Paylaş