Ağlıyorum. Niye ki :/

Konu 'Psikolojik Destek' bölümünde `Crescent~ tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. `Crescent~

`Crescent~ Üye

Beğenileri:
    662
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Ankara

Bu aralar çok fazla ağlamaya başladım.Sanki ağlamak için yer arıyomuşum gibi.

Mesela dün sabah kahvaltıda çayıma biraz fazla şeker atmışım.Abimde güldü: Oha ne kadar çok attın dedi. Bende çocuk gibi kahvaltının ortasında ağladım.Annem falan ne oldu dediler.Söyledim.Çok üstüme geliyo dedim.Zaten abim her konuda böyle.Annem abime söylendi , kızmışçasına.Annemide pek üzmek istemiyorum aslında.Hamile kadıncağız.

Ya sadece abim yüzünde ağlıyorum desem , o da değil. Mesela Defne Joy Foster öldüğünde de ağladım.Oysaki çok takip ettiğim biriside değildi.

Yatmadan önce de ağlıyorum. Hep. Teyzemin bazı sorunları var. Psikolojik. Onu ağlarken gördüm mü bitti artık yani. Benim hatlar kopuyo. Odama çekiliyorum ağlayıp ağlayıp duruyorum. Hatta onun ağladığını duyunca yada başkaları söylese, görmesem bile ağlıyorum içten içe..

2003 yılında büyükbabam öldü.Ben onu çok severdim.
    Hatta o ölünce ben dayanamam diye başlarda beni cenazesine bile götürmediler.Ve o zamanları hatırladığımda gene ağlıyorum.

Ya en saçma dizlerde en ufak bişey olunca bile ağlıyorum.Kendimi tutunca daha kötü oluyorum.Çok duygusalımdır ama ..

Ne yapmalıyım sizce? Çok mu hassasım?
    dadlı kız bunu beğendi.
  2. ~Deniz~

~Deniz~ Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşadığınız üzücü olaylar psikolojinizi çok etkilemiş doğal olarak. Bu da çok hassas yapıda biri olmanıza sebep olmuş.
    Ama bazen bu olaylar neden olmasa bile belirli dönemlerde insanlar aşırı duygusallaşabiliyor. Bu durumun geçici olduğunu sanmaktayım.

Ne yapmanız gerektiği konusuna gelince; sizi üzen kişilerden olaylardan kendinizi uzak tutmaya çalışın biraz, mümkün olduğu kadar. Ya da yeni uğraşlar edinin, kafanızı dağıtmanıza yardımcı olur.
    `Crescent~ bunu beğendi.
  3. `Crescent~

`Crescent~ Üye

Beğenileri:
    662
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Ankara
    Onlardan uzak kalamam ki :/
    İstesemde yapamam.
    Yeni uğraşlar edinme fikri ilginç geldi :)
    Deneyeceğim. :)
    Sağolun.
  4. ~Deniz~

~Deniz~ Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısınız ama dediğim gibi, mümkün olduğu kadar :)
    Mutlaka deneyin :)
    Kafanızı yeni uğraşlara vermeniz sizin yararınıza olcaktır sanıyorum.
    Siz de sağolun :)
    `Crescent~ bunu beğendi.
  5. Moderatör Özlem U.

Moderatör Özlem U. Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.280
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle çok hassasın yalnız kafandan şunu at ağlamalıyım duygusu!
    sen Defne joy foster'in ölümünde ağladığını kahvaltı da ağladığını ve bunun gibi birçok şeyde ağladığını söylüyorsun.peki şöyle desek ağlamak isteyen bir duygun olabilir mi?
    anlatmak istediğim sen aslında ağlamıyorsun içinden ağlamak gerektiren duygu oluşuyor sen de bu duyguya olumlu bakıyorsun çünkü hassassın ve hiç incinmek istemiyorsun.ama her olayda ağlamak bazen gerçekten moralini bozar ve ağlamak istemediğin olayda bile ağlarsın.mesela defne joy foster'in ölümü...sen çok takip etmediğini söylüyorsun.neden ağlıyorsun o zaman?çünkü diğer olaylar kafanı karıştırdı duygusal yapın bozuldu.mesela şekeri fazla koyman seni niye üzsün ki?bunun gibi kendini duygusal bir olayda hemen kafana başka şeyler getir kafanı dağıtmaya çalış yoksa hep ağlarsın.bu olay bir sendrom olabilir ve bu üzüntü farklı hastalıklara yol açabilir.bende çok ağlayan bir yapıya sahibim ve artık vücut dayanamıyor halsiz kalıyor daha da fazlası olabiliyor kendine dikkat et.
    asi_star ve `Crescent~ bunu beğendi.
  6. Desert Rain.*

Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.918
    Ödül Puanları:
    0
    o kabullenmek istemese de olay bu pabucu dama atılacak :dil2:
  7. bilgecan

bilgecan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ağladığın kişiler sen ağlarken neler yapıyor acaba hiç düşündün mü ?
    sen onlar için bunları yaşarken onlar seni hiç düşünüyor mu ?
    gereksiz.
    bak sana yemin edebilirim aynı durumdayım..bu aralar bence bu bendede bi duygusallık var durup dururken ağlıyorum.hatta bazen o kadar kötü oluyorum ancak aglayamıyorum öyle bir geçer zamankiyi açıp şelaleleri açıyorum rahatlıyorum en azından.ruhu etkileyen olaylar bunlara neden.çözüm ise farklı yönlere gitmek.yani yukarıdada söylenen gibi meşkalelerini çoğalt yada yenilerini ekle.benimkilerden bahsediyim sen karar ver :D okul-futbol-tiyatro-ev-iş-arkadaşlar- yani baya bi meşgul ediyolar beni..içlerinde sosyallik var eğlence var aktivite var spor var geliştirme var e daha ne olsun kendine bişeyler bul seni iyi yönde etkileyecek kısacası bu : )

Alıntıdır
    "Kelebek gibidir aşk. Peşinden koştukça senden kaçar. En iyisi bırak uçsun, Belki hiç beklemediğin bir anda gelip omzuna konar."
  8. Dreamer*

Dreamer* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.971
    Ödül Puanları:
    0
    Satırlarda kendimi buldum..
    Ben 14-15 yaşlarında böyle aşırı duygusal biri değildim. Bu 2 senedir böyleyim.
    En küçük şeyde bile ağlıyorum.. Küçücük bir söze bile kırılıyorum.
    Belki geçici bir dönemdir ama bende 4-5 aydır var olan birşey bu..
    Ama geçmesini çok isterim. Üstelik sinirlenince bile ağlıyorum..
    Bu da insanı sulugöz yapıyor.
    /:
    `Crescent~ bunu beğendi.
  9. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Bence böyle bi durumda ya olgunca davranıp atlatacaksın bu dönemi , ya da hayatın seni vurmasını bekleyeceksin :)

Gerçek dert görmeden insanoğlu akıllanmıyor :)
    `Crescent~ bunu beğendi.
  10. bilgecan

bilgecan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Bence böyle bi durumda ya olgunca davranıp atlatacaksın bu dönemi , ya da hayatın seni vurmasını bekleyeceksin :)

Gerçek dert görmeden insanoğlu akıllanmıyor :)
    Genişletmek için tıkla...
    çok haklısın gerçekten genel birşey mi bu acaba ya yengeç burcuyum bendede duygusallık var ancak şu son aylarda gerçekten çok farklılıklar var.aldığım yaralarla birlikte
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş