Ahşap Teknolojisi Alanı - Mobilya Ve Dekorasyon Bölümü

Konu 'Ahşap Teknolojisi' bölümünde Desert Rain.* tarafından paylaşıldı.

1. Desert Rain.*

Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.918
    Ödül Puanları:
    0

Ahşap Teknolojisi Alanı - Mobilya Ve Dekorasyon Bölümü

Ahşap teknolojisi bölümümüz mobilya endüstrisinde mobilya tasarımı ve üretimi ile iç mekan tasarımı alanında, tasarım ofislerine ve mobilya sektörünün tasarım ve üretim aşamasında ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü çağa uygun olarak estetik kalite ve hizmet felsefesine göre öğrencileri yetiştirmeyi amaçlayan bir bölümdür.
    Modern teknoloji gelişip ilerledikçe üretilen yeni makineler bu mesleğe olan saygınlığı ve talebi artırmaktadır. Ortadoğu’nun en gelişmiş ülkelerinden birisi olan Türkiyemiz, çağımızda bu sektörde Avrupa ile yarışacak vasıfta ilerlemiş durumdadır. Bir çok Avrupa, Afrika ve Ortadoğu ülkelerinde yapılan ihracat bu gelişmişliğin en güzel örneğidir. Bu alanda üretim yapan kurum ve kuruluşlarda mezunların istihdamı mümkün olabildiği gibi bu mezunlarımız kendilerine ait işyeri de açabilirler.Kaynakwh webhatti.com:

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Bölümümüzde, saydığımız niteliklerin yanısıra üretilen mobilyaların satışını yaparak “döner sermaye” kanalıyla kazanç da sağlamaktadır.
    Programlarımızın geliştirilmesinde öncelikle temel bilgi , beceri ve davranış alt yapısının oluşturulması esas alınmıştır ve bunun üzerine kurulan üst programlarla uzmanlaşma yolları açılmaya çalışılmıştır. Böylece bu programları başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz, küçük üretim birimlerindeki üretim faaliyetlerine katılabilmelerinin yanı sıra büyük işletmelerde uygulanmakta olan seri üretim faaliyetlerine de kolaylıkla uyum sağlayabilecekdir.
    Ahşap Teknolojisi alanı altında mobilya imalatı, mobilya döşeme imalatı, ahşap üst yüzey, ahşap süsleme, ahşap iskelet imalatı, ahşap doğrama imalatı, ahşap tekne imalatı dallarında öğretim programı hazırlanmıştır.

Ahşap Teknolojisi alanı altında hazırlanan;
    * Mobilya İmalatı,
    * Mobilya Döşeme İmalatı,
    * Ahşap Üst Yüzey İşlemleri,
    * Ahşap Süsleme,
    * Ahşap İskelet İmalatı,
    * Ahşap Doğrama İmalatı,
    * Ahşap Tekne İmalatı
    dalları yer almaktadır.

1. MOBİLYA İMALATI:
    Tanımı: Mobilya imalatçısının sahip olduğu, mobilya üretim yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır.
    Amacı: Ahşap Teknolojisi alanında mobilya imalatı mesleğinin gerektirdiği mobilya üretim yeterliklerine sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

2. MOBİLYA DÖŞEME İMALATI
    Tanımı: Mobilya Döşeme imalatçısının sahip olduğu, mobilya döşemesi ve imalatı yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır.
    Amacı: Ahşap Teknolojisi alanında mobilya döşeme imalatı mesleğinin gerektirdiği mobilya döşeme yeterliklerine sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

3. AHŞAP ÜST YÜZEY İŞLEMLERİ
    Tanımı: Ahşap üst yüzey meslek elemanının sahip olduğu, ahşap ürünlerin ve mobilyaların üst yüzey işlemlerini yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır.
    Amacı: Ahşap Teknolojisi alanında ahşap üst yüzey mesleğinin gerektirdiği üst yüzey yeterliklerine sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.Kaynakwh webhatti.com:

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

4. AHŞAP SÜSLEME
    Tanımı: Ahşap süslemecinin sahip olduğu, ahşap ürünlerde süsleme resmi, oyma, tornalama ve kakma üretim yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır.
    Amacı: Ahşap Teknolojisi alanında ahşap süsleme mesleğinin gerektirdiği oyma, tornalama ve kakma üretim yeterliklerine sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

5. AHŞAP İSKELET İMALATI
    Tanımı: Ahşap iskelet imalatçısının sahip olduğu, ahşap iskelet üretimi yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır.
    Amacı: Ahşap Teknolojisi alanında ahşap iskelet imalatı mesleğinin gerektirdiği iskelet üretim yeterliklerine sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

6. AHŞAP DOĞRAMA İMALATI
    Tanımı: Ahşap Doğrama imalatçısının sahip olduğu, ahşap doğrama üretimi yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır.
    Amacı: Ahşap Teknolojisi alanında ahşap doğrama imalatı mesleğinin gerektirdiği doğrama üretim yeterliklerine sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Sayfayı Paylaş