AK Parti'den Antalya'ya Eğitim Atağı

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse,2013 yılı Antalya'nın eğitimde şahlanış yılı olacağını söyledi. Köse, Muratpaşa İlçe Başkanlığı görevini bırakan Ali Kıvrak'ın, iş hayatı ve sağlık sorunları nedeniyle görevini bıraktığını ifade etti. Köse, ATSO seçimlerinde taraf olmalarının söz konusu olmadığını bildirdi.

  AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, eğitim yatırımlarını parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.Köse, bugüne kadar yapılan ve önümüzdeki süreçte yapılması planlanan yatırımlar hakkında da açıklamalarda bulundu. Türkiye'de ilk defa bir ilde eğitim kampusu oluşturulacağının müjdesini veren Köse, "Bu kampus, Kepez ilçesi Hayvanat Bahçesi'nin yakınındaki alana oluşturulacak. Burada anaokulundan başlayarak, öğrenci meslek seçimine kadar eğitim alacak. Projede ihale aşamasına gelindi. Türkiye'de bir ilke imza atacağız" dedi.

  Konuşmasına Kaş ilçesinde geçen hafta açılış ve temel atma törenlerini hatırlatarak devam eden Köse, "İl Genel Meclisi, hükümet tarafından gönderilen bütçeyi gerektiği gibi kullanamıyor. KÖYDES projesi kapsamında hükümetin direkt olarak Kaymakamlıklara gönderdiği paralarla ilçelere çeşitli tesisler kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede geçen hafta Kaş'ta eğitim alanında atılım yapıldı. İlçeye içme suyu tesisleri, köprü, 112 acil istasyonunun yanı sıra, anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve 200 yataklı kız ve erkek öğrenci yurdunun da aralarında bulunduğu 12 tesis kazandırıldı. Kısaca Kaş'ın 2023 yılına kadar ihtiyacı olan derslik ihtiyacını karşılandı" dedi.

  2013 yılı için Milli Eğitim Bakanlığı'nın Antalya için öngördüğü önemli yatırımlar olduğunu açıklayan Köse, "Bu yatırımlar 921 derslik ve 55 yeni okul, 200 öğrenci kapasiteli 1 pansiyon ve spor salonu var. Bunların hepsi 2013 yılı yatırım progr***** alındı. Yatırımların toplam maliyeti 142 milyon lirayı buluyor" diye konuştu. Hayırseverlerin katkısıyla 11 ilçede proje ya da inşaat aşamasında olan 81 tesisin yapımının devam edildiğini vurgulayan Köse, "Bu tesisler arasında, anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise, meslek lisesi, fen lisesi, Anadolu lisesi, pansiyon, spor salonu, halk eğitim merkezi, uygulama oteli ve sosyal tesisler yer alıyor. Bu tesislerin toplam değeri ise 214 milyon lirayı buluyor. 2013 yılı Antalya'da mili eğitim alanında bir şahlanış yılı olacak" şeklinde konuştu. Köse, Kepez'e yapılacak olan eğitim kampusunun aynısının Konyaaltı'na da yapılacağını sözlerine ekledi.

  "Antalya gerektiği hizmeti alamıyor diyenlere en güzel cevap budur" diyen Köse, "Bundan sonrada hizmet etmeye devam edeceğiz. Yapılan hizmetleri kamuoyu ile paylaşacağız. Bu hizmetlerde emeği geçen Vali, milletvekilleri ve teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

  AK Parti'nin Muratpaşa İlçe Başkanlığı görevini bırakan Ali Kıvrak hakkında ise Köse şu açıklamalarda bulundu:

  "Başkanımız Aralık ayında bize gelerek, 'iş seyahati nedeniyle sık sık yurt dışına çıkmak zorunda olduğunu ve bunun yanına sağlık sorunları da eklenince, teşkilata fazla katkı sağlayamayacağım' dedi. Biz de kendisinden gayret etmesini istedik ve ik ay geçti. Bu süreçte Kıvrak'ın iş yoğunluğu artarak devam etti ve sağlık sorunları nedeniyle de şehir dışına çıkmak zorunda kaldı. ve yaklaşan yerel seçimler nedeniyle Kıvrak, teşkilat yapısına zarar vermemek adına görevi bırakmak zorunda kaldı. Bu işin daha hayırlı olacağına karar verdik. Kıvrak, ilçe başkanlığı görevini bıraktı ama parti içindeki diğer görevlerime devam ediyor. Bu bir partiden ayrılış değildir. Seçim koordinasyon sürecinde önemli görevler alacak"dedi. Kıvrak'ın istifasını Genel Merkez'e ulaştıracaklarını kaydeden Köse, "Gerekli değerlendirmeler yapılacak ve bir atama yapılacak. İlin kararı önemlidir ama bizim bir adayımız yok. İçimizde ilçe başkanı olabilecek arkadaşlar var. Bu parti içinden yada dışından olabilir. Bu noktada tüzükte bire engel yok. Genel Merkezi'n alacağı da karar önemlidir" şeklinde konuştu. İstifa kararının kişisel bir karar olduğunu kaydeden Köse, "İstifa kararı, kişisel bir karar. Başkanın çalışmalarından memnun olmama gibi bir durum yok. Biz başkanlığa devam etmesini arzu ederdik. İş aile bunlar önemli kurumlar. Oradaki bir aksama kendisine verilecek

  bir zararın açıkçası nedeni olmak istemiyoruz. Kararına saygı gösteriyoruz. ATSO' yada başka seçimlerle polemik yoktur. Teşkilatımızın arasında da problem yoktur" ifadelerini kullandı.

  Köse, Kıvrak'ın ATSO seçimlerinde aday olacağı için istifa etti noktasındaki söylemlere ise Köse şu yanıtı verdi:

  "Bizim bu yönde talebimiz olmadı. Arkadaşlarımız istedikleri yerlerde görev alabilirler. ATSO seçimlerinde taraf olmadık, olmayız. Geçmiş dönemde ATSO'ya eleştirilerim oldu. Bir tarafı destekleme söz konusu değildir. Bizim gibi düşünen arkadaşların yönetimde yer almasını isteriz. Müdahalemiz söz konusu değildir. Menderes Türel Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zaman çıkıp davalar açıp, açıklamalar yapacaksınız, ama CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zaman gözünüzü yumacaksınız, duymayacaksınız. Hukuka aykırılıkları, yanlışları göreceksiniz dava açmayı bırakın açıklama bile yapmayacaksınız. Sonra biz sivil toplum kuruluşuyuz diye ortalıkta gezeceksiniz. Biz sadece STK'ların tarafsız olmasını isteriz."

  Partisinin Muratpaşa İlçe Başkanlığı görevini bırakmak zorunda kaldığını ifade eden Ali Kıvrak ise, "İş hayatımdaki Aralık ayındaki gelişmeler üzerine sıklıkla yurt dışına çıkmam gerekti. Bu gidiş gelişler artarak devam etti. Yerel seçimlere yaklaşık 1 yıl kaldı. Bu süreçte başkan olarak teşkilatın yanında ve sokakta yer almamasının partiye ve Muratpaşa Teşkilatı'na zarar verebileceğini düşündüm. Çünkü yerinde olmayan bir başkan olmazdı. Teşkilata zarar vermekten koktum. Bunları değerlendirince bu kararın daha hayırlı olacağını düşündüm. İlçe başkanlığı görevini bırakıyorum. Ama partideki diğer görevlerime devam ediyorum. Bunun nedeni iş hayatımdaki yoğunluk ve sağlık sorunumdur. Altında başka bir neden aranmamalıdır. ATSO seçimlerinde adaylık gibi bir durumum söz konusu değil" diye konuştu. - ANTALYA
  Lethe bunu beğendi.
 2. Lethe

  Lethe Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  12 Nisan 2010
  Mesajlar:
  8.551
  Beğenileri:
  8.202
  Ödül Puanları:
  113
  Bir zamanlar alıyordu ama Antalya halkı hak etti bunu :)

Sayfayı Paylaş