Ali Artık Yok!

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Barış

Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    1.458
    Ödül Puanları:
    113

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı birinci sınıf ların çalışma kitaplarını yayımladı. İki ayrı bölüm halinde hazırlanan ve 12 haftalık programı kapsayan kitaplarda artık Ali karakteri değil, kız çocuğu Bilge karakteri var. Öğrencilere artık okulla Bilge , başlayan öğrencileri okula hazırlayacak. Kasım sonuna kadar işlenecek kitaplarda iki sesli harf e ve aile 10'a kadar sayılar öğretiliyor. Kitapta su doku , Çin bulmacası olarak tanımlanan ve geometrik şekilleri kullanmayı içeren tangram, kes yapıştır bölümleri, boyama, çizgileri birleştirme, sağlıklı beslenme gibi bilgiler resimlerle anlatılacak Milli Eğitim Bakanlığı , Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokolle hazırlanan kitapların editörlüğünü Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Turan Temur yaparken, yazarlar arasında Yrd. Doç. Dr. Özlem Doğan Temur, Damla Özyeğit, Uzman Mihrap Divrengi, Müzeyyen Özkara ve Yıldız Ayyıldız yer aldı. Resimli olarak hazırlanan ve yazıların bulunmadığı kitaplarda artık öğrencilere okulu, aileyi, harfleri ve sayıları Ali karakterinin yerine kız öğrenci Bilge gösteriyor. Bilge 'nin yanı sıra Emel, Efe, Arda gibi çocuklar da resimlerde karakterler olarak canlandırılıyor. - Habertürk

Sayfayı Paylaş