Allah (c.c.) Lafzı

Konu 'Dini Bilgiler' bölümünde !...Kbrr...! tarafından paylaşıldı.

 1. !...Kbrr...!

  !...Kbrr...! Üye

  Katılım:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  586
  Beğenileri:
  313
  Ödül Puanları:
  16

  ilk önce bir yazı paylaşmak istiyorum.Sonra resimler paylaşacağım...
  Süphe yok ki gökLerde ve yerde mü'minler için (ALLAH'ın varlığına dair) ****LLer vardır.” (Casiye:3)

  Resim...............Ressam
  Aslı..................Yaratan


  Nasıl bir resim gördüğünüz zaman o resmi yapan bir ressam oldugunu kabul edersek kâinattaki resimlere de bakacak olursak kâinattaki varlıkları da bir yaratanın oldugunu kabul etmemiz gerekir.

  Kâinattaki varlıklara (resimlere) bir bakalım:

  Dünyamız güneşin etrafında dönmektedir. Eğer dünyamız güneşe biraz daha yakın dönseydi yanacaktı.
  Biraz daha uzak dönseydi donacaktı.
  Dünyamızı tam dengede döndüren kimdir? Bazen ufacık füzelere ,uçaklara dahi hakim olamazken o akıl almaz hız ve büyüklükteki yüz milyonlarca kütlenin (gezegen,yıldız,nebula... ) en ufak bir hata dahi yapılmadan gezdirilmesine neden olan kimdir?

  Parçalanan, yaşlanan, gezegenler, çürüyen bitki hayvan ve insanlar ile her yer (gökyüzü, yeryüzü) çöp pislik olacağına, bir düzen içinde çöpleri temizlik görevlilerine (kara ****k, böcek, kurt,solucanlara... ) toplatan kimdir?

  Atmosferdeki su, karbondioksit, oksijen ve azotun devredilmesindeki ahengi, nizam ve intizami bildigimiz için, yagmur yerine “kezzap” adını verdigimiz nitrik asitin yağabileceği aklımıza dahi gelmez, degil mi?

  Oysa ki, atmosferin % 80'ini teşkil eden azot gazı, yıldırım ve şimşeklerin tesiri altında oksijenle birleşir. Bu oksitlenme sonucunda, nitratların meydana gelmesine yarayan azot oksitleri teşekkül eder. Yani ilmen, havadaki her elektriklenmede, nitrik asit yağmurunun meydana gelmesi için bütün şartlar hazırdır....

  Ancak şimşek çaktığında , damla damla merhamet ve rahmet yağar. Ve bize haddimizden fazla değer veren yüce kudrete bütün mahlûkat sükreder.

  Üzerimize her an kezzap yagabilmesinin mümkün oldugunu bilen kimya âlimi Prof. Dr. Arthur Macomb bu konuda sunlari söyler:

  “Ne zaman şimşek çakıp gök gürlese, semâdan yağmur yerine nitrik asit yağacak diye soluğum kesilir, rengim kaçar, sığınacak bir yer ararım. Çünkü havada nitrik asit teşekkülü için bütün şartlar hazırdır.”

  H2 + O = su ( söndürücü )
  H (Hidrojen) yanıcı O (Oksijen) yakıcı

  Yanıcı ve yakıcı iki madde bir araya gelince yangına neden olacağına tam tersine , söndürücü olmaktadır.Bunu ayarlayan kimdir?


  Diş doktoru yıllarca okuyup makineler yardımı ile takma dişler yapmaktadır. Bu dişler kırılsa bize haber veremez.

  Fakat binlerce senedir ağzımızdaki dişler çürümeye baıladığı an alarm sistemi (sinir sistemi) ile bize haber vermektedir. Takma dişi doktor yapabiliyorsa çok daha ileri teknolojiye sahip ağzımızdaki dişleri yapan kimdir?

  Ağzımızdaki dişlerin sıralanısı: 32122123 = üst çene
  32122123 = alt çene

  Dişlerimizi böyle simetrik olarak dizen kimdir?


  Gazete yaprakları ile aynı kalınlıkta olan ağaç yaprakları fabrika gibidir. Oksijeni alır, karbondioksit verir, içinde damarlar vardır, içinde yeşil renk veren klorofil maddesi vardır .

  Yaprağı “ oksijen fabrikası” şeklinde yaratan kimdir?


  İnsanlar henüz ot ve suyla çalışan karşılığında süt veren bir fabrika yapamamışlardır. Fakat milyonlarca senedir milyarlarca, çoğalan, yürüyen, büyüyen, duvarlarından (derisinden) faydalanılan, makinelerden (etlerinden) yemek yapılan sadece ot ve su karşılığında bize süt veren fabrikaları yaratan kimdir?

  İnsanlar, Cenâb-ı Hakk'ın yarattığı odundan ancak tahta, tahtadan masa ve sandalye gibi seyler yapabilmektedir. O Kadîr-i Mutlak ise odundan meyve yapıyor, yaprak ve çiçek çıkarıyor. Demek ki iş odunda değil, ustadır.
  Bir iplik fabrikasi düşünelim; irili, ufaklı, yürüyen, çoğalan, incecik fakat çok sağlam iplikler üreten bir fabrika. Insanlar nokta büyüklügünde böyle fabrikalar yapamamışlardır. Fakat binlerce çeşidiyle milyonlarca, bir yaratıcı tarafından yaratılmıştır ; ipek böceği , örümcek!... O , kimdir?

  Yağmur gökyüzünden tane tane yagmaktadır, damlacıklar birleşip sel olarak yağmamaktadır. Buna engel olan kimdir? Her yıl yağan kar tanecikleri milyonlarcasını her seferinde her biri ayri ayri desenlerle gökyüzünden bize yollayan, gökyüzünde birleştirip çığ olarak göndermeyen kimdir?
  Uzayın akıl almaz derinlikleri içinde günesimiz gibi 200 milyar günesi ihtiva eden Samanyolu Galaksisi'nde yaşıyoruz. Samanyolu ise, varlığı kanıtlanabilen en az 300 milyar galaksiden sadece bir tanesidir. Bu dev evreni düzen ve uyum içinde yaratan , yaşatan kimdir?


  “Dünyada hiçbir ****l kalmasa bile, bir mikrobun hayati bana ALLAH'i ispat etmeye yeter. “ LUIS PASTEAUP

  ALLAH (C.C) NİÇİN GÖRÜNMEZ

  Eger ALLAH görünseydi imtihan diye bir şey kalmazdı.

  ALLAH görülmeyecek ki o görülmeyen ALLAH'ı bulan insan mükâfat ( cennet ) kazanabilsin. Ayrıca daha ALLAH'ın yarattıklarını görememekteyiz:
  Küçük seyleri göremeyiz : ****** ,atom , hücre....
  Büyük seyleri (-n tamamını ) göremeyiz: dünya, ay, okyanus...vs...

  Özelliği görünmez olanları göremeyiz: Rüzgar, ısınlar

  (alfa, beta, gama, ultraviyole, kızıl ötesi... ) ses-radyo dalgaları, akıl, üzüntü, sevinç, elektrik...Bizim görme oranımız 1.000.000/3.5'tur. Yani çevremizde var olan 1000.000 varlığın sadece 3,5 unu görebiliyoruz...

  O halde bizler daha ALLAH'in yarattıklarını göremiyoruz.
  Görülmeyen seyleri yaratan ALLAH'i hiç göremeyiz.  Lütfen teşekkür butonunu kullanın.
 2. !...Kbrr...!

  !...Kbrr...! Üye

  Katılım:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  586
  Beğenileri:
  313
  Ödül Puanları:
  16
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Lütfen teşekkür butonunu kullanın.​
 3. !...Kbrr...!

  !...Kbrr...! Üye

  Katılım:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  586
  Beğenileri:
  313
  Ödül Puanları:
  16
  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]
  Lütfen teşekkür butonunu kullanın.​

Sayfayı Paylaş