altough /despite/ in spite off

Konu 'İngilizce 11. Sınıf' bölümünde bushra07 tarafından paylaşıldı.

1. bushra07

bushra07 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

altough /despite/ in spite off bu bağlaçları nerede kullabilirim kalıpları nasıl?
  2. [ozqN*]

[ozqN*] Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    He decided to go, although I told him not to. ---- Yapmamasını ona söylememe rağmen gitmeye karar verdi.

They won the war, although it cost them millions of lives. ---- Milyonlarca yaşama mal olmasına rağmen savaşı kazandılar.

Although he's only 12, David is taller than his mother ---- 12 yaşında olmasına rağmen David annesinden daha uzundur.

Although she's not officially our boss, she's in effective control of the office---- Gerçekte patronumuz olmamasına rağmen, ofisin etkin kontrolüne sahiptir.

Even though she hasn't really got the time, she still offered to **** .---- Gerçekten vakti olmamasına rağmen yardım etmeyi teklif etti.

Even though he's 86, he has excellent health ---- 86 yaşında olmasına rağmen mükemmel bir sıhhati var.

I still enjoyed the week despite the weather. ---- Havaya rağmen yine de hafta sonundan zevk aldım.

Despite its financial problems, the company is successful.---- Mali sorunlara rağmen şirket başarılı.

Buses are still running, despite the snow. ---- Kara rağmen otobüsler çalışıyor.

Despite living in different countries, the two families have maintained close links.---- Farklı şehirlerde yaşamalarına rağmen iki aile yakın ilişkilerini sürdürmektedirler.

He was able to lead a normal life, despite the illness.---- Hastalığına rağmen normal bir yaşam sürdürebildi.

He still loves her in spite of everything.---- Her şeye rağmen hala onu seviyor.

In spite of the problems, he went on living. ---- Sorunlara rağmen yaşamaya devam etti.

They are very cheerful in spite of their colds. ---- Soğuk algınlıklarına rağmen çok neşeliler.

In spite of her illness, James went to school. ---- hastalığına rağmen James okula gitti.

I like my apartment a lot although it is quite small ---- Küçük olmasına rağmen dairemi çok seviyorum.

I still enjoyed the picnic despite the weather. ---- havaya rağmen piknikten zevk aldım.

He failed the test in spite of studying hard. ---- Çok çalışmasına rağmen sınavda başarısız oldu.

I won't go to the party even though I was invited ---- Davet edilmeme rağmen partiye gitmeyeceğim.

We went out despite the rain. ---- Yağmura rağmen dışarı çıktık.

Even though it was very Iate, he went on working. ---- Çok geç olmasına rağmen çalışmaya devam etti.

Despite all our efforts , the authorities decided to close the school. ---- Çabalarımıza rağmen yetkililer okulu kapatmaya karar verdiler.

You can copy down my answers although I'm not sure they're right. ---- Doğru olduklarından emin olmamama rağmen cevaplarımı kopyalayabilirsin.

alıntı

Sayfayı Paylaş