Anadolu Lisesi İle İlgili Acil Yardım

Konu 'İlkokullar / Liseler / Dersaneler / Üniversiteler.' bölümünde Moderatör Mertcan tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Mertcan

Moderatör Mertcan Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    43

Benim bir arkadaşım 9.Sınıfa geçti ve SBS OYP Puanı 370 Tercih Sonuçlarında Uzak bir okula çıktı ama oraya gitmesi çok zor onu bir arkadaşı ise 368 aldı ve farkılı bir okula girdi. Ama arkadaşım o okulu sonlara yazdığı için yedek bile çıkamadı.Arkadaşlar ne yapmamız lazım o okula nasıl gidicek ya da yakın bir okul için yardım lütfen ...
  2. Moderatör Özlem U.

Moderatör Özlem U. Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.280
    Ödül Puanları:
    0
    Üzgünüm tercihlerini yanlış yapmış arkadaşın.
    Arkadaşın istediği okulu yani o arkadaşının girdiği okulu kazandığı okuldan üste yazması gerekiyordu . Yazmadığı için asil kazandığı okulun altındaki okullar cevap vermemiş.
    İşte tercihlerde en çok yapılan hatadan biri okulun yakın olması ya da okulun iyi bir eğitim vermesi .Eğitimle yer kavramını eşitleyememiş canım arkadaşın.Aynı sorun bana da oldu .Ben puanıma göre düşük yakın bir okula gidiyorum ,arkadaşlarım aynı puanla iyi bir eğitim veren ancak uzak bir okula gidiyor
  3. Moderatör Mertcan

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    43
    Peki MeB Bişi Yapmaz mı ?
  4. sinir oluyorum

sinir oluyorum Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Bunun 2. ve 3. tercihi var diye biliyorum. Bende ilk önce istemediğim bir okula gitmiştim. Ama 2. tercihte istediğim okula gittim. Arkadasın bunu okuluna söyleyip yardım alsa daha iyi olur bence.
  5. Moderatör Mertcan

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    43
    İlköğretimdeki okulunamı
  6. sinir oluyorum

sinir oluyorum Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Evet ilköğretimdeki okuluna gidip bu konuda yardım alabilir. İlerleyen zamanlarda 2. ve 3. tercihler başlar diye düşünüyorum.
  • Moderatör Mertcan

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    43
    Ama 2. ve 3. Tercih öyle bişi yok yedeklerden bahsediyorsan bitti ve okulunda öğretmeni nakil olarak gidebilirsin dedi ama ondan da bişi anlamadı.
  • sinir oluyorum

sinir oluyorum Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Ama 2. ve 3. Tercih öyle bişi yok yedeklerden bahsediyorsan bitti ve okulunda öğretmeni nakil olarak gidebilirsin dedi ama ondan da bişi anlamadı.
    Genişletmek için tıkla...
    Şimdi açıklanan 1. yerleştirme sonuçları değil mi? Eğer öyleyse 2. tercihte var diye biliyorum. Çünkü ben öyle yaptım. Evet nakil olarakta gidebilir kazandıgı okuldan istedigi okula geçiş yapabilir, bazı arkadaslarım öyle yapmıstı. Arkadaşın yinede 2. tercih olayını araştırsın olması lazım.
  • Moderatör Mertcan

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    43
    Peki nakil işi nasıl ?
  • sinir oluyorum

sinir oluyorum Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Nakil işlemleri, öğrencilerin e-okul sistemine kaydedildikleri okul dışında başka bir okula gitmek istediklerinde kullanılacaktır. Nakil geriye dönük değil, sistemin kullanılmaya başladığı günden itibaren nakil olacak öğrencilerle ilgili yapılacak işlemleri kapsamaktadır.
    Nakil işlemi, hem öğrencinin kayıtlı olduğu okul müdürlüğü hem de öğrencinin gitmek istediği okul müdürlüğü tarafından yapılacak işlemleri kapsayan bir süreçtir.
    Süreci etkileyen işlem basamaklarından birisinin tamamlanmaması durumunda bir sonraki aşamaya geçilemeyecektir.
    e-okul da daha önceden kaydı yapılmamış bir öğrenci için nakil işlemi yapılamaz.
    Başka okula NAKİL yoluyla gittiği halde okulunuzda kayıtlı görünen öğrenci varsa bu öğrenciyi nakil yoluyla gönderemezsiniz. Öğrenci siz silmeden başka bir okul tarafından da sizin öğrenciniz göründüğü için eklenemez. BU DURUMDA OLAN ÖĞRENCİLER KAYITLI OLDUĞU OKULDAN SİLİNEREK GİTTİĞİ OKUL TARAFINDAN YENİDEN KAYDEDİLMELİDİR.
    Alıntıdır. :D
  • Sayfayı Paylaş