Andaç Yazısı

Konu 'Psikolojik Destek' bölümünde okyanasuya tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. okyanasuya

okyanasuya Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar andaç yazıları için son 10 gün ve benim artık yazmam lazım daha en yakın arkadaşıma dahi yazmadım:( zaten ne yazacağımı nasıl yazacağımıda bilmiyorum:confused: bana bir kaç örnek verseniz şimdiden çok teşekkürler:)
  2. White_Pearl

White_Pearl Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    19
    Hayatımda yer edinmiş en değişik Derya;

Sanırım sen anlatılmaz yaşanırsın.Kısa bir süredir tanışıyoruz ama gerçekten kendini sevdirmeyi başardın.Ani çıkışların,dobralığın,güler yüzün,sevecenliğin örnek olmalı herkese.Savunduğun düşüncelerle inandığın yolda başarılar canım.

Gizem

Derya;

Derya'yı ben ilk tanıdığımda kendi kendime "bu kıza sataşmamak lazım" dedim.Ama tanıdıkça ne kadar iyi ne kadar yufka yürekli olduğunu anladım.İyi ki varsın!İnşallah herşey istediğin gibi olur.
    Onur

Minik Kuşum;

Senin başarılı bir hayatın olacağını düşünüyorum.O yüzden lafı uzatmaya gerek yok.Herşey gönlünce olsun.

Hamza

Merhaba Derya;

Eğlendirme konusunda bir numarasın.Çok güzel bir yüreğe sahipsin.Hayatta hep mutlu ol,tüm güzellikler seninle olsun.İyi ki varsın.

Miray

Derya;

Sınıfımızın hanımağasıdır.Çok bildiklidir.Sınıfta bazı arkadaşlarımızın söyleyemediklerini o söyler.Bir nevi sınıfın sözcüsüdür.Açık sözlüdür.Yeteneklidir.Çok güzel şiir okur.İyi ki varsın.

Mustafa

Bitanecik tatlım,kardeşim benim;

Dört yıl ne çabuk geçti ya,ne yapıcam ben sensiz?Şu dört yıl içinde çok güzel günlerimiz geçti.Sen benim hep neşe kaynağım oldun.Moralimin bozuk olduğu zamanlarda hep güldürdün beni.Senin yanında bütün dertlerimi unutuyorum.Şimdi kim mutlu edicek beni?Beni sakın unutma kardeşim.Arkadaşlığımız lisede kalmasın sonra da devam etsin olur mu?Ne zaman istersen bana bir mesaj atıp "Emel bu gün buluşalım" dersen hemen gelirim.Bitanem inşallah bu hayatta hep gülersin.İnşallah seni kimse üzemez.Sen üzülmeyi hiç haketmiyorsun!Seni çok seviyorum kardeşim ve özürlü çocuk taklidinide.

Emel

Derya ah Derya;

Seni ilk tanıdığımda açık açık söyleyeyim korkmuştum.Alican'ın beni anaokulundayken kaldırıp duvara dayamıştı demesinden sonra daha da korktum.Ama zaman geçtikçe sana alıştım.Senin ne kadar iyi bir dost olduğunu anladım.Sen benim kankimsin iyi ki varsın Derya.Allah herşeyi istediğin gibi versin.

Metin

Derya;

Hayatta "iyi ki" kavramı varsa işte sana en çok yakışan kavram o benim için.İnsan tek hareketiyle bile kahkahaya boğabilir mi bir insanı?İşte sen bunu çok iyi başarıyorsun."65" yaşına gelsem "orkestra" kelimesini duyduğum her an aklıma senin geleceğinden emin olabilirsin.O kadar güzel düşüncelerin,hayallerin var ki,insan hayattan bıksa bile onlarla yaşama sevinci buluyor.Kitap yazma fikrimiz,çılgın şiirlerimiz,sempatik yüzün ve paha biçilmez kişiliğin.Hep olduğun gibi kal ve beni sakın unutma kıymetlim."En birinci" hayat senin olsun.

Gül

Hö hö hööööö;

Merveyle karşılıklı yaptığınız bu özürlü gülüşünüzü çok seviyorum ki sizin.Kardeşim,bebeğim.Atölyede sıkıntıdan patlarken hayvanca taklitlerini yapıp bizi gülmekten koparışını,laf sokuşlarını,iyi gününde olup bana kantinden bişeyler ısmarlayışlarını çok ama çok özleyeceğim.Acı,tatlı dört yılımız aynı sınıfı,yeri geldiğinde sıramızı,üzüntülerimizi,sevinçlerimizi,herşeyimizi paylaştık.Ben inanıyorum ki hayatımız boyunca da birbirimizi unutmayacağız.Lise yıllarında olduğu gibi lise bittikten sonra da hep birlikte olacağız.Hayatın boyunca hep gülmen dileğiyleÇok seviyorum seni.

Tuğçe
    [Şahsen "höö hööö" gibi başlangıcın ilerde dalga konusu olacağını düşünsem de alıntı sonuçta, değiştirmiyim diyorum :D ]

Bu arada ben arkadaşlara yazılılardan önce yazdım, şöyle bir zorluk var ki tanıdığın tanımadığın herkes senden andaç istiyor, kısa olsun seni hatırlatsın yeter babında vs. Herkese aynı şeyi de yazmak istemiyorsun bir yerde..

Yazmış biri olarak benim tavsiyem yazacağın kişiyle yaşadığın en renkli anılarını yazman, sonuçta biz bu andaçları ilerde liseyi hatırlamak ve o zamanlardaki anılarımıza gülmek için yazıyoruz birbirimize.. Herhalde ilerde hiçbirimiz basmakalıp sözler görmek istemeyiz.. Bu "renkli" anılar kısmı tabii 2. paragraf civarına denke gelmişti bende.. İlk paragrafta ne zaman/nasıl tanıştığımıza yer vermiştim..

Biraz dağınık da yazdım gibi ama umarım yardımcı olabilmişimdir, kolay gelsin :)
    okyanasuya bunu beğendi.
  3. okyanasuya

okyanasuya Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    bende basmakalıp sözler istemiyorum gerçekten çok insan istiyor ne yazacağını bilemiyor insan çokta zor yazmak hele de benim için normal de kompozisyon yazmaktan bile nefret ederim en yakın arkadaşıma bile yazarken çok zorlandım (gerçi en yakın arkadaşlara yazmak daha zor oluyormuş çok anınız olduğu için) beni zor bir kaç zaman bekliyor bu gidişle :) yardımın için çok teşekkürler :D
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş