Anladım dostum...

Konu 'Bilgi Köşesi' bölümünde ecenaz tarafından paylaşıldı.

 1. ecenaz

  ecenaz Üye

  Katılım:
  25 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  0

  Anladım Dostum ...

  Yolumuz her ne yöne çevrilmiş bilmesekde , yol almaya devam ediyoruz biz . Kimi zaman yalnız başımıza kalıyoruz , kimi zaman sanki herkes yanımızda gibi oluyor . Bazende yalnız bile kalamıyoruz , çünkü kendimizi bile kaybettiğimiz günler oluyor bu yolda . Anlıyorum elbette senide . Sende arada bir bu duruma düşüyorsun . Anladım dostum . Seni kendim gibi anladım .

  Sana artık dostum demek istiyorum , canımsın , gülümsün zamanlarını geçtik sanırım . Çünkü denedik bize göre değildi sevmeler . Mesafeler uzak gibiydi iki yüreğe ama asıl olan mesafe beyinlerdeydi . Sen bir başkaydın ben bir başka . Dostum dedim diye sakın darılma bana , insan sevdiğine dostum dermi deme . Bazen öyle hallerde yaşamın en derin olanında bu durumlar vardır ki , mecbura koşan haller bunu gerektirir . Gereken ne ise de yürek bunu anlıyor ve yapıyor dostum . Peki biz nerde hata yaptık , hiç düşündünmü ? Ben çok düşünmedim açıkcası , sadece olmaması gereken bir duruma olmaması gereken bir zamanda olsun gibi davrandık ama işte orda yanlışıda yaptık . Şimdilerde elbette ki zor gelecek hem sana hem bana ama inan dostum , inan bana bu hayırlı olandır ve bu olması gerekendir . Sen beni anladın , ben seni kendim gibi anladım dostum .

  Herşeyi bir kenara bırakalım , gelelim sevmelere . Sevmeler oldu hayatımızın an gibi an kısımlarında . Aşık olduk , aşkımız için mutlu olduk yeri geldi ağladık durduk , sonu ne ? Sonunu düşünseydik zaten bu hallerde olmazdık demek yanlış olur elbette , ama sonu yinede hüsran yinede acı . Ayrılık desen adı belli bir dert . Dertki ne çekilir türden nede ağlanır türden , insan tıkanıp kalıyor bir noktada . O noktada kıpırdama dahi olmuyor desek yeridir , virgüller dahi siliniyor hafızada , nokta nokta işte . Sonra da dal hayellere dalabilirsen ;

  Ellerin ellerimdeydi , gözlerine bakmaya bile kıyamıyordum . Yürüyorduk senle yağmurlu bir havanın en pus olan anında , göz gözü görmüyordu ama ben seni , sen beni gönül gözlerimizle görüyorduk . Hiç ayrılmayacağız gibisine sımsıkı tutuyorduk ellerimizi . O saçların ahh ahh , saçlarının her dalgalanması ve saç tellerinin benim yüzüme vurması bana hayat veriyordu , nefes alıyordum sanki . Ahh be gülüm ben seni nasıl da ****ler gibi sevmişim . Sensizliği düşünmemişim , sensizlikde nasıl nefes alırım ben diye sensizliğe çare bulmamışım . Sen vardın yanımda , yüreğimde , herşeyimde ama yokmuşsun işte .

  Gün gelir bu hayellerde biter misali , kendimize geliriz dostum . Sonra da vayy be ne günlerdi der hayali bile yarım yamalak hatırlar sözü düz geçeriz . Kaybeden bir takımın oyuncusu gibi deriz . ' Önümüzdeki maça bakacağız ' Doğrusuda bu değilmi . Unutmak , unutulmak bazen istek dışı ama bazende mecbur insan . Anlıyorsun dimi beni dostum , ben seni kendim gibi anlıyorum . Anladım Dostum .

  Şimdi akıllarda bir soru işareti vardır . Bu yazıyı okuyan her kişinin . Soru ise şu ; ^^Sevdiğin kişiden dost olurmu ? ^^

  Forum ortamlarında bu ve buna benzer konularda anketler , düşünceler , tartışmalar hep yapılmışdır ve yapılacakdır da . Sonuca ulaşılması mümkün olmayan bir sorudur aslında . Ama gel dostum biz bu soruya bir nokta koyalım , cevabımızı verelim , onlar sormadan bize ...

  Sevdiğin kişiden dost olunur . Tabi yüreğinde azcık da olsa insan i değerler var ise , art niyet i bir yapın yok ise , Güzel düşünülebiliyorsa ....... ve buna benzer değer yargılarını kişi koruyabiliyor ise .

  Anladın dimi beni dostum , Çünkü ben seni kendim gibi anladım .

  Anladım Dostum .....

Sayfayı Paylaş