Anlamı Derin Kitap Cümleleri

Konu 'Anlamlı Sözler' bölümünde (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) tarafından paylaşıldı.

1. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

(¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0

~~ * Yalnızım... Islak bir kibritin kifayetsiz kibridir gözbebeklerimi esir alan yalnızlık...

~~ * Ve insan kendini mahrum bırakır bazen aşktan... Geçmişteki kara mutsuzluklar ve acılar engel olur sevmene... Gözlerinden bir damla yaş süzülür ve düşer narin yanaklarından dudaklarına doğru... Dudaklarına yalnızlığın tuzlu tadı değer...

~~ * Sen yağmurlu bir sonbahar akşamı gibi çöktün çocuk hayallerimin üzerine, tüm kenti kuşatmıştı sararmış yapraklardan sızan ölüm kokusu...

~~ * Sen, beni sensizliğe, kendini hüzne mahkum etmiş (intihara meyilli tanrıçam)

Rahmi Vidinlioğlu
    Şizofreni Yalnız Oynanmaz
    Özlem bunu beğendi.
  2. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    ~~ * Asıl aşk, aşkın öldüğünü her noterin gözünü bile kırpmadan onayladığı bir sırada yaşanandır çünkü!

~~ * Kaçmalıyım artık senden! Çünkü bir ölü çocuk cesedi gibi soktun tüm acıları koynuma, "Al bununla uyu" dedin!

~~ * Karamsarlık ruhumun en dipteki hücrelerine kadar işlemiş. "Belki" denizlerinde boğulmamak için "ya olmazsa" yılanlarına sarılıyorum.

~~ * Gideceğini bile bile sevdim seni, bana bunca acı çektireceğini bile bile! Bana asla yetmeyeceğini bilmeme rağmen her şeyimi sana adadım. Mutlu olmaktan zaten çoktan vazgeçmiştim; yıllarımı seni mutlu etmek için harcadım. Bazen yaş olsa da gözlerinde, bazen somurtsa da yüzün, mutlu olduğunu sandım, çoğu zaman seni mutlu ettiğime inandım. Gideceğini bile bile sevdim seni; beni en zor günümde yapayalnız bırakacağını bile bile! Gittin diye sana kızmadım!

~~ * Gece oldu mu şeytan, durmadan meze tabakları yolluyor yan masadan! Meze tabağında zehir zıkkım bir umut: "O geri dönecek!"

~~ * Her yanım yandı bir anda, yandım, kavruldum, yine de "Gitme, yanımda kal!" diye haykıramadım sana!
    Özlem ve ezgi09 bunu beğendi.
  3. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    ~~ * Hangi kavim daha günahkar olabilir aşkı inkar eden, etmeye kalkışan kadar?

~~ * Mors alfabesiyle kekeme şiirler yazdı yağmur odamın kırık dökük camlarına!

~~ * e zaman gerçeklerden kaçmak istesem, ne zaman zor gelse hayat hemen sana uzatıyordum ellerimi! Bir kurtarıcı gibi, bir ilahe gibi sığınıyordum sana. Neden yaptığımı bilmeden, düşünmeden ve anlamadan uzanıyordum. Sevgi desen değildi, aşk desen değildi bu yüzüme desen desen işlenen büyük acı!

~~ * İnsan sevdiğini daha zor affedermiş güzel tanrıça...

~~ * İnsan bir kere ölür
    Her gün ölen umutlarımızdır içimizdeki
    Paramparça olmuş sevgilerdir. (Ümit Yaşar Oğuzcan)
    `Crescent~ ve Özlem bunu beğendi.
  4. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    ~~ * Dönüyordum umutla bakıyordum etrafıma, her yanım ihanet kokuyordu, her yanım sonsuzluk...

~~ * Şimdi ne galibi var senle başladığımız bu yalanın, ne de boynu bükük bir suçlusu! Git bu yüzden! Git gidebildiğin yere...

~~ * Saklambaç bile en az iki kişiyle oynanıyordu! Ve ben yapayalnızdım!

~~ * "Sana ihtiyacım yok ki benim! İnsan yalnız da mutsuz olabilir çünkü."

Rahmi Vidinlioğlu
    Şizofreni Yalnız Oynanmaz
    Özlem bunu beğendi.
  5. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    => Kalabalıklaştıkça artan bir yalnızlığın öyküsü… Kendi sesini duyamamakla başlayıp sadece kendi sesini duyabilmekle devam eden bir öykü...

=> Bir gün tek başına…

Bu dört kelimenin altına ne yazılır bilmiyorum. Bir gün tek başına kaldığını fark edenlerin çektiği acının inanılmaz tarifi… Her şey gelebilir bu dört kelimenin sonuna. Herhangi bir şekilde tamamlanıp bir cümle haline getirilebilir bu dört kelime. “Bir gün tek başına kalacağımı hiç tahmin etmezdim.”

Hiç gelmeyecekmiş gibi düşünülen bir yalnızlıktır tek başınalık. Yalnızlara acımanın ardından yanızlık gelir ve kapıdan geri çeviremezsiniz bir türlü. Buyur edersiniz, bir yandan “Benim dünyamda ne işi var acaba?” diye düşünerek. Sonra yalnızlığın şahsınıza geldiğini, bizzat sizi ziyaret ettiğini fark eder ve kabullenirsiniz durumu. Pardon duyamadım,“Bir gün tek başına kalacağımı hiç tahmin etmezdim.” mi dediniz?

Vedat Türkali
    Bir gün tek başına
    Özlem bunu beğendi.
  6. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    <<>> İnsanlara ne kadar çok muhtaç olursam onlardan kaçmak ihtiyacım da o kadar artıyordu.

<<>> İnsanlar birbirlerini tanımanın ne kadar güç güç olduğunu bildikleri için bu zahmetli işe teşebbüs etmektense, körler gibi rastgele dolaşmayı ve ancak çarpıştıkça birbirlerinin mevcudiyetinden haberdar olmayı tercih ediyorlar.

<<>> Söylemek, bir şeyler, birçok şeyler anlatmak istiyorum... Kime?.. Şu koskocaman dünyada benim kadar yapayalnız dolaşan bir insan daha var mı acaba? Kime, ne anlatabilirim?

<<>> Hayatta hiçbir zaman kafamızdaki kadar harikulade şeyler olmayacağını henüz idrak etmemiştim.

Özlem bunu beğendi.
  7. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    <<>> Bu akşam anladım ki, bir insan diğer bir insana bazen hayata bağlandığından çok daha kuvvetli bağlarla sarılabilirmiş.

<<>> Hayat ancak bir kere oynanan bir kumardır, ben onu kaybettim. İkinci defa oynayamam...

Sabahattin Ali
    Kürk Mantolu Madonna
    Özlem bunu beğendi.
  8. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    ~~ Kadında zaman geçmez. Sakın günün birinde iyileşmek için zamana güvenme.

~~Biliyorum, onlar, savaş bitse bile kadınları savaşır gibi sevecekler. Ganimetleri gibi. Ele geçirildikten sonra ancak yağmalayabildikleri.

~~Birlikte yaşanan hikayeler, insanları birbirinin evi yapar.

~~İtip kakardı insanı. Ancak yediği dayakları affede affede büyümeyi öğrenmiş bir çocuksan seversin onu. Çünkü nefret etmeyi de bilmelisin eğer onu seveceksen. Bunu bilmeyenler gelir geçer. Anlatamadıklarını hep bildikleri, yine de durmadan anlattıkları bir hikayeyi alıp ondan, giderler.

Özlem bunu beğendi.
  9. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    ~~ Kavganın tek bir kuralı vardır: Öfkesi daha büyük olan, eninde sonunda kazanır.

~~ Sadece peşlerinden giden biri gibiydi. Başka seçeneği yokmuş gibi, takıma sadece bir çocuk daha lazım olduğu için alınan, “fasulyeden” gibi…

~~ Savaş öyle bir yer Filipina, insanların tek evi diğer insanlar. Birini kaybedince bu yüzden sadece birini kaybetmezsin, evin de gider.

Ece Temelkuran
    Muz Sesleri
    Özlem bunu beğendi.
  10. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    ^^ uykuya da korkuya daldığım gibi dalsaydım, şu an yaşıyor olmazdım…

^^ senin, istasyonda vedalaşırkenki yüzünle oturdum. O yüz, ömrümde görmediğim bir doğa olayıydı: bulutlar yüzünden değil, kendi kendine soluklaşan güneş ışığı.

^^ Eğer mutluluktan ölünüyorsa, bu benim başıma gelmeli. Ve eğer ölüme yazgılı biri mutluluk sayesinde hayatta kalıyorsa, o zaman hayatta kalacağım.

^^ Evet, benim de mutsuz ettiğim insanlar oldu, ama uzun vadede bana asla sitem etmiyor, sadece sessizliğe gömülüyorlar ve inanıyorum ki içten içe de beni suçlamıyorlar. İnsanlar arasında böyle istisnai bir durumum var.
    `Crescent~, Özlem ve ezgi09 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş