Anlamlı Sözler...

Konu 'Anlamlı Sözler' bölümünde dj_pelin tarafından paylaşıldı.

1. dj_pelin

dj_pelin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.733
    Ödül Puanları:
    113

“düş sokağında yaşardı renkli cıvıl cıvıl düşler ve sakinleriydik bu sokağın düşler birikmiş sevgilerimizdi….”

gel desem de duymaz olur aşk beni, kalp ağrımda yeşiller açar demetlerce.. ver hayat bana düş olan aşkı kuşlar ağıtlarda….

Şimdi öyle uzakki geldiğim yollar
    Yanlış bir öyküdeyim beni yeniden yaz
  2. dj_pelin

Beğenileri:
    2.733
    Ödül Puanları:
    113
    Bulutlardı yağmuru getiren
    Hüznüm bulut oldu
    Yağmur oldu yasak sevdamız
    İnatla gurbete doğdu
    Acıya büyüdü sevgiler karanlıklar kentinde
    Güneşi hiç göremeden
    Oynadığımız bir oyundu
    Al beni yar götür
    Götür buralardan
    Bıktım artık hep aynı varoluşlardan
    Yitirmekten yitirilmekten
    Korkudan korkmalardan
    Aldatmadan aldatılışlardan
    Hiç almadan hep vermelerden
    Al beni yar götür
    Götür buralardan
    Yasaktı bize sevda yaşamak
    Aramızda hep birileri oldu
    Aramızda hep sende oldun
    Ben yalnız seninle doğdum
    Al beni yar götür
    Götür buralardan
  3. dj_pelin

Beğenileri:
    2.733
    Ödül Puanları:
    113
    Sevgiye Koşarak umutları bir bir yakalayarak gittiğim hayatımı gidişlerinle bitirdin Sadece Canımı Değil Benide Benden Aldın…

Azraile meydan Okuduğum Bu hayatta Canımı Aldın Azraile Bırakmadın, Şimdi Canımı iStiyorum yarınlarımı geri Ver Bana!

Sana Güvenerek Çıktım Acı Hayatın Yoluna Sana inanarak Başladım Hayata inanmaya Yine Benim Canımı Aldın hayatın Ortasında!

Seni Sonbahar rüzgarlarına Bırakıyorum Yaktığım Canımı Yeniden Hayata Hazırlıyorum Sensiz Yaşamak Hayata Yeniden Başlamak iStiyorum..

Hayatım Sessiz bir fiLm gibi Oyuncular var Ses yok Hepsinin Sesini Kıstım Kendim Yaşıyacağım Hayatımı Artık Kimseye Ne el Nede Bel Bağlıcam..
  4. dj_pelin

Beğenileri:
    2.733
    Ödül Puanları:
    113
    Bir Gecenin kör kuyusunda Kalbimi Elime Aldım, Sadece Sana feryadım Sadece Sana Beddualarım Canımı Aldın Kalbimi Parçaladın..

Hayata Gülecek Mecalim Kalmadı Zaten hayat Tokat Atmıştı Seneler önce Şimdi Yine Sayende hayat Beni Tokatladı..

Sevmişim Birkere Gönül Söz Dinlemez Ne Çare? Seni Sevdim işte ben o gün bittim..

Eyy Aşıklara Mekan oLan Koca Dünya Sen Döndükçe ben Ağlayacağım insanlara Aşıklara Uzaktan Bakacağım..

Musalla Taşıma Yinede Adını Yazdırcam Seni nekadar Sevdiğimi Gör Ve kendinden Utan Senin için Neler Yaptığımı Ve Yapacağımı Anlaman için..

Bu Dünyaya Sevmek Sevilmek Ve Ekmek için Geldik Ekmeği Bulduk Ama Sevmek Sevilmek Bizi Ekmeğimizden Etti.

Güzel Maziiler yaşandı Bitti Nostalji Gibi Esti Geçti Şimdi Sağ Elimde ilK Mektubun Var Sevgilim Sol Elimde ise intihar Sebebim..

Ziyan Olan Zamana Bakıp Ağlıyorum Canımı Zaten Aldın Şimdi Sadece Kendime Ağlıyorum.

Sana Derdimi Anlatsam Kabusların Olur Sana Sevgimi Anlatsam içine dert Olur Bu yüzden Suskunluğum Bu Yüzden Sevgiliye Susuzluğum..
  5. dj_pelin

Beğenileri:
    2.733
    Ödül Puanları:
    113
    Aşk Acısınıda öğrendik Bu Saatten Sonra Sevmekmi Kaldı Hayatımızda? Canımızı Aldırlar Sonunda Sevmek yok Birdaha!

Gül Gibi Kokan tenine Aldandım Güzel Gülüşlerine Yakalandım Sahte Sözlerine inandım şimdi Acılarla Savaşıyorum Anılarımla Beni Bıraktın.

Sana Aşk Değil Dert Lazım Sana Sevgi Değil Acı Lazım Sana Seven Değil Seni Harcayacak Biri Lazım Ozaman Akıllanırsın Sen.

Ne Dostuma Güvenir Oldum Bu Hayatta nede Sevgilime Hepsi Vuruyor Arkandan Günün Birinde Lanet olsun hepsine..

Bu Dünyada Akılda Kalıcı tek Şey Anılarımız oLmuş Yalandan Kullandığımız Sevgi Sözleri oLmuş gerçek ise yerin Altında Bekliyor Bizi…

Yalanda Olsa Seviyorum Seni, Bu hayat Yalan Ama Gerçek Aşkı Bulurum Sonunda Bu Dünyada Gerçek Sandığım Aşklar Yalan Olsada, Yalan Dünyada gerçek Aşkı Yaşıcam inanıyorum Buna.
  6. dj_pelin

Beğenileri:
    2.733
    Ödül Puanları:
    113
    Gözyaşlarına Aldanacağımı Sanıyorsan Boşuna Ağlama Sözlerinle Güleceğimi Sanıyorsan Boşuna Konuşma Bitti Artık herkez Kendi Yoluna..

Can Alıcı Sözler Söyleme Bana Zaten kalbimi Aldın Ellerinin Arasına Lütfen Sana Olan Sevgimi Bir anda parçalama..

Nefesim Tükendi Sayende inancım Kalmadı Hiç Bir Sevgiye Sende Yalan rüzgarı oldun Kalbimin önünde Sanada Güle Güle..

Sen Sözlerimde Değil Yanımda Hiç Değil! Sen Sözlerimde Değil Dümyamda Yoksun Artık Kapat git Anıları!
  7. dj_pelin

Beğenileri:
    2.733
    Ödül Puanları:
    113
    Gözlerine Bakınca Yaşadığımı Anlıyorum O Anda, Ellerini Tutunca bedenimi Sarar Aşkının Sıcaklığı Anında, Sensiz hayat Boş bir Sokak Hayatımın Baharında, Sakın Bırakma Ellerimi Olamam Sensiz Asla Sevgilim!

Zifiri Karanlık Kuyuların Derinliğinde Bulduğum Umut ışığımsın Bebeğim.

Biriktirdiğim hayallerin Bir Kısmını Sana Havale Ediyorum Sevgilim Birlikte Gerçekleştirelim, Hayallerimizi bebeğim.

Hayatın Gölgesinde, Hayatını Yaşayanları izlerken, Seninle hayatı yaşayanlardan olmak Ne Güzel Bebeğim.

Güzel Anılarımız Aşkımızın temelidir bebeğim, Aşkımızın Temelini Yeni Yaşanacak Anlarımızla Güçlendirelim Ne Dersin?

ALLAH’ım Bana Güç Verdikçe Seni Seveceğime Yeminliyim Dilberim.

Dünyanın Oksijensiz Kalması Gibi Bir Şey Seni Unutmak Aşkım…

Seni Hayal Ettikçe Şiirler Yazıyorum Adının Geçtiği Her Yere, Seni Dünden Daha Çok Sevdikçe Sabahlar Doğmuyor Gecelerime, Bir Seni Sevdim Delice…

Beyaz Bulutların, Güneşle Kucaklaştığı Umutlarımda Saklıyorum Seni, Yağmular Yağmadan Haydi Tut Ellerimi.

Gözyaşlarım Aşkımın imzasıdır Gülüm, Her Gözyaşım Sessizce Haykırışımdır Can Özüm.

Basit Sevgi yerine, Zor Aşkı Seçtim Seninle, bekleyeceğim Seni Sevdiğim gelsen de, gelmesen de, Bu kalbim Hep Seninle..

Hayatımın Adı Senin üstüne Yazılı, Sen Yoksan hayatımda Dünya Anlamsız Yaşadığım Her Anımda.

Hayal Ettiklerimi Değil, Elde Ettiklerimi Yaşamak istiyorum Seninle Sevgilim…

Tadı Tuzu OLmayan hayatıma, Meşrubat Gibi Girdin Bir Anda

Özgürlüğe Koşmak Gibi Seni Sevmek Bebeğim

Hayatın Boşluğunu Dolduran Güzellik, Sen Bir Ana Değil Bir Ömüre Sığmayan Şiirimsin Benim Sevgilim.

Gözlerine ilk Baktığımda Hayati, Ellerini ilk tuttuğumda Heyecanı Keşfettim, Şimdi Seninle Aşkı Yaşıyorum bebeğim…

Hayat bir insan için yaşama Sebebidir, Benim de Yaşama Sebebim Sensin Sevgilim Seni Çok Seviyorum.

ilkbaharımın Yeşil Umutlarısın, Aslında Sen Yeşil Umutlarımın Baharısın Sevgilim…

Adını Beynime Değil, Kalbime Yazdım, Aşkımı Şarkılarda Değil Sadece Seninle Yaşarım Birtanem

İnsan uçurumun kenarına varmadan kanatlanmaz. KAZANCAKIS

Vicdani tertemizdi, cünkü onu hiç kullanmamıştı. S.LEC

Bildigimizi zannetmemiz ögrenmemizin en büıük düşmanıdır. DR.C.BERNARD

Küçük şeılere fazla önem verenler ellerinden büıük şeıler gelmeıenlerdir. EFLATUN

Insan ancak anladığı şeıleri duıar. GOETHE

Iki tür insan daima açtır. Biri bilimi araıan, diğeri de paraıı. CAT STEVENS

Hepimizde baskalarına katlanacak güç vardır. LA ROCHEFONCAULD

Temiz elleri olan insanların da kirli düşünceleri vardır. S.LEC

Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz. LUKIANOS

Çevrelerine uımak icin kendilerini ıontanlar, tükenip giderler R.HULL

Ölümün bizi nerde bekledigi belli degil, iıisimi biz onu her ıerde
    bekleıelim. MONTAIGNE

Başarısızlığı, yaklaşımızımız değerlendirmek için bir uyarı olarak görmek yerine kişisel bir kusur ya da hata olarak görürsek, daha en başında yenilmiş oluruz.

Tüm kişisel atılımlar, inanç ve düşüncedeki değişimle başlar…

Sorular, sınırlanmış potansiyelin kapısını açacak anahtar değerindedir.

Hayatınızın kalitesi, hücrelerinizin kalitesine dayanır. Eğr kan dolaşımınız zararlı ürünlerle doluysa, ne güçlü, canlı ve sağlıklı bir bedeniniz olur, ne de biyokimyanız dengeli bir duygusal yapı kurmaya elverişli hale gelir.

Kişisel güç, harekete geçme yeterliliğine sahip olmaktır.

Yaşamımızın kalitesini, iletişim kaliteniz belirler.

Gerçek bir karar, yeni bir davranış geliştirip geliştiremediğine bağlıdır. Eğer yeni bir davranış yoksa, tam olarak karar vermemişsin demektir.

Bizi biçimlendiren hayatımızdaki olaylar değil, bu olaylar karşısında geliştirdiğimiz inançlardır.

Kaliteli sorular, kaliteli bir hayat yaratır. Başarılı insanlar iyi sorular sorabilen ve dolayısıyla iyi yanıtlar alabilen insanlardır.

Bildiğini yapmak, ne yapacağını bilmekten daha önemlidir.

Eğer her zaman yaptığını yaparsan, her zaman elde ettiğinin aynısını elde edersin, daha fazlasını değil

Hazırlıklı olarak fırsatla karşılaşmak, şans dediğimiz sıçrama tahtasıdır.

Bilinçli düşünceden geçirmediğim bir şey beni etkilemez.

Kişiler tembel değildir. Sadece, kendilerine esin kaynağı oluşturacak kadar güçlü amaçları yoktur.

Etkili iletişim için, hepimizin dünyayı farklı şekilde algıladığının, ve iletişimimizi bu algıya dayandırarak gerçekleştirdiğimizin farkına varmalıyız.

Bulmak istersen, yeni bir yol mutlaka vardır.

Başarının sırrı, acının ve zevkin seni kullanmasına izin vermeden onları kullanmayı başarabilmektir. Eğer bunu yaparsan, hayatını kontrol altına almış olursun. Eğer yapmazsan, hayat seni kontrol altına alır.

İnançlar üretme gücüne de sahiptir, yıkma gücüne de..

Sayfayı Paylaş