Anneler günü

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde ayceNuR tarafından paylaşıldı.

1. ayceNuR

ayceNuR Üye

Beğenileri:
    867
    Ödül Puanları:
    0

Anneler Günü kendini 1600'lü yıllarda İngilizler'in "Mothering Sunday" (Anneler Pazarı) kutlamalarında gösterdi. Hıristiyanlığın Avrupa'ya yayılmasından sonra "Anneler Pazarı" kutlamaları ruhani bir güç sayılan "Anneler Kilisesi" ni onurlandırmak amacıyla düzenlenmeye başlandı, doğurganlık ve inanç yine bir araya geldi.

Yani anneler günü hristiyanlar tarafından meydana geldi. Tabii çok güzel annelerimize hediye almak ona 1 günü harika yaşatmak bir de işe diğer tarafından bakalım hangi başka din Kurban Bayramını kutluyor ? Hangi din Ramazan Ayına önem veriyor . Ben söylemek istiyorum hiçbir din kendi dininden olmayan şeyi kutlamıyor ama biz ? Biz de maşallah Noel Baba, Kutlu Doğum Haftası artık bazıları için Cadılar bayramı, Paskalya yumurtalar falan, Şükran Günü .. Bunlar onların özel günleri saçma sapan özel günler..

Bizim ne güzel Kutsal gecelerimiz, Dinsel bayramlarımız, Ulusal bayramlarımız var ama Anneler Günü yok ! Niye annelere sadece birgün sevelim sayalım, hediye alalım ?

Tabii ki annelerimizi anmak güzel ama yani 1 gün değilde hergün olsa daha güzel olur ..

Birde ben şu kaanata vardım Hristiyanlar dikkat edin önem vermedikleri şeyleri kutlamıyorlar örneğin Askerleri için bir bayram birgün veya bir ağat şekli var mı yok !

Bunlar anlatmak istediğim okuduğunuz için teşekkürler..
    Benim fikirim bu, karşı görüşte olanlar kusura bakmayın .
  2. daddu.cadı

daddu.cadı Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Canım benim o kadar güzel anlatmışsın ki.
    Annem balık burcu olduğu için bu konularda çok duygusal. Ama yine de kutlamadım sadece bir kuru laf ettim geçtim. İki soytarılık yaptım. Ama anneme ne kadar anlatsam da o günün hiçbir anlamanın olmadığını bir türlü kabul ettiremedim.
    Bu konu hakkında en son konuşmamızı anlatıyorum.
    Bir gün önceydi...
    Evde herkes oturmuş tv izlerken annem birden iç çeke çeke "ah ah bizim evden de hiç bir özel gün geçmez zaten." demişti. Ben de doğum günümü dahi kutlatmadığımdan bahsederken beni geçiştirmeye çalışmıştı. Bende "anne ne yani senin hristiyanların gününe ihtiyacın mı var, hem sen benim tek bir gün mü annemsin?" dediğimde bana ısrarla "evet kızım evet ben bir tek o gün senin annenim evet sadece o gün bana anne de" diye mırmırlarken bende "şimdi neyimsin" dediğimde gözlerini kaçırınca ben de "ne yani dayım mısın?"
    her şey o anda gelişti babamla yediğini püskürdü annem beni ısırmaya daldı. :D paylaşmak istedim o güne dair verdiğim ehemmiyeti :D
  3. ayceNuR

ayceNuR Üye

Beğenileri:
    867
    Ödül Puanları:
    0
    Helal canım aynen valla iyi demişsin :D . Anneciğinin ellerinden öpüyorum :)

Sayfayı Paylaş