AnonPlus sosyal ağı hack'lendi

Konu 'Bilişim Teknolojileri' bölümünde Moderatör Muhammet tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Muhammet

Moderatör Muhammet Muhammet Dilmaç Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük

Türk hackerlar, dev hacker grubu Anonymous'u hack'ledi! İşte o saldırı ve Türklerin yaptıkları...

Hacker'ların seçtiği hedefler diğer hacker'ların hoşuna gitmediği zaman hacker hacker'ı hack'liyor! Daha önce buradaki haberimizde Google+ sisteminden atılan Anonymous'un kendi sosyal medya ağını başlattığını duyurmuştuk. Kısa bir süre önce hizmete giren AnonPlus isimli bu site Türk hacker grubu AKINCILAR tarafından hack'lendi.

AnonPlus web sitesini ele geçiren ve logosunu bir köpek resmine dönüştüren hacker'lar sitenin ana sayfasına aşağıdaki mesajı yerleştirdiler.

"We Are TURKIYE. We Are AKINCILAR.
    This logo suits you more..How dare you rise against to the World..Do you really think that you are Ottoman Empire?
    We thought you before that you cannot challenge with the world and we teach you cannot be social
    Now all of you go to your doghouse.."

Yazının çevirisi aşağı yukarı şöyle:

"Biz TÜRKİYE'yiz. Biz AKINCILAR'ız.
    Size bu logo daha iyi uyuyor. Dünyaya karşı çıkmaya nasıl cüret edersiniz. Siz kendinizi Osmanlı İmparatorluğu mu sanıyorsunuz? Biz bunu sizden önce düşünmüştük. Dünyaya karşı çıkamazsınız. Sosyal da olamazsınız. Bu size ders olsun. Şimdi hepiniz köpek kulübenize geri dönün.."

Bu saldırının zamanında Anonymous'un Türkiye'de gerçekleştirdiği saldırılara misilleme olduğu kuşkusuz. Site kısa bir süre sonra düzeltildi ancak bu harekatın hacker'lar arasında infial yarattığı da su götürmez bir gerçek...

Not: Hala anonymous mu diyorsunuz siz?
    *ReBeL_ALTaiR* bunu beğendi.
  2. *ReBeL_ALTaiR*

*ReBeL_ALTaiR* Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    0
    Hoşuma Gitti, Bu .. Herkes Haddini Bilecek ..
  3. BestCaptain

BestCaptain Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    0
    1 kez başarısızlığa uğradı diye dev gibi hack gurubunu hiçe mi sayalım muhammet ?

olur böyle şeyler...

ne var bunda

kim bilir o akıncılar denen grup kaç kez hacklendi ?

kim bilir ayyıldız tim kaç kez hacklendi ?

kim bilir akıncılar kaç kez yakayı ele verdi ?

kim bilir ayyıldız tim kaç yakayı ele verdi ?

Ya peki anoymous hiç yakayı ele verdimi emniyete ?

Hayır adamlar eminiyetin sitesine saldırı yapıyorlar ve yakalanmıyorlar

hala bu gurupa küçük mü diyorsun sen muhammet
  4. Moderatör Muhammet

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük
    Ben küçük demiyorum botnetlerinde 50bin'e yakın bilgisayar var deniyor ben onlar kalabalık olmalarını kullanıyor diyorum...
  5. BestCaptain

BestCaptain Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Ben küçük demiyorum botnetlerinde 50bin'e yakın bilgisayar var deniyor ben onlar kalabalık olmalarını kullanıyor diyorum...
    Genişletmek için tıkla...
    sende habire birşey diyorsun be muhammet bir karar versen diyorum.
    hayırdır nerden biliyorsun 50 bin tane oldugunu saydın mı muhammet kanıtlar ile gel bana muhammet...
    temin dev değildir onlar küçük bir grup ve işe yaramazlar bunlardan hayır gelmez diyen ben miydim muhammet yapma bunu muhammet...
  • Moderatör Muhammet

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük
    Eğer bir sistem açıyorsan korumasını bilecen yoksa böle köpek olur gidersin adamlar bir operation turkey dedi bir şey olmadı önce kendi siteleri sorna sosyal ağları patladı. Ben gruba küçü kdemedim aten adamlar tek kişilk dev kadro değil makalelerde 50 bin zombi yazıyor adamlar gönüllü zombi kullanıyorlar bir yazılım indiriyorsun ve yazılıma start verilicne senin haberin olmadna d-dos a katılıyorsun senin benimle muhattap olabilmen için önce d-dosu iyi bilmen gerek öğren sonra gel muhattap ol...
  • BestCaptain

BestCaptain Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    0

Eğer bir sistem açıyorsan korumasını bilecen yoksa böle köpek olur gidersin adamlar bir operation turkey dedi bir şey olmadı önce kendi siteleri sorna sosyal ağları patladı. Ben gruba küçü kdemedim aten adamlar tek kişilk dev kadro değil makalelerde 50 bin zombi yazıyor adamlar gönüllü zombi kullanıyorlar bir yazılım indiriyorsun ve yazılıma start verilicne senin haberin olmadna d-dos a katılıyorsun senin benimle muhattap olabilmen için önce d-dosu iyi bilmen gerek öğren sonra gel muhattap ol...
    operation turkey operasyonu ana hedefini biliyormusun muhammet ? ve operasyon hala devam ediyor ve sansür kalkana kadar devam edeceklerini söylüyorlar farklı ataklar yaptıklarını söylüyorlar Şu ana kadar operasyonda izlenen politika gereği yapılan ataklar planlanan operasyon gücünün yüzde otuzu oranındadır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde konumlandırılmış farklı alt ekipler tarafından sürdürülen operasyonda bugüne kadar ortalama 18 gbit trafik gerçekleştirilmiştir. yani masum yazılım indiren ve haberi olmayan insanlar d-dos attıklarını söylemiyorlar çünkü yok öyle birşey eğer öyle birşey varsada bilişim çoktan o kişileri ıpden bulup evinden alırdı gönüllü zombiyide senden ilk defa duyuyorum farklı bir hack gurupunun olmasın o ?
    d-dos ha vay be muhammet gel bir günde anlayatım sana nasıl bir atak çeşidi oldugunu.asıl sen bilmiyorsun be aslan
  • Moderatör Muhammet

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük
    Belli kimin bilmediği bu arada bekliyorum hadi bana hala msn ve facebook şifremi gösterecektin.

Anonymous gönüllü zombilerle çalışıyor isteyen kişiler yazılımı indiriyor ve saldırıya katılıyorlar.

Yapılan saldırıların durumu ortada bir şey olmadı hala yok site çökerteceklermiş asıl sizin gibi bazı inbsanlar bunları anlamıyorlar sence anonymousun umrundamısın ki sende adma senin internet sansürün için saldırı yapsın bazı şeylerin altını araştır. ben masum yazılım demiyorum zaten o yazılımı indirenler ne işe yaradığını bilipde indiriyorlar ayrıca zaten anonymousun türkiyedki bir grubu zaten bilişim tarafından yakalandı biraz gündemi takip etsne anlayacan ;)
  • BestCaptain

BestCaptain Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    0

Belli kimin bilmediği bu arada bekliyorum hadi bana hala msn ve facebook şifremi gösterecektin.

Anonymous gönüllü zombilerle çalışıyor isteyen kişiler yazılımı indiriyor ve saldırıya katılıyorlar.

Yapılan saldırıların durumu ortada bir şey olmadı hala yok site çökerteceklermiş asıl sizin gibi bazı inbsanlar bunları anlamıyorlar sence anonymousun umrundamısın ki sende adma senin internet sansürün için saldırı yapsın bazı şeylerin altını araştır. ben masum yazılım demiyorum zaten o yazılımı indirenler ne işe yaradığını bilipde indiriyorlar ayrıca zaten anonymousun türkiyedki bir grubu zaten bilişim tarafından yakalandı biraz gündemi takip etsne anlayacan ;)
    sana öyle birşey yapıcagımı söylemedim.sadece bilgin olup olmadıgını sınamıştım bunu sanada msn den söylemiştim.ne gerek var demiştim hani ağlarsın demiştin hatırladın mı

sen öyle san koçum bazı önemli firmalara saldıran adamlar belkide face karşıda omurgularını geliştirerek hackleyebilirler onlar anoymous yaparlar.adamlar bizim için çalışıyorlar muhammet biraz hack sitelerine göz at resmi sitelerindeki yazılanlara bak tecrübe et oku ve anla.neler yatıyormuş altında söylesene ama önce anoymosunun oluşumunu okumanı tavsiye ederim sonra gel muhattap ol.bilişim tarafından yakalanmışmşış da neymiş hadi ordan koçum türkiyedeki adamlar çok gizli saklanıyorla.koskoca adamlar saklanmayı bilirler merak etme anoymosua öyle herkes katılamaz yok yazılım indiriyimde destek olayım diye.vardır onun katılma gibi birşeyi.ya sen neden bu kadar dünyaca ünlü bir hack gurubunu hiçe sayıyorsun anlamıyorum.şu an senin bu yazdıklarını görseler kim bilir sana ne yaparlar.
  • UstaSoft

UstaSoft Yönetici Özel Üye

Beğenileri:
    1.470
    Ödül Puanları:
    113
    Ben bu Türkleri anlamıyorum.
    Türkiye de internet ve diğer çoğu şeylere devlet tarafından baskı ve filtre uygulanıyor.Ülke halkı buna sessiz kalıp üstüne üstük ses çıkaranları da devlet düşmanı görüyorlar.

Devlet filtre uyguluyor Anonymous grubu buna bizim yararımız için tepkisini gösteriyor.Bizde sanki terörist bir eylem olmuş gibi bunu kınıyarak karşı atak yapıyoruz.

Kişisel görüşüm ne saçma birşey.

En iyi vatandaş devletin tüm uygulamalarına hak verip her dediğini yapmak mı ?
    Yoksa haksızlıklara karşı gerektiği yerde tepkisini gösterip duyarlı bir vatandaş olmak mı ?
    BestCaptain ve S. Moderatör Dilek bunu beğendi.
  • Sayfayı Paylaş