Antalya'da 30 Ağustos'ta Zafer Konseri Verilecek

Konu 'Kültür-Sanat' bölümünde Toгgαи tarafından paylaşıldı.

 1. Toгgαи

  Toгgαи Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  25 Ekim 2007
  Mesajlar:
  4.730
  Beğenileri:
  1.813
  Ödül Puanları:
  38

  [​IMG]

  Antalya'da 30 Ağustos'ta Zafer Konseri Verilecek


  Antalya Devlet Opera ve Balesi (Antdob), Antalya Büyükşehir Belediyesi İşbirliğiyle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Cumhuriyet Meydanı'nda Konser Verecek.
  Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Cumhuriyet Meydanı'nda konser verecek.

  ANTDOB sanatçılarının kurtuluş türkülerini senfonik olarak seslendireceği konser öncesinde Cumhuriyet Meydanı'nda Zafer Bayramı'yla ilgili su perdesi gösterisi yapılacak. Saat 20.00'den itibaren de askeri bando müzik dinletisi sunacak. Saat 21.00'de sahneye çıkacak şef Hakan Kalkan ve koro şefi Krastin Nastev yönetimindeki ANTDOB orkestrasına soprano Nurdan Küçükekmekçi Aydın ve tenor Devrim Demirel eşlik edecek. Cam filmi ile meraklı gözlerden kurtulun  Orkestra konserde, Ferit Tüzün'ün 'Çeşmebaşı', Yusuf Yalçın'ın 'Çanakkale Türküsü', Muammer Sun'un 'Cumhuriyet' ve 'Kurtuluş' film müzikleri, Cemal Erkin'in 'Köçekçe' adlı eserlerini seslendirecek. Konser, 10. Yıl Marşı ile sona erecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, tüm Antalyalıları zafer coşkusuna katılmaya davet etti.

Sayfayı Paylaş